Skocz do zawartości

[Identyfikacja] Prośba o rozpoznanie znaleziska


apophis

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Odnalazłem was w Google ponieważ znalazłem w lesie "coś". To coś waży 25 kg i ledwo co zatargałem do samochodu. Trochę najsampierw poczytałem o rodzajach meteorytów i pooglądałem zdjęcia i mam wątpliwości co do tego okazu "czegoś".

Prosiłbym więc o pomoc w identyfikacji - co to jest. Link do galerii poniżej:

http://imageshack.us/g/822/dsc01410yx.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nie wygląda na meteoryt. Za dużo por i w srodku po odłupaniu też widać pory , ale prosze mojej opinii nie brać za wiążącą bo nie jestem fachowcem od meteorytów ale po przeczytaniu kilku ksiazek na ten temat i ogólnie róznych publikacji wydaje mi sie ze to nie to o czym myslimy...

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nie wygląda na meteoryt. Za dużo por i w srodku po odłupaniu też widać pory , ale prosze mojej opinii nie brać za wiążącą bo nie jestem fachowcem od meteorytów ale po przeczytaniu kilku ksiazek na ten temat i ogólnie róznych publikacji wydaje mi sie ze to nie to o czym myslimy...

Dzięki za odpowiedź :) Biorę też pod uwagę, że może być to ruda żelaza. Ale wiem też, że nie raz meteoryty potrafią siedzieć w czymś co przypomina beton (zapomniałem nazwę) i ta oblepina jest trochę podoba do tego czegoś ale może się mylę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skałach magmowych występuje magnetyt, czyli minerał z gromady tlenków żelazowych. Stąd rdza i ewentualna reakcja na magnes.

Pozdrawiam

KK

Ok rozumiem. Z tym, że ten magnetyt jakiś dziwny jest...taki jednolity i tak jakby w środku była bryła żelaza oblepiona tym czymś dookoła. Nie wiem chyba na zdjęciu nie widać w jaki sposób ulokowane jest ten obszar żelaza hmm. Rozetnę w takim razie i wrzucę nowe fotki.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisali koledzy na 100% nie jest to meteoryt w sumie brak jakichkolwiek śladów by świadczyło o meteorycie zresztą już wiesz, co masz, zaś ja mam taką dobrą radę, jeśli masz mały ogródek to poradziłbym abyś go ustawił sobie jako ozdobę do ogródka będzie się nie źle prezentował, bo naprawdę, chociaż nie jest meteorytem, ale za to ma swój urok.  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Wyrób człowieka widać to na pierwszy wygląd, to jest cegła, która leżała w ziemi, dlatego nabrała takiego zielonego koloru, tego typu cegły można spotkać, albo po rozbiórce cegielni, albo na polach, gdzie chłopi wypalali cegły własnymi rękami, brak śladów przejścia przez atmosferę, brak skorupki, nawet wyglądem nie przypomina meteorytu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod światem nadaje kolory .ogólnie jest metalicznym kolorem .srebrnym z małymi drobinkami niebieskawych cząsteczek  z fioletowymi i brązu Tylko nie pod szlifem .... są małe sladki rdzy

.pierw był czarny cały... Potraktowałem go szczotką drucianą.. zeszło co dało zejść...

odłożyłem go na jakis czas do szawki... pozniej zainteresowałem sie..

post-1503-137699882316_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć wszystko co na Ziemi, łącznie z nami jest z kosmosu...  ??? ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba - widać to ewidentnie tutaj, że to nie ,,Coca-Cola"  :(

post-587-137699882357_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)