Skocz do zawartości

Czarne dziury i inne czcze dywagacje przy permanentnym braku pogody


karuszka

Rekomendowane odpowiedzi

Otoz to! Dla mnie ten wizjoner to tylko fantasta i czerpanie wiedzy z jego dywagacji to niezbyt madry pomysł. Wielu moim znajomym wydaje sie ze to co mowi to potwierdzone naukowo fakty, a tak nie jest. Dla mnie to program rozrywkowy oparty na faktach lecz z przewazajaca doza fantazji.

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stephen William Hawking (ur. 8 stycznia 1942 w Oksfordzie) ? brytyjski astrofizyk, kosmolog, fizyk teoretyk.

Michio Kaku (jap. ?? ?? Kaku Michio?, ur. 24 stycznia 1947 w USA) ? amerykański fizyk-teoretyk, profesor, badacz teorii strun,

Obydwoje to fizycy teoretyczni a ze jeden bardziej medialny to co w tym złego, zamiast oglądać Discovery to lepiej poszukać odpowiedniej literatury, a programy tam robione są dla mas dlatego są takie a nie inne. Gdyby wszyscy mysleli tak jak teraz piszecie to nie powstały by teorie ani nie bylo by co sprawdzać doświadczalnie, kazda teoria potrzebuje czasu i odpowiedniego sprzętu do udowodnienia.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwileczkę. Einstein dla wielu też przez lata był wizjonerem. Eksperyment Probe B, który ostatecznie potwierdził zakrzywienie czasoprzestrzeni, został przeprowadzony niedawno.

Panowie, trochę pokory wobec wizjonerów! Bo to są ludzie, którzy przełamują schematy. Czy w malarstwie, czy w architekturze, czy w muzyce, czy gdziekolwiek.

Dajmy nauce czas nie wyśmiewając zawczasu, bo kiedyś możemy się zdziwić.

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stephen William Hawking (ur. 8 stycznia 1942 w Oksfordzie) ? brytyjski astrofizyk, kosmolog, fizyk teoretyk.

Michio Kaku (jap. ?? ?? Kaku Michio?, ur. 24 stycznia 1947 w USA) ? amerykański fizyk-teoretyk, profesor, badacz teorii strun,

Obydwoje to fizycy teoretyczni...

To który jest dziewczyną?  :o

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta trzecia  8)

A na poważnie, to miedzy innymi dzięki takim wizjonerom i fantastom mamy postęp techniczny.

Ile było utyskiwań na J. Verne i innych podobnych mu pisarzy ?? Sam pamiętam jak kumple wyśmiewali się ze mnie gdy czytałem trylogię z lat pięćdziesiątych K. Borunia i A.Trepki w początkach lat siedemdziesiątych, jak na studiach w Poznaniu stałem w kilometrowej kolejce po bilet na premierę Gwiezdnych Wojen  :P I co - ile tych fantazji się sprawdziło ?? - Mnóstwo. Nie potępiajmy w czambuł wizjonerów, nie tylko wojsku i konfliktom zbrojnym postęp techniczny zawdzięczamy - fantaści byli pomysłodawcami w znaczącym stopniu  8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zły program trafiliście. Co do tego Kaku też mam mieszane odczucia, dużo u niego SF i nie lubię go oglądać, ale o teorii strun było kilka programów na Discovery właśnie, w jednym geneza teorii, wywiady z ludźmi którzy ją wysnuli (o ile wiem Hawking ani Kaku nie mają z jej powstaniem nic wspólnego) no i tłumaczenie na czym to niby się zasadza, dosyć szczegółowe. Oczywiście niczego właściwie z tego nie zrozumiałem, ale ta teoria jest nie tylko opowiadana ale i liczona.

Celestron SkyMaster 15x70 + żuraw; dzida laserowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria strun tłumaczy wszystko na miliardy sposobów. Patrz

Lee Smolin

Kłopoty z fizyką

Powstanie i rozkwit teorii strun, upadek nauki i co dalej

tłum. Jerzy Kowalski-Glikman

Pruszyński i S-ka

Edycja:

http://astropolis.pl/topic/39141-recenzje-ksiazek-o-tematyce-astronomicznej/page__st__30#entry349022

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hawking tak, Kaku robi na mnie wrazenie showmana celebryty, dlatego nie mam do niego zaufania. Ale co do wizjonerstwa to zgadzam sie ze bez tego nie byloby postepu. Gdyby ktos kiedys nie zapragnal latac, nie mielibysmy samolotow ani nie wyladawalibysmy na Ksiezycu.   

