Skocz do zawartości

Pomysł odnośnie forum- przeciwko "żartom" nowych użytkowników :)


Rekomendowane odpowiedzi

Metoda ta jest wykorzystywana na forum wmasg.pl  Chodzi o to że forum jest podzielone na forum dla zielonych i forum "dorosłe". Po zarejestrowaniu się, mamy dostęp tylko do tego forum dla zielonych. Po upływie miesiąca, zyskujemy dostęp do dorosłego forum. Z niego można udzielać odpowiedzi w forum zielonych. Zapobiega to robieniu syfu na forum. Na www.wmasg.pl jest zarejestrowanych kilkadziesiąt tysięcy userów, ale myślę że u nas też by się sprawdziło. Upływ miesiąca można połączyć z pytaniem w stylu: na jakiej wysokości/azymucie będzie Jowisz w Warszawie 1 września o 3.15 czy coś w tym stylu :) ma to na celu nauczenie korzystania z Stellarium lub AstroJaWila. Ty chyba na tyle. Myślę, że miało by to fajne zastosowanie na naszej stronie :)

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądźmy tacy sztywni.

Osobiście jestem przeciwny dzieleniu forum na "dla zielonych" i "dla zaawansowanych". Znając siebie, gdybym znalazł takie forum, to nie zarejestrowałbym się na nim, bo jest to dla mnie pewnego rodzaju dyskryminacją. Forumastronomiczne.pl nie jest molochem, w którym trudno zapanowac nad porządkiem. Chmury na niebie się rozejdą, noce będą coraz dłuższe, ludzie wrócą do swoich ulubionych zajęć pod ciemnym niebem, Ignis zrobi porzadki i życie na forum dalej będzie się toczyło normalnym torem ;)

Pozdrawiam

KK

Biuletyn PROXIMA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dział "Astronomia dla początkujących" istnieje i tam będą lądować te wszystkie kwiatki!

Młodzi i tak będą się rejestrować stad nie jest to jednostkowa sprawa. Myślę ze dział "Astronomia dla początkujących" potrzebuje moderatora..czy jest ktoś kto mógłby się tym procederem zając? 

Potrzeba osoby z zacięciem pedagogicznym i cierpliwością w tłumaczeniu tego co dla nas jest oczywiste! Kogoś kto najnormalniej będzie typować tematy do przeniesienia do działu dla młodych! 

Czekam na propozycje chętnych!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i teraz to nie jest super pomysł, ale może kiedyś do wykorzystania.... W każdym razie dałem opis jak to działa. Moderatorem chciałbym być ale nie mam łatwego dostępu do kompa w domu (hasło mamy....) więc ja się nie nadaję. Z reguły wchodzę tutaj przez telefon :) Musisz szukać dalej :)

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda , że nikt nie porzadkuje takich chwastów..bo tutaj "pośmiać  się" człowiekowi  już nie chce ..co najwyzej płakać...

Kolego o ideę chodziło, a ta była słuszna  8) To jednak do Ciebie nie dotarło  :( A błędy są naganne lecz zdarzają się i wielkim.

Popłacz nad sobą  ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha:-) Jacek ty jak cos powiesz to Oskar Wilde ze swymi zlotymi myslami sie chowa! Brawo! :-) Jak sie pisze na telefonie w czasie pracy a szef ci na rece patrzy to nie takie kwiatki sie wstawia :-). Luz, urlop juz blisko :-)

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wrogów, ale nienawidzę tak czystej głupoty - dlatego nie wytrzymałem  ???

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jednak piszcie wolniej. Ja jestem chora od takich błędów. Gdy się już dużo napatrzę, to naprawdę mam potem  problem  z własnym pisaniem.

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rudy, musisz panować nad sobą. Masz niezmierną łatwość pisania i gładko się Ciebie czyta. Ale zobacz - napisałeś 2 posty koło siebie w ciągu 2 minut. Musiałeś widzieć, że w tym czasie coś napisałam. Na Maniaku one by tak nie powisiały, już bym je połączyła. To się nazywa flooding i jest rodzajem spamowania. Ale nie chodzi o flooding sam w sobie, ale też o oszczędność miejsca i szacunek dla oczu innych użytkowników.

