Skocz do zawartości

Lans bez granic. Polska-USA 1:1 :)


Ekolog

Rekomendowane odpowiedzi

My Polacy lansujemy się szkicami astronomicznymi, całkiem słusznie!, żeby udowodnić światu, że nie jesteśmy ani głupsi ani gorsi od Amerykanów, a tymczasem tam, na najwyższych stanowiskach, siedzą takie cymbały jak na obrazku. Trzeba być ostatnim półgłówkiem, żeby wysyłać takie emaile do kochanki w dobie totalnego hakerstwa i szpiegostwa!

Przypominam wirusa STUXNET, który wykorzystywał, aż cztery nieznane wcześniej luki (w systemach Windowsa i Siemensa) i prawie zniszczył pierwsza irańską elektrownię atomową.

U nas mamy lansera innego rodzaju (edit moderatorski)

Cymbał, co nie wierzy w teorię ewolucji, ale umie się sprzedać  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o historię Petreusa to nie było żadnego wielkiego hakerstwa, tylko FBI w ramach śledztwa dobrało się do jego maili. Głupotą wykazała się jego oblubienica wysyłając pogróżki jakiejś urojonej rywalce, stąd cały dym i grzebanie w mailach.

Celestron SkyMaster 15x70 + żuraw; dzida laserowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petreus wcale nie powinien wysyłać takich emalii - gdyby był człowiekiem sensownie mądrym - one nie powinny istnieć na żadnym komputerze, ani "w locie".

Okazuje się, że także Amerykanie akceptują (dopuszczają) w pierwszym szeregu państwowym no ... głupka :)

Facet - mimowolnie - wylansował się (erotycznie) nie tylko u swojej literatki ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT Wybacz Ekolog ale nie pozwolę szkalować na FA  osób publicznych (z życia politycznego RP) niezależnie od kogokolwiek preferencji politycznych. Odsyłam więc do regulaminu forum Pkt 2- h

Obraźliwą treść edytuję!

http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?topic=104.0

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Robercie, ale nie jestem dobry w te klocki medialno-formalne!

Myślałem, że piszę o osobie nie związanej z żadną partią polityczną czyli oceniam człowieka/fachowca, który (jako taki) w pewnym sensie niezwyczajnie wszedł w świat filmowany przez dziennikarskie kamery.

Wracając do Amerykanów. :)

Postawili na czele takiej instytycji człowieka co wiąże się z infantylną emocjonalnie i technicznie Kobietą i nawet zapomina nauczyć jej zasad bezpiecznego korzystania z komputera w ważnych sprawach (czyli wyłącznie w czapce i ciemnych okularach w odległej kafejce internetowej po dotarciu do niej na pieszo, ze zmianą ubrań i okularów w sklepach z przebieralniami/toaletami po drodze).

Pozdrawiam

p.s.

Odpowiadam innemu forumowiczowi.

Nie kamieniuję go, a na dowód powiem, że i ładnie się zachował, bo wiele wskazuje na to, że postanowił kontynuować ten romans z kochaną jak widać Kobietą (mimo jej wad).

p.s.2

Nawiązując do innego fragmentu mojego pierwszego postu (lans szkicami)

powiedzcie, z ręka na sercu, czyje szkice ładniejsze na ASOD - Polaków czy Amerykanów?

post-1197-137699870143_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, wychodzi na to, że jedynym odpowiednim człowiekiem na stanowisku szefa agencji bezpieczeństwa byłby ktoś profesjonalny i niezłomny jak Żelazny Feliks, jednak ciężko takiego znaleźć.

Łatwo oceniać gościa, bo się nim nie jest. Pogadamy, jak będziesz miał trzydzieści kilka lat stażu małżeńskiego  ;D Jakby Ci taka młoda pani literat zatrzepotała rzęsami to też by Ci się klawiatura topiła pod palcami i myślałbyś "co tam ten mail, napewno się nie wyda... piszę! AAA!!!" ;)

btw założe się, że nie takie maile chodziły i chodzą u rozmaitych tuzów którzy nigdy przenigdy nie powinni ich wysyłać, tyle że ten akurat miał pecha.

Celestron SkyMaster 15x70 + żuraw; dzida laserowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o czym jest ten watek? Bo sie chyba pogubilem :-P

Wątek jest o tym, że my Polacy możemy dotrzymywać kroku Amerykanom jeśli chodzi o szkice astronomiczne (na ASOD) jak i oni nie odstają od nas w ilości "głupków" na najwyższych stanowiskach typu jakiś minister czy szef agencji. Przy czym w Polsce, z ostrożności, nie podałem przykładu osoby aktualnie piastujacej jakiekolwiek publiczne stanowisko.

W USA niekórzy mówią o kimś co zrobił coś głupiego: "Polak".