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latać po co? Po to, że z góry fajnie coś zrzucić bliźniemu na łeb, najlepiej jeszcze, żeby się od tego zapalił  :D To samo z kosmosem, eksploracja zwolniła przez nadmiar pokoju i poczucia bezpieczeństwa. Ale spoko, niedługo wszyscy będą drżeć przed Chinami i może w końcu będzie ten Mars ;)

Celestron SkyMaster 15x70 + żuraw; dzida laserowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie mam nic przeciwko wizjom, ale nie lubię jak ktoś mi narzuca swoje wizje nie potwierdzone niczym i ogłasza, że ma brakującą "teorię wszystkiego". Albo fantastyka, albo nauka, niestety trzeba się zdecydować jak próbuje się do czegoś ludzi przekonać

Rest In Space,

Maquu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie narzuca - bo to audycje nie obowiązkowe i można zmienić kanał  ;)

A nie Uważasz, że takie wizje nie potwierdzone niczym, w większości były inspiracją i wyzwaniem dla naukowców i stąd postęp  :)

Przecież wszystko zaczyna się od wizji, planu zrodzonego w umyśle i tego nie Zmienisz - na razie nie, ale w przyszłości - na przykład komputery organiczne  ???

Fantastyka i nauka wbrew pozorom są bardzo ze sobą powiązane :)

Coś Ci zacytuję o  Wernhere von Brownie  - ... od młodości interesował się astronomią, duży wpływ na niego wywarła praca Hermanna Obertha wizjonera eksploracji kosmosu, dotycząca wykorzystania rakiet do podróży międzygwiezdnych" to były lata dziesiąte XX wieku  :o

Przekonałem Cię choć troszkę  ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kisiel, nie prowokuj ;-). Gdyby tylko NASA dostala tyle pieniędzy ile by zapragnela, juz dawno wierciliby dziury w lodach Europy, mieliby baze wypadowa na Marsie i zrobili by wíele innych rzeczy zamiast nagrywac teledyski w wolnych chwilach:-P. Chociaż teledysk super :-D 

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mylmy wizji, które mają popchnąć nasz rozwój, coś stworzyć, z wizjami, które mają pokazać i udowodnić jak działa Wszechświat! I naprawdę, otwieram astolodówkę, a tu wyskakuje Kaku ze swoii fantasmagoriami bez śladu dowodu...

Rest In Space,

Maquu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maguu - A jakie były dowody na to, że rakieta trafi na księżyc czy odległą planetę i czy poleci tak daleko w IXX wieku - na przykład w 1865 roku ,,Z Ziemi na Księżyc"  ???

A jak działa Wszechświat ???

Trudno widzę, że nie przekonam Cię ale przykłady z każdej dziedziny życia można mnożyć.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko wojsku i konfliktom zbrojnym postęp techniczny zawdzięczamy

Samej NASA również ;) filtry do wody, słuchawki bezprzewodowe, obuwie sportowe, czujnik dymu, jednorazowe pieluszki dla dzieci, ubrania termoaktywne, wiertarki bezprzewodowe, kaski rowerowe, pompy insulinowe i inne. Rakiety tenisowe tez, choć tego nie kumam  ???

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NASA grubo ponad 50% pomysłów ,,militarnych" adoptowała i udoskonaliła. Np. składany łazik księżycowy aby się zmieścił - to pomysł zaczerpnięty z wojsk powietrzno-desantowych, słuchawki bezprzewodowe i czujnik dymu też itd. Ale Masz rację Misje kosmiczne wymagały mnóstwa pomysłów i wojsko i ogół  na nich również skorzystali  :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę coś od siebie . Kaku wiem ,że jest on bardziej wizjonerem ,i tylko myśli jak coś może działać. Ale na Ds ,są programy w których występują poważni naukowcy i mówią fakty, i przypuszczenia które z tych faktów można wyciągnąć.  A co do strun ,teoria strun została wysnuta przez hydraulika :D

A co do NASA ,zgadzam się gdyby mieli środki ,większość projektów by już była. Według mnie NASA wszystkiego ludziom nie mówi  :-X ,ponieważ takie informacje jak życie na Marsie byłyby dla niektórych zbyt wiele. No ale rząd też wszystkiego nie mówi i to on może uciszać nasa.

Tonight I?m running away

Tonight I?m flying away

Take my hand

I?m gonna take you to my secret place

Hold your breath

I?m gonna take you to my wonderland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały dzień jest  poświęcony Końcu Świata - następny program 21.00 to Ewakuacja Ziemi  :o

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile sprzętu by można kupić  ???

Jednak nie wszystko o czym mówi to bzdury  ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie, on mówi raczej do rzeczy. Ale ta cała otoczka, groza i gra aktorska, tworzenie napięcia z bzdur to taka...słaba książka fantastyczna. Ale w sumie fajne obrazki niektóre. Warto wyłączyć dźwięk. Ale dobra, czekamy co jest na 1-wszym miejscu źródła zbliżającej się zagłady... :o :o :o :o

A w przerwie między kolejnymi filmami na NG dziś można obejrzeć to: http://www.cda.pl/video/1268760/Blondynka-o-stolicy-wegier

Rest In Space,

Maquu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej zapewne łatwiej żyć na tym zbliżającym do zagłady świecie  ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal 2010-2024