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rudy, musisz panować nad sobą. Masz niezmierną łatwość pisania i gładko się Ciebie czyta. Ale zobacz - napisałeś 2 posty koło siebie w ciągu 2 minut. Musiałeś widzieć, że w tym czasie coś napisałam. Na Maniaku one by tak nie powisiały, już bym je połączyła. To się nazywa flooding i jest rodzajem spamowania. Ale nie chodzi o flooding sam w sobie, ale też o oszczędność miejsca i szacunek dla oczu innych użytkowników.

Eeee... Czepiasz się Rudego...

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że przerywam tą radosną twórczość...

Myślę ze dział "Astronomia dla początkujących" potrzebuje moderatora..czy jest ktoś kto mógłby się tym procederem zając? 

Potrzeba osoby z zacięciem pedagogicznym i cierpliwością w tłumaczeniu tego co dla nas jest oczywiste! Kogoś kto najnormalniej będzie typować tematy do przeniesienia do działu dla młodych! 

Czekam na propozycje chętnych!

Czy moderator jednego działu ma możliwość przenoszenia tematów/postów z innych czy kontroluje tylko "swoje podwórko"?

Bo jeśli typowanie tematów do przeniesienia ma polegać na zgłaszaniu ich do admina to będzie to nieco nieefektywne i niewiele zmieni.

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że przerywam tą radosną twórczość...

Czy moderator jednego działu ma możliwość przenoszenia tematów/postów z innych czy kontroluje tylko "swoje podwórko"?

Bo jeśli typowanie tematów do przeniesienia ma polegać na zgłaszaniu ich do admina to będzie to nieco nieefektywne i niewiele zmieni.

No tak....uprawnienia globalnego przenoszenia posiadał by tylko "mod globalny". Na razie nie przewiduję (w obecnej skali forum) wprowadzenia "takiej osoby" radzę sobie z opieką forum.

Za to moderator tematyczny to ktoś więcej niż ten co kasuje i przenosi tematy. To opiekun działu, osoba odpowiedzialna za "swoje podwórko". Osoba, która

1) umie doradzić młodemu

2) Posiada charyzmę by zaimponować poczatkujacemu

3) Wreszcie ma na  tyle  cierpliwości by skutecznie tłumaczyć i nie zrażać się totalną ignorancją i wręcz infantylnym podejściem newbe do danego tematu  ;D

4) Taka osoba przedstawiała by mi na PW propozycje przeniesienia tematów, które kwalifikują się do  działu dla początkujących! 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, Twoje sugestie biore sobie do serca i obiecuje poprawe ale ludzie roznia sie od siebie i maja odmienne temperamenty :-). Przez mysl mi nie przeszlo ze obydwa  posty napisalem w tak krotkim odstepie czasu i ze powinienem je polaczyc a o braku szacunku do czytajacych mowy niema :-) Mam juz ponad 40 lat i na moje wychowanie jest chyba nieco za pozno ;-). Zonie, przez 20 lat sie nie do konca udalo a Ty chcesz to zalatwic jednym postem? ;-) 

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda , że nikt nie porzadkuje takich chwastów..bo tutaj "pośmiać  się" człowiekowi  już nie chce ..co najwyzej płakać...

Chciałbym kiedyś przeczytać jakąś wypowiedź kolegi Refresh o pozytywnym tonie. Jak sięgam pamięcią pojawiają się przede wszystkim krytyki z jego strony. Człowiek idealny? nieomylny?... czy raczej zgryźliwy tetryk?  :-\

KK

Biuletyn PROXIMA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam juz ponad 40 lat i na moje wychowanie jest chyba nieco za pozno ;-). Zonie, przez 20 lat sie nie do konca udalo a Ty chcesz to zalatwic jednym postem? ;-)

Żonie nigdy się nie uda  8)

Twój temperament bardzo mi się podoba i nic tu nie ma do rzeczy, a uczymy się całe życie, jak wiesz  :-X

To opiekun działu, osoba odpowiedzialna za "swoje podwórko". Osoba, która

1) umie doradzić młodemu (...)

