Skocz do zawartości

A może na Kanary ?


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że prawie rok to wystarczająca ilość czasu na przygotowania...a wrzesień to mniej ciekawe niebo. Słońce już w Pannie, czyli nisko położone galaktyczki w Pannie odpadają, Omega Centauri zachodzi ze Słońcem...

Pogoda czy jej brak nie zależy od pory roku, trzeba mieć naprawdę ogromnego pecha żeby trafić na tygodniowe chmury. Wyspy Kanaryjskie to miejsce o bardzo stabilnej pogodzie, małych wahaniach temperatur. Niespodziewanki zdarzają się bardzo rzadko.

http://kierunekteneryfa.com/pogoda/

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paether jest pomysłodawcą całej imprezy więc myślałem że to on będzie koordynatorem.

Co do terminu, przed chwilą zrobiłem sobie symulację w Stellarium okolic Wysp Kanaryjskich. Jakoś bardziej pasuje mi maj. Strzelec, Skorpion górują około godziny 23, we wrześniu po zajściu zmroku są już zdecydowanie niżej niż w maju. Chyba że interesują nas jakieś inne konstelacje nieba południowego.

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana na wrzesień to Żuraw, Feniks, Indianin...poświęcenie Panny, Centaura, ograniczenie widoczności Skorpiona, Strzelca.

Wymarzyłem sobie Omegę Centauri, Sombrero i cały ten bajzel w Skorpionie i Strzelcu znacznie wyżej (M104 prawie 50* nad horyzontem)...Dziwna byłaby wymiana na rejony, gdzie prawie nic nie ma  :o

Może jakieś konkrety.

Temat założyłem 22.06 i myślę, że dwa tygodnie będzie wystarczające na wstępne określenie poważnego zainteresowania wyjazdem. Tak więc 06.07 (sobota) będziemy wiedzieć w jakim gronie rozmawiać. Po tym terminie (07.07 - niedziela?) fajnie byłoby umówić się na czacie, skype'ie czy innym podobnym wynalazku (google hangout?) coby po prostu pogadać, wymienić się pomysłami pewnie jeszcze bez żadnych  ostatecznych ustaleń.

Kto by nie był "koordynatorem" chciałbym żeby każdy uczestnik miał wpływ na to jak rozwija się sytuacja i żeby każdy był na bieżąco informowany co się dzieje. Unikniemy niedomówień. Dodatkowo nawet jak ktoś nie jest zainteresowany wyjazdem a posiada wiedzę, która może pomóc to jak najbardziej proszę o przekazanie. W tym momencie jeszcze raz dzięki dla Jacka Pali, za inicjatywę :)

Co trzeba będzie załatwić ?

1. Przelot. Największy problem i największy koszt. Niezłą opcją jest czarter ale najlepsze ceny w takim rozwiązaniu są tuż przed odlotem. Tanie linie jeszcze nie pokazują cen na maj 2014.

2. Mieszkanko, wiadomo :) Pisałem o tym już w pierwszym poście. Jeśli stwierdzamy, że szukamy miejscówkę obserwacyjną  poza mieszkankiem i dojeżdżamy, to właściwie wybór jest ogromny, jeśli chcemy poobserwować trzeba szukać czegoś z przestrzenią wokół, odsłoniętym horyzontem, itp. Wybór tak czy owak spory i całkiem tanio fajne chatki można znaleźć. Do obejrzenia m.in. :

http://www.homelidays.co.uk/EN-Holidays-Rental/110_Search/SearchList.asp?ADR_PAYS=ES&PART=RW&ADR_LOCALISATION=ES+ISLASCANARIAS+TENERIFE&TYPE=MAIS&NBPERSONNES=5#TopSL

http://www.interhome.com/spain/tenerife/?filters=32:51

http://www.rentalia.com/holiday-rentals-tenerife/

Koszt: 400-500zł/osoba  za niezłe mieszkanko.

3. Samochód, niezbędny jeśli chcemy podjechać np do obserwatorium na Teide, czy po prostu z lotniska i na lotnisko. Temat bezstresowy, koszt niewielki - ok 100 zł za osobę na tydzień, przykład:

drd4.jpg

Jeśli będzie potrzebne więcej miejsca na sprzęt to np Fabia Combi niewiele droższa.

