Skocz do zawartości

AstroFM - audycja astronomiczna


Rekomendowane odpowiedzi

Razem z Piotrem Strzelewiczem nagraliśmy audycję o tematyce astronomicznej (w formie podcastu), zapraszamy do wysłuchania i podzielenia się opiniami oraz uwagami - jest to nagranie próbne, chcemy wiedzieć co możemy zmienić lub dodać.

Audycja pojawiać się będzie pierwszego dnia każdego miesiąca, będziemy ją realizować w studiu nagrań toruńskiego Planetarium.

W pierwszej części mówimy trochę o tym co działo się w świecie astronomii w czerwcu tego roku - takie małe podsumowanie wraz z krótką relacją z tranzytu Wenus; parę słów o Chińczykach w kosmosie oraz zapowiedź zjawisk w lipcu (w formie kalendarza).

Nasz profil: facebook.com/AstroFM

Bezpośredni link do nagrania: http://soundcloud.co...rkowicz/astrofm

Pozdrawiam

Mateusz Borkowicz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpośredni link nie działa, wszedłem przez tego nieszczęsnego fejsbuka. Ale do rzeczy? czy mam lukrować, czy wolicie szczere opinie? ;)

Dobra, będą szczere?..

Słucha się całkiem przyjemnie, fajny podkład muzyczny (z tego co zrozumiałem rodzimego autorstwa ? i bardzo dobrze), bardzo dobre jak dla mnie wykonanie techniczne (studio). W głosach prowadzących daje się wyczuć jednak niepewność, ale to zapewne kwestia obycia z mikrofonem :)

Tyle plusów, a teraz uwagi  ;D : brakowało mi pewnego porządku, czyli przede wszystkim na początku jakiejś krótkiej informacji jakie tematy będą poruszone w audycji, a potem dopiero realizacji tego planu. Uderzyła mnie też jedna niekonsekwencja? w pewnym momencie pada stwierdzenie, że teraz opowiecie o zaćmieniu Księżyca, które było widoczne na Antarktydzie, po czym nagle przechodzicie do tematu ?? chińskiej misji kosmicznej. A co z tym zaćmieniem?? Nie było już o nim do końca audycji.

No i rozumiem, że to pierwsza próba, stąd treść audycji powiedziałbym ?lakoniczna?. Liczę, że kolejne audycje będą bardziej ambitne tematycznie :)

Generalnie to fajnie, że coś takiego robicie i mam nadzieję, że będziecie kontynuować i rozwijać swoje plany. Ja napewno będę czekał na kolejne audycje. Brawo!

Pozdrawiam

KK

Biuletyn PROXIMA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za szczerość :) postaramy się dopracować to wszystko, a z pewnością teraz będzie trochę więcej czasu bo audycję na lipiec nagrywaliśmy w strasznym pośpiechu tym bardziej, że byliśmy jeszcze w trakcie sesji.

Obiecuję, że kolejne odcinki będą staranniej wykonane i będzie większy porządek :)

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba :) tylko na początku, 2.30 muzyczki to trochę za długo. I jak słucham na słuchawkach, mam wrażenie że mówicie trochę za cicho, w stosunku do muzyki. Ona jest głośna, a Was muszę przyciskać do uszy aby lepiej słyszeć. Może się czepiam, ale jak chcecie szczerości, to proszę bardzo :) Ogólnie to bardzo fajnie wykonane, pomysł również SUPER!!! Czekam na następną audycję za miesiąc :)

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jest już sierpniowa audycja AstroFM!

Zapraszamy na facebook'a: facebook.com/AstroFM oraz tutaj: http://soundcloud.com/mateusz-borkowicz/audycjasierpniowa

W tym miesiącu parę słów o zakryciu Jowisza, o lądowaniu Curiosity oraz perseidach i widoczności planet w tym miesiącu. Tym razem wyjątkowo bez Piotra, dlatego dość krótko.

Mam nadzieję, że poziomy głośności w tym odcinku będą odpowiednie. Pozdrawiam i zapraszam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateuszu - drugi link nie działa  :( a na facebooku nie istnieję - jest jakaś alternatywa wysłuchania ???

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca - strona jest, lecz się nie uruchamia audycja  :( Jednak można pobrać, wiec za chwile będę miał  8)

Mam na komputerku - bardzo dobra jakość dźwiękowa  :) Wysłucham całej w dogodnych warunkach.

No to moje subiektywne odczucie ośmielę się przedstawić  8)

Bardzo dobra dykcja lektora, świetna oprawa muzyczna, nie przeszkadzająca w odbiorze wiadomości. Informacje ,,podane" przystępnie, zwięzłe i na czasie.

Gratuluję Mateuszu i w swoim imieniu zachęcam wszystkich czytających watek do wysłuchania.  :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za miłe słowa, jednak wiem że można jeszcze lepiej :) w kolejnym miesiącu audycja będzie zawierała znacznie więcej informacji, będzie trochę dłuższa oraz ciekawsza no i będzie Piotr.

W pojedynkę to nie to samo ;)

Tak więc zapraszam serdecznie wszystkich facebookowiczów do polubienia naszej strony, śledzenia jej bo w ciągu miesiąca będą dodawane m.in. świeże zdjęcia plam słonecznych czy filmiki z Księżycem w roli głównej albo jak się uda może z jakimiś planetami.

Pozdrawiam

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

http://soundcloud.com/mateusz-borkowicz/astrofm-wrzesie-2012

Audycja wrześniowa - posłuchajcie :)

W miej m.in. wspomnienie pierwszego człowieka na Księżycu, powiemy o lądowaniu Curiosity na Czerwonej Planecie i o tym co zobaczymy na naszym niebie w tym miesiącu.

Prowadzący tą audycję: Ola Skowrońska i Mateusz Borkowicz.

Audycja została zrealizowana w studiu nagrań toruńskiego Planetarium

www.planetarium.torun.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy Lisek - sam się aktualizuje. Niema problemu - najważniejsze, że wysłuchana  ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale miałem zaległości  :o właśnie odsłuchałem audycję sierpniową i wrześniową, no i.....SUPER!! Różnica głośności mówców do muzyki jak najbardziej odpowiednia :)  no to.... czekam na więcej  :)

P.S. u mnie działa na Mozilli normalnie wszystko :D

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

FA postanowiło wspomóc inicjatywę audycji astronomicznych i nawiązać współprace z ich twórcami, obierając nad audycjami patronat medialny ! Będziemy  zatem wzajemnie się promować, w imię idei polaryzacji astronomii amatorskiej w naszym kraju!  Zaczniemy promocję AstroFM od banera na naszym forum! 8)

Zachęcam do słuchania audycji AstroFM!

listopadl.jpg

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audycje będą pojawiały się trochę częściej, w związku z tym jesteśmy otwarci na propozycje tematów, które możemy poruszyć na antenie AFM :)

Jeśli ktoś mieszka w Toruniu i chciałby np. powiedzieć coś o swoich kosmicznych podbojach to zapraszamy do studia! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja bym się podzielił swoimi podbojami Kosmosu, ale mieszkam daleko, a to, co bym opowiadał troszeczkę by trwało w audycji, ale warto by było. Cieszę się, że jest taka audycja, chociaż mieszkam daleko, gdy tylko się pojawi słucham nowych odcinków i nie tylko nowych. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna robota Chłopaki! Dziś miałem skopany humor po  pracy ale Wasza audycja sprawiła, że poczułem się lepiej!  Zwięźle i krótko  i Astronomicznie.

Wiadomości z miesiąca + fajna muza-Warto słuchać!

Tak 3majcie

POZDRAWIAM Robert

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal 2010-2024