Ale my też nie jesteśmy święci; mówimy nieraz do kogoś takiego "Ty Turku".

Przypuszczam, że Turcy są nie tylko podobnie mądrzy jak my ale mają też pełno wspaniałych szkiców na ASOD.

Tak wnioskuję na podstawie powszechnie znanej wysokiej "czystości" ich nocnego nieba!

Moim skromnym zdaniem: "Czemu nie urodziłem się Turkiem?" ... to prawidłowe marzenie każdego prawdziwego astro-miłośnika!

Pozdrawiam

p.s.

Ktoś tu napisał, że ja bym też uległ jakby mi jakaś młodsza (od małżonki) Kobieta zatrzepotała rzęsami. Skąd wiesz, że już nie uległem? ;)  Ja tam się nie wywyższę nad szefa CIA (też jestem "tylko człowiekiem" i jestem w stanie go zrozumieć, bez potępienia).

p.s.2.

ASOD to portal ze szkicami astronomicznymi, polecam na przykład  ten:

http://www.asod.info/?p=6050

p.s.3

Nasz były szef wywiadu jak widać (na obrazku) z deczko mądrzejszy był chyba od amerykańskiego.

post-1197-137699870442_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ku mojemu zaskoczeniu temat "mierności" Amerykanina nadal porusza Polskich myślicieli (tym razem wojskowych).

No i mamy dwie sprzeczne opinie dwóch Polskich Generałów.

Czempiński uważa, że Amerykaninowi należy wybaczyć i przywrócić go na stanowiko, a Koziej uważa jego słabość za niewybaczalną.

Przypuszczam, że może to być kwestia pokoleniowa lub edukacyjno-erudycyjna.

Czempiński wie, że przyrost naturalny w obrębie rasy białej niepokojąco spada i taką cechę u białego starszego już nieco amerykańskiego generała odczytuje jako nie słabość lecz, nie zasługującą na jednoznaczne potępienie, bezcenną siłę męskich osobników gatunku Homo Sapiens, która pozwoliła mu przetrwać ostatnie sto osiemdziesiat tysięcy lat gdy w walkach ze zwierzętami ginęło wielu mężczyzn i pozostawał nadmiar Kobiet w ludzkich gromadach. Bądźmy sprawiedliwi! Nie wiemy czy mąż tej literatki nie zaniedbuje swoich obowiązków małżeńskich.

I druga sprawa. Liczyłem na odzew :(

To jak to jest z Tureckimi szkicami na ASOD, myślałem, że ktoś coś wie przypadkiem.

Albo przynajmniej ze szkicami zrobionymi w Turcji przez kogokolwiek skądkolwiek ?!

Pozdrawiam

post-1197-137699870578_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Państwa! W jakich czasach żyjemy. Dostępne są już bardzo wyraźne zdjęcia tej pary, która niektórym Polkom pozwoliła poczuć się lepiej (że u nas takich "gamoni" nie ma).

Te zdjęcia chyba znakomicie usprawiedliwiają generała. Gdyby ich dziecko odziedziczyło urodę po rodzicach to krzywdy by nie miało :)

Nowe dochodzenie (CIA) w ich sprawie prawdopodobnie okaże się zbędne gdyż Reuter podkreśla, że

"wydaje się to (wszystko) potwierdzać zapewnienia zarówno Petraeusa jak i Broadwell, że ich romans nie stanowił zagrożenia bezpieczeństwa narodowego USA."

Zagrożenia dla USA nie było. Co najwyżej szansa na lepsze zaludnienie amerykańskiej ziemi (może podświadome marzenie Pana Generała).

A o szkicach lub zaletach Tureckiego nieba nadal cisza ... to może Chorwackie istnieją (SAT pokazuje u nich zwykle czyste niebo) ?

Pozdrawiam

post-1197-137699871215_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O  SuperExpress nam się z forum niedługo zrobi  ??? - no sprawa wagi międzygalaktycznej  8)

Ale to chyba tu znajdziesz czytelników przychylniejszych  ??? http://www.plotek.pl/plotek/0,0.html

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zważ, że nie jesteśmy w "Wolnych Tematach Astronomicznych" to nie tu ;)

Pozwolę sobie zatem poplotkować tu w Wolnych Tematach nawet o pięknych Kobietach {sorry jak nie pasi}

teraz akurat poplotkuje o Turkach i Chorwatach:

Turcy i owszem interesują się astronomią, niemniej chyba jednak z nimi (i Chorwatami) to wygrywamy 7:1 na ASOD

A tu coś innego: Obraz na ASOD orientalny, prześliczny

http://www.asod.info/?p=133

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

romanse jakiegos amerykanskiego generala jakos mnie nie wciagaja.