Ogólnie to chciałbym, żeby ten temat działał jak Seti. Jeśli kilka osób zacznie szukać optymalnych rozwiązań to na pewno znajdzie więcej niż jedna ;)

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega z pracy był kilka lat temu na Teneryfie- tutaj: 28.079989, -16.734731

Wyszło go to 12 tyś. zł za dwie dorosłe osoby i dziecko na jeden tydzień. Ale to była wycieczka z biura podróży więc drożej. Leciał jakimiś tanimi liniami - jeden samolot się zepsuł tuż po starcie i musiał wracać ;) Wynajmował samochód - rzeczywiście koszt niewielki i było warto. Przez cały tydzień miał ok 22*C i bezchmurnie. Co ciekawe, mówi że widział tam jakieś kopuły i obserwatoria :D

Gdyby nie moja nieznajomość anglikańskiego to chętnie wybrałbym się na taka podróż życia.

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj można na prywatne kwatery jechać;

http://www.gran-canaria.com.pl/

http://www.gran-canaria.com.pl/

Znajomy był i se chwali ,ta pani ma także kwatery na Lanzarotte

w tamtym roku było 35 euro za pokój 2 osobowy za dobe z kuchnią i tarasem ogólnodostępnymi

Można także zamówić domowe wyżywienie

Dysortografik

meade quartz 8'' lx drive

i Karliczek 20"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, zerknijmy na listę obecności:

femina007 - Świetny pomysł i możliwy do zrealizowania, bo cena nie odstrasza - piszę się na to:)

Janko - Bardzo interesująca sprawa. Jeśli będzie coś takiego organizowane - jestem chętny (2 osoby).

Zwierzak - Ten rok mam już zaplanwany ale w przyszłym roku na taki zlocik bym sie wpisał dwoma rączkami

zimar84 - Też podpisuje się pod pomysłem :) jestem chętny :)

Krzysztof G. - dobra Paether  przekonałeś mnie  raczej też bym się pisał  wiosna 2014 pasi!

Jacek2 - Jeżeli koszt za jednego osobnika wyniesie nie więcej niż 2000zł. to należę  :)

Razem ze mną (2osoby) - 9 osób, to już wystarczająca ilość na taki trip ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby było więcej.

Nie wiem, może Zwierzak nie doczytał pytania, ale bardzo interesuje mnie ten motyw z niemieckim biurem podróży bo cena kusząca, a i liczba rzeczy do ogarnięcia samodzielnie mniejsza.

Boję się trochę, że temat przerodzi się w "słomiany zapał" i zginie przywalony innymi dyskusjami. Chciałbym żeby inni (zwłaszcza chętni) zgłaszali też swoje uwagi, szukali jak najlepszych opcji...

Jak to mówią u mnie w pracy:

T.E.A.M. - Together Everyone Achieves More ;)

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem anglojęzyczny a jednak ten defekt mnie nie przeraża, raczej nie zamierzam włóczyć się po wyspie sam. Myślę że będziemy się poruszać w grupie, albo jednej dużej albo paru mniejszych.

Jeżeli chodzi o nocleg, to wiadomo że im bliżej miejscówki obserwacyjnej tym lepiej, o ile uzbiera się grupa dziesięciu osób to koszt wynajęcia całego domu rozejdzie się po kościach.

Co do kosztów liczę się z tym że te deklarowane prze zemnie 2000zł. to będzie za mało, jednak mam nadzieję że nie dużo za mało.

Ze swojej strony mogę zapewnić oczywiście druk koszulek okolicznościowych, jednak nie czuję się na siłach w szukaniu miejsca zakwaterowania, wynajmu samochodów czy szukania tanich lotów (bariera językowa o której pisałem)  :(

Chociaż, jestem użytkownikiem forum http://lotnictwo.net.pl/ wiem że tam jest dużo kompetentnych osób. Mogę poprosić o doradzenie nam jak najtaniej znaleźć się na miejscu i wrócić.

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopiuje rozmowe na skypie mojego kolegi z Panią (polką) zajmującą się wynajmem bungalowów lub bardziej ogólnie kwater na kanarach;

mysle ze bede mogla im zalatwic fajne apartamenty

[12:34:30] vistamarp: tylko chy chca z wyzywieniem czy bes

[12:35:16] vistamarp: na 2 tygodnie z przelotem i bez wyzywienia okolo 2300 na osobe

[12:35:47] Johny* Pati: 2300e? cz zł?

