Skocz do zawartości

Praktica Falcon 10x50 ??????


lestek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od dawna zastanawiałem się nad zakupem teleskopu ale po lekturze Waszych postów postanowiłem zacząć od lornetki jako że jestem początkujący. I tu moje pytanie czy ten sprzęt będzie się nadawał do obserwacji nieba. http://www.jessops.com/online.store/categories/products/praktica/falcon-10-x-50-binoculars-89117/show.html

I czy jest jakaś róznica między powyższym sprzętem a lornetką Praktica Falcon 12x50 (według mnie tylko powiększenie nieco większe ale może coś jeszcze możecie powiedzieć więcej na temat tych dwóch lornetek).

Z góry dziękuję za wszelkie rady i opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie określiłeś budżetu więc mamy duże pole do popisu ;)

Ta będzie chyba wystarczająca ;)

http://www.ebay.co.uk/itm/FUJINON-Binoculars-10x50-FMTR-SX-Shockproof-NEW-/350242796768?pt=UK_Photography_Binoculars_Monoculars&hash=item518c18f4e0

P.S. Gdzie mieszkasz ?

No trochę przesadziłeś z tą lornetką FUJINON :D, jak dla mnie trochę za drogo. Myślałem o sprzęcie w okolicach do 100 funtów, nie więcej.

Mieszkam w West Bromwich tj. około 8 mil od Birmingham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc pozostaje mi tylko podjęcie decyzji Nikon lub Celestron ale chyba wybór padnie na Nikona. Dzięki wielkie za porady, dobrze że postanowiłem się poradzić co do wyboru lornety bo inaczej pewnie kupiłbym bubla i pewnie bym się zniechęcił a tak może w przyszłości jak mi się spodoba a pewnie się spodoba, bo nawet gołym okiem lubię obserwować, to zaopatrzę się w teleskop, ale na razie zacznę od bino :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Binokle przyszly  :D. Wzialem Nikona 12x50 ex. Dzieki za rady kolegom Paether i Kisielowi. A teraz najlepsze: jak juz w koncu zaopatrzylem sie w sprzet obserwacyjny to tak jak niektorzy pisza ze po zakupie teleskopu badz binokli maja zachmurzo e niebo tak ja od dzisiaj zaczynam nocne zmiany  >:( tak wiec nie wiem kiedy bede mogl zdac relacje z pierwszych obserwow i opisac jak sprawuje sie sprzet. Jakby nie bylo biednemu zawsze wiatr w oczy.

Pogodnych nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, teraz jest tuż po pełni, i tak byś nie poszalał ;)

Księżyc w lornetce 12x prezentuje się bardzo ładnie. Można także rozpoznać sporo obiektów - to ostatnie raczej ze statywem. Zachęcam do obserwacji i opisywania.

  • Like 1

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak statywik choć ,,najsłabszy" niezbędny  8)

Jestem na etapie ATM-u docelowego ale z reanimowanego takiego też mam pożytek  :)  http://www.foto-net.pl/sklep/produkt38112-statyw-Camrock-TH70.html

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że Księżyc najlepszy o zmierzchu - tuż przed zachodem Słońca i bezpośrednio po. Wtedy ma piękne barwy, już dobrze widać jego powierzchnię a jeszcze nie razi, nie wyłażą aberracje itp.

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal 2010-2024