Nie chodziło mi o rozwikłanie wszystkich szczegółów tego romansu tylko o zwrócenie uwagi na tłumaczącą go naturalną ludzką ?słabość? do piękna.

Są piękne obiekty na niebie i na Ziemi.

Dobrą lornetką niespodziewanie trafiwszy w Plejady (Messier 45) oczu nie mogłem oderwać kiedyś. Piękne potrafią też być istoty na naszej planecie (jak widać na zdjęciach).

Dla mojej córki najpiękniejsza na świecie jest nasza jamniczka: "Astra" :)

Ciekawe skąd się wzięła nazwa "Astra" dla tak popularnej na świecie kawy?

Czyżby kolejny triumf piękna astronomii? Tak sądzę!

Wszyscy ludzie kochają gwiazdy - choć się do tego nie przyznają.

Dla mnie najpiękniejsza jest taka jedna jasna gwiazda (chyba Kapella?),  która, obserwowana gołym okiem, zmienia barwy w oczach. Jak ją pierwszy raz zobaczyłem to myślałem nawet, że to samolot leci i widzę przełączanie świateł. Ale jak postał w miejscu przez kilka minut to zrozumiałem, że to gwiazda. :) 

No i jest jeszcze druga: Natasha Henstridge, w "Species" ("Gatunek"). DVD z wersją polską sciągałem aż z Anglii. W Polsce mamy prześliczną Anię Przybylską. W "Kariera Nikosia Dyzmy" absolutnie doskonała!

Znowu Polska-USA 1:1

I w ten sposób pozostaliśmy w temacie wątku!

A nawet w temacie kosmosu. Zdjęcie Nataszy pochodzi z jedynki Species. Widzimy postać powstałą po nieostrożnym eksperymencie wykorzystującym "recepturę" genetyczną otrzymaną drogą radiową od innej cywilizacji.

Pozdrawiam

post-1197-137699871258_thumb.png

post-1197-137699871262_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Ostatnio ucieszyłem się bo zauważyłem, że nie tylko w show-biznesie mamy piękną Polkę.

Także w bardziej intelektualnych, nakowo-technicznych dziedzinach.

Na pewnym forum tematycznym, Kobieta ta bardzo szlachetnie i bezstronnie stanęła

niedawno w obronie uczuć pewnej mniejszości (przynajmniej w Polsce), do której i ja należę.

Nawiązując do temtu wątku mamy teraz ...

Polska:USA 3:2 :)

Pozdrawiam

p.s.

To w ramach podziękowania specjalnie dla niej tu zamieszczam ten, niezły moim zdaniem, dowcip.

Autostopowicz zatrzymuje wielką ciężarówkę.

Jadą, jadą ale coraz wolnej. Kierowca wysiada

i dużym młotkiem uderza w metalową obudowę paki.

Po kilku kilometrach historia się powtarza.

O co chodzi? - pyta autostopowicz

To auto ma dopuszczalność ładowność 6 ton,

a ja wiozę 12 ton kanarków.

Połowa musi latać!

post-1197-137699882598_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Amerykanie robią co mogą żeby Obama czymś konkretnym zapisał się w historii.

Wyprawę na Marsa zapowiedział ale za samo gadanie o tym to jednak nie zasłuży.

Teraz chce on być inicjatorem rewolucji obyczajowo-prawnej.

To on (po analizie sondaży, w korzystnym akurat momencie) dał, rok temu,

"wyrachowane" zielone światło pewnej sprawie kiedyś postrzeganej inaczej.

Ale Obamie jeszcze dużo brakuje do takiej roli w dziejach jak naszemu Lechowi Wałęsie.

Lanserzy Obamy realizujacy przy okazji anty-lansing Wałęsy cienko przędą byle czym.

W historycznej roli współczesnych prezydentów:

Polska USA 1:0 :)

Pozdrawiam

p.s.

We wspomnianym doniesieniu najistotniejsze są dwa słowa: " social and" pod koniec abstraktu - patrz LINK:

http://link.springer.com/article/10.1007%2Fs10508-008-9386-1

Tabala wyników na końcu pełnego tekstu, do którego też łatwo dotrzeć (jak ktoś zechce) nie pozostawia złudzeń,

w kwestii siły czynnika "social".

post-1197-137699890969_thumb.jpg

post-1197-137699890977_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

za sprawą tejże fotki znowu mamy remis

Polska : USA 3:3

( nie mylić z Mołdawią )

coś nam te remisy bokiem wychodzą  ...

ale to jeszcze nie powód żeby skakać w bok czy z mostu pod pociąg

wszak przynajmniej, od lat,  okazujemy się

znakomicie

przewidywalni  :D

post-1197-137699912615_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal 2010-2024