[12:36:34] vistamarp: tak

[12:36:41] vistamarp: zl

[12:37:23] Johny* Pati: z przelotem?

[12:37:28] vistamarp: tak

[12:37:38] vistamarp: na lanzarote

[12:37:57] vistamarp: wtym duzy bagaz 20kg i maly 2kg

[12:38:12] Johny* Pati: ok przekaze to dalej

[12:38:14] vistamarp: maly 5kg

[12:38:15] Johny* Pati: dzieki

[12:38:31] vistamarp: daj mu moje namiary

[12:38:36] vistamarp: na skype

[12:38:56] vistamarp: lub na kom w polsce 792677626

[2013-06-29 17:17:58] *** Rozmowa zakończona, czas trwania 04:10 ***

ps.1

Cen tegorocznych z niemieckiego biura podróży na tą chwile nie mam ,podałem te z przed dwóch lat z czasu wyjazdu mojej córki.Ale ceny w niemczech generalnie sie nie zmieniają więc w przybliżeniu bedą podobne

ps.2

Ja także planował bym wyjazd w dwie osoby (to tak do statystyki)

Dysortografik

meade quartz 8'' lx drive

i Karliczek 20"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za, ale wszystko zależeć będzie od końcowej kwoty za imprezę.

Nie da rady podać jej z takim wyprzedzeniem.

Zwykłe linie podają rejsy dopiero w listopadzie na kolejny rok. Może tanie linie inaczej. 

Wpisałam w google domki letniskowe Lanzarote i można je zarezerwować bezpośrednio ze strony internetowej JUŻ TERAZ, bez pośrednika.  Niektóre już są zajęte na sezon letni 2014. Cena za domek 6-osobowy to około 4000 zł za tydzień (3400-4600)

Będziecie mieli lekki problem z ustaleniem składu i ceny ostatecznej.  Tak jest przy wypadach zbiorowych. Im więcej osób, tym problemy się mnożą. Ktoś zachoruje, ktoś będzie musiał kupić samochód, ktoś straci pracę, a ktoś się ożeni. Mówię to jako osoba organizująca 2 wypady chińsko-australijskie. Jeżeli nie będzie przedpłat, to ktoś może wywinąć taki numer nawet tuż przed wylotem i zostaniecie z niewypełnionym domkiem.  Takie jest życie, że tak powiem trywialnie.

Jeżeli nie będziecie mieć biletu grupowego, a takiego w internecie się nie kupi, to każdy będzie musiał polować sam na lot. Nie wiem, ile jedna osoba może kupić biletów, ale nie sądzę, aby 9. Zgranie terminu wypożyczenia domku z lotem to rodzaj wyzwania. Może się okazać, że nie da rady zgrać taniego i dostępnego domku z tanim lotem.  Więc to albo to i należy być na to przygotowanym.

Możecie czekać aż się pojawią tanie loty, kupić jednocześnie i wtedy dopiero szukać noclegu. Będzie wtedy bliżej maja i lepiej będzie wiadomo kto chce naprawdę jechać i kto może.

  • Like 1

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należało by się zdecydować na jaką wyspę chcemy lecieć, co z tą La Palma? Jacek Pala deklarował pomoc w wynajęciu obserwatorium.

Co do kosztów, proponowałbym w styczniu 2014 zebrać zaliczki 50% orientacyjnej ceny całej wyprawy. O wiele mniejszy będzie ból w maju.

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem anglojęzyczny a jednak ten defekt mnie nie przeraża, raczej nie zamierzam włóczyć się po wyspie sam. Myślę że będziemy się poruszać w grupie, albo jednej dużej albo paru mniejszych.

Przy 8-10 osobach logiczne są dwa samochody, w tym jeden większy przy ewentualnym większym sprzęcie.

Jeżeli chodzi o nocleg, to wiadomo że im bliżej miejscówki obserwacyjnej tym lepiej, o ile uzbiera się grupa dziesięciu osób to koszt wynajęcia całego domu rozejdzie się po kościach. 

Wyspy nie są duże, a samochody i tak potrzebujemy, ale domek z tarasem lub inną przestrzenią na obserwacje lepiej mieć niż nie mieć ;)

Co do kosztów liczę się z tym że te deklarowane prze zemnie 2000zł. to będzie za mało, jednak mam nadzieję że nie dużo za mało.