4) Taka osoba przedstawiała by mi na PW propozycje przeniesienia tematów, które kwalifikują się do  działu dla początkujących!

Ignis, to nie ma sensu. Doradzać każdy może. A jak ktoś nie chce, to nie pisze. Bo czy to znaczy, że tylko moderator odpowiadałby początkującemu? A jeżeli moderator tematyczny nie może przenosić się między działami, to po co Ci on? Jesteś tu codziennie i panujesz nad sytuacją. Inaczej będziesz miał telefony w czasie urodzin, że trzeba przenieść temat jakiegoś żartownisia. Można jednak zrobić moderację pierwszych postów nowego użytkownika. Takie posty czekają w kolejce na wpuszczenie i widzisz wtedy, gdzie umieścić.  3, góra 5.

Mnie się jednak wydaje, że sedno sprawy leży w tym, że starzy userzy nie mogą się powstrzymać od kąśliwości, w czym poniekąd sama uczestniczę i nawet mi się to podoba  :-[ Natomiast nowi nie słuchają, co do nich się mówi (ostatnie wydarzenia z Plutonem), więc decyzja, czy bić się ze stwierdzeniem, że Pluton ŚWIECIAŁBY na północy, należy do samych piszących.

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę jeszcze inaczej.

Jestem  obecny na co najmniej kilku forach różnych tematycznie. Na naszych astronomicznych bywa się dość często ostro potraktowanym - przewodniczy w tym astromaniak. Niestety bije się w pierś i sam dawałem się sprowokować  (niestety brałem za wzór złe przykłady i nie jestem z tego dumny).    Są jednak fora gdzie dość przychylnie i cierpliwie odnosi się do młodszych kolegów.  Co prawda nie jestem stałym czytelnikiem CN, ale  i tam z tego co zauważyłem można sobie spokojnie pomagać. Tego co nam brakuje to właśnie spokoju, dość brutalne życie w naszym kraju i przewaga choleryków w naszym społeczeństwie przekłada się na  język forowiczów.  Bywa i tak, że my starzy wyjadacze dajemy się podpuścić tym młodym i  dokładnie powielamy ich sposób bycia, a powinno być odwrotnie. Wzór powinni stanowić starsi - stonowani, stateczni userzy.

Po za tym uczymy się całe, życie  :D

Pozdrawiam wszystkich i młodszych i starszych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem, święte słowa JaLe  :) Wystarczy się zastanowić zanim się coś ,,chlapnie" klawiaturą - czy to czasem nie urazi kogoś i czy to ma jakiś wpływ na temat wątku. Więcej uśmiechu i tolerancji do innych. I rzeczywiście uczymy się przez całe życie i wyciągajmy z tej nauki wnioski  :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Trybus

Ja gdzieś czytałem, że człowiek rodzi się mądry, a później idzie do szkoły... :-)

Tak, czy inaczej, błędy ortograficzne i takie wynikające z niechlujstwa mierzą mnie okropnie, podobnie jak Anię. Od jakiegoś czasu jednak staram się nie rugać, tylko delikatnie uwagę zwrócić. Z różnym skutkiem, czasem emocje biorą górę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba źle zrozumieliście moje intencje... Nie chodzi mi o dyskryminację nowych w żadnej formie, sam w końcu jestem nowy;D w mojej koncepcji na forum dla zielonych nowi mogą sobie dowolnie zadawać proste pytania gdzie cierpliwi będą im odpowiadać, a cholerycy nie będą im suszyc głów że sobie jaja robią... A na dorosłym forum gdzie sobie niektórzy userzy nie życzą takich "prostych" pytań są większe restrykcje. To tylko pomysł, więc proszę o wyrozumiałość. Nie mam na celu urazić NIKOGO :)

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)