Domek to ok 400-500zł na osobę, samochód ok 100zł, jedzonko to wedle uznania. Wszystko będzie zależeć od ceny przelotów, ale chciałbym się w kwocie ok 2000zł zmieścić i sądzę, że jest to jak najbardziej realne.

Chociaż, jestem użytkownikiem forum http://lotnictwo.net.pl/ wiem że tam jest dużo kompetentnych osób. Mogę poprosić o doradzenie nam jak najtaniej znaleźć się na miejscu i wrócić.

Na tym najbardziej mi zależy ;)

Trochę nie podzielam obaw Ani odnośnie zgrania terminów. Domków tam jest mnóstwo, więc mając koncepcję lotu nie obstawiam większych problemów ze znalezieniem, a przełom maja-kwietnia to nie jest szczyt popularności tego miejsca.

Jeśli w miarę wcześnie znajdziemy przeloty na łączną kwotę 1000...max 1200zł to będzie z górki. Ja mam od siebie (z Birmingham), połączenia za ok 750zł w tym terminie w obie strony, ale chodzi o to, żeby było optymalnie dla grupy.

Oczywiście cała operacja nie będzie prosta, to oczywiście racja, ale wierzę że damy radę :D

Niestety znalezienie optymalnego lotu będzie też sporym warunkiem wyboru wyspy. La Palma to było moje marzenie, wyspa wręcz idealna dla charakteru naszej podróży. Niestety La Palma jest znacznie gorzej skomunikowana z Europą (z tego co wiem). Dlatego wytypowałem Teneryfę jako drugą z "astronomicznych" wysp:

http://kierunekteneryfa.com/teneryfa/geografia/astronomia/obserwatorium-astronomiczne-na-teide/

Dlatego tak ważne jest zbieranie informacji i ich kumulowanie tutaj, bo mamy dużo zmiennych począwszy od: "Która wyspa?"

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady podać jej z takim wyprzedzeniem.

Zwykłe linie podają rejsy dopiero w listopadzie na kolejny rok. Może tanie linie inaczej. 

Wpisałam w google domki letniskowe Lanzarote i można je zarezerwować bezpośrednio ze strony internetowej JUŻ TERAZ, bez pośrednika.  Niektóre już są zajęte na sezon letni 2014. Cena za domek 6-osobowy to około 4000 zł za tydzień (3400-4600)

Będziecie mieli lekki problem z ustaleniem składu i ceny ostatecznej.  Tak jest przy wypadach zbiorowych. Im więcej osób, tym problemy się mnożą. Ktoś zachoruje, ktoś będzie musiał kupić samochód, ktoś straci pracę, a ktoś się ożeni. Mówię to jako osoba organizująca 2 wypady chińsko-australijskie. Jeżeli nie będzie przedpłat, to ktoś może wywinąć taki numer nawet tuż przed wylotem i zostaniecie z niewypełnionym domkiem.  Takie jest życie, że tak powiem trywialnie.

Jeżeli nie będziecie mieć biletu grupowego, a takiego w internecie się nie kupi, to każdy będzie musiał polować sam na lot. Nie wiem, ile jedna osoba może kupić biletów, ale nie sądzę, aby 9. Zgranie terminu wypożyczenia domku z lotem to rodzaj wyzwania. Może się okazać, że nie da rady zgrać taniego i dostępnego domku z tanim lotem.  Więc to albo to i należy być na to przygotowanym.

Możecie czekać aż się pojawią tanie loty, kupić jednocześnie i wtedy dopiero szukać noclegu. Będzie wtedy bliżej maja i lepiej będzie wiadomo kto chce naprawdę jechać i kto może.

Aniu ja nie muszę już jej wiedzieć może być też dwa miesiące przed, na razie pertraktuje z małżonką.

Z drugiej strony nic wam nie podsunę ani nie doradzę bom się na tym nie znam, ani nie mam praktyki.

Wyrażam chęć wyjazdu a jadąc we dwóch ze Szczecina będzie raźniej  ;)

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu ja nie muszę już jej wiedzieć może być też dwa miesiące przed, na razie pertraktuje z małżonką.

Z drugiej strony nic wam nie podsunę ani nie doradzę bom się na tym nie znam, ani nie mam praktyki.

Wyrażam chęć wyjazdu a jadąc we dwóch ze Szczecina będzie raźniej  ;)

Ja zgodę małżonki już mam  :)

A ze Szczecina będzie nas jechało trzech (Zimar 84) i super.

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Panowie ze Szczecina jak się zapatrują na Berlin ?

Z Berlina lata EasyJet prosto na Tenerife South. Co prawda ich cennik na ten moment kończy się na marcu 2014 ale wychodzi ok 1000zł za obie strony co z domkiem i samochodem na miejscu daje ok 1600zł...

Z dojazdem do Berlina to nie powinno być problemy zawsze to koszt na 3 ;) jadąc razem.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, jeszcze jak sobie wyobrażam kwaterę :D

Przykład to Villa Azul w Callao Salvaje

calou%20view%20of%20villa.jpg

12 osobowa willa za 1300F czyli ok 550zł na osobę za tydzień. Miejscówka z dobrym widokiem na południe, położona dosyć wysoko:

calou%20sea%20view.jpg

Taras na dachu (myślę, że umeblowanie przypadnie do gustu lornetkowiczom ;) :

calou%20new%20roof%20terrace1.jpg

Podgrzewany basen:

calou%20pool.jpg

...i takie tam inne bilardy:

calou%20new%20pool%20table.jpg

Więcej info: http://www.tenerifevillasonline.co.uk/azul.htm

Przykładowa opcja dla 10 osób (ok 550zł) http://www.tenerifevillasonline.co.uk/marie.htm

Jak wspominałem wybór w tym przedziale cenowym (ok 500zł) jest naprawdę duży, to tylko przykłady.

Jeszcze odnośnie tego:

Co do kosztów, proponowałbym w styczniu 2014 zebrać zaliczki 50% orientacyjnej ceny całej wyprawy. O wiele mniejszy będzie ból w maju.

Gdy już będziemy mieli ustalone wszystko (gdzie,kiedy, z kim, za ile), każdy zdecydowany wykupi przelot, to akurat mniej więcej połowa ogólnej ceny. Wtedy mając dokładny termin przylotu ekipy zaklepie się kwaterę główną ;) Domek jestem w stanie zarezerwować i zapłacić, podobnie z samochodem i jakoś ustalimy jak się rozliczymy. Nie demonizowałbym tego tak bardzo jak Anka ;)

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie lotu z Berlina, dlaczego cała grupa nie miałaby z niego lecieć jednym samolotem?

Busy relacji Szczecin-Berlin airport kursują cały dzień.

Firma zajmuje się też sprzedażą biletów lotniczych między innymi "EasyJet"

http://www.interglobus.pl/bilety-lotnicze.html

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie lotu z Berlina, dlaczego cała grupa nie miałaby z niego lecieć jednym samolotem?

Ale nie widzę problemu, żeby cała polska grupa tak zrobiła ;)

Ja prawdopodobnie polecę z Birmingham, East Midlands albo Londynu, tak dobiorę sobie lot żeby być w tym samym czasie ;)

Cały czas kombinuję żeby było jak najwygodniej i jak najtaniej osobom z Polski i stwierdziłem, że ten Berlin to najlepsze wyjście bo  cena sensowna i lotnisko w miarę niedaleko zwłaszcza, że większość jest z zachodniej Polski. Alternatywy to albo znacznie droższe bilety topowych linii albo kombinowanie z przesiadkami co robi zamieszanie a ceny za bardzo nie zmniejszy (jeśli w ogóle).

Kolejna kwestia to sprzęt. Bagaż nie jest nieograniczony więc trzeba nim rozsądnie gospodarować. Nie ma sensu, żeby każdy brał po kilka okularków i teleskop.

1. Jeden duży. Zwierzaka Karlik to marzenie, ale jeśli nie da rady to jakiś jeden >12" jak najbardziej poręczny truss.

2. Dwa-trzy niewielkie. Krótkie refraktory do szerokich pół w Strzelcu-Skorpionie jak najbardziej wskazane.

3. Lornetki. Jeśli Janko będzie z nami to wiadomo ;)

4. Reszta osprzętu. Myślę, że zestaw ogniskowych x 2 czyli 6-8 okularów będzie wystarczające. Filtry to nie problem, są lekkie.

Jeśli grupa będzie lecieć razem to będzie łatwiej to podzielić. Ktoś, kto weźmie duży teleskop oczywiście będzie mógł liczyć na zrzutę na dodatkowy bagaż.

Zróbmy listę, tak dla jasności. Proszę o przemyślane, poważne wpisy :) Kurcze, chciałbym zebrać te 12 osób, bo ta chatka zaprezentowana wyżej strasznie mi się podoba...prywatny basen, jacuzzi, taras na obserwacje na dachu, fajne usytuowanie... ;D

1.Paether

2.Ineska

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Paether

2.Ineska

3.Zwierzak 2 osoby + karlik ( jak wiadomo ten teleskop jest spółdzielnią której jestem członkiem ,więc jak tylko ustalimy termin to go zaklepuje na nasz wyjazd )

ps.

Myśle że przy lokalizacji miejscówki musimy brać także pod uwage LP a ten bungalow ze zdjęć bedzie miał chyba mocno zanieczyszczone

Lub pogodzić sie z dojazdem a to już jest mniej fajne bo co na miejscu to na miejscu.

Trza to przemyśleć czy bardziej interesuje nas wygoda obserwacji czy wygoda wypoczynku.

ps.2

Jeśli chodzi o Berlin to w moim przypadku raczej odpada bo mam dojazdu ok.500km + opłata parkingowa, więc raczej bede szukał w Pyrzowicach lub krakowie

Berlin rozważe dopiero w momęcie gdyby się okazało że z polski na kanary to tylko ze stolllycy ,wtedy Berlin może okazać sie atrakcyjniejszy bo szybciej do niego dojade .

Dysortografik

meade quartz 8'' lx drive

i Karliczek 20"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danielu, przepraszam za małe zamieszanie, które zamierzam tu wprowadzić, ale... ta konkretna willa to - moim zdaniem - kiepski pomysł w kontekście obserwacji.

Jeśli pozwolisz, powiem na tym konkretnym przykładzie o co mi chodzi.

Widok na całe osiedle na pewno nie będzie tym, czego szuka amator ciemnego, gwieździstego nieba. Może jestem jakiś dziwny, ale jeśli mam lecieć parę tysięcy kilometrów na obserwy, to niech to będzie ciemne zadupie...! Nie wiem czemu, wyobrażałem sobie że lokum, którego będziemy szukali będzie jakimś domkiem na ichniej prerii, z dala od większych miejscowości, gdzie można w spokoju skoncentrować się na obserwacjach. Nie wiedzieć czemu myślałem, że nie będziemy wręcz brali pod uwagę miejscówek położonych poniżej 1000 m n.p.m. (przynajmniej jeśli w grę wchodziłaby Teneryfa).

Wiem, że na zadupie można sobie dojechać wynajętym autem - w końcu to żaden problem - ale zakładając, że czeka nas tam sześć ciemnych, bezchmurnych nocy (co jest wielce prawdopodobne) nastawiłbym się, że każdą noc będę gapił się w gwiazdy. Przełom kwietnia i maja na tamtej szerokości geograficznej to całe 8h nocy astronomicznej! To naprawdę sporo, w dzień byłoby co odsypiać!

Dlatego pożądane byłoby mieć ciemne niebo tuż przed domkiem, ewentualnie w zasięgu maksymalnie paru kilometrów.

Widoczna na zdjęciu miejscowość wypoczynkowa wygląda dość standardowo... mnie to się jednoznacznie kojarzy z dużym prawdopodobieństwem conocnego umpa-umpa i całą gamą irytujących okoliczności cywilizacyjnych, których nie chciałbym mieć na obserwach (zresztą, na zwykłym urlopie też). Jaccuzi i basen to dla mnie taka trochę plastikowa atrakcja. Basenu nie potrzebuję, bo przyjemniej popływać w morzu, a jak zapragnę uroków jaccuzi, zawsze mogę sobie pierdnąć w wannie.

Do czego zmierzam - czy wyjazd ma mieć bardziej charakter astronomiczny czy być wycieczką niespecjalnie różniącą się od tego, co mogę wykupić w biurze Neckermanna?

Ok, tyle moich wynurzeń. Pytanie brzmi - jak widzicie taki punkt widzenia?

PS widzę, że Zwierz podziela część moich wątpliwości...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu, wyobrażałem sobie że lokum, którego będziemy szukali będzie jakimś domkiem na ichniej prerii

Coś takiego?

kpm4.png

Południowe zbocze wulkanu, chatka na max 10 osób.

Jakoś tu:

bz9i.jpg

Ze skalą żeby zobaczyć, że blisko i na plażę i na krawędź wulkanu ;)

Lynk:

http://www.tenerifevillasonline.co.uk/juliet.htm

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)