Skocz do zawartości

Komercyjny silnik dla forum!


Rekomendowane odpowiedzi

Była tylko możliwość zamykania tematów giełdowych - ale tematów w działach ? - Niemożliwe - jak Użytkownik może sobie zamykać tematy ?? Paranoje by wychodziły, na żadnym forum tak niema.

Chodzi dokładnie o temat giełdowy...

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Jeżeli statuty mają mieć kształt postów i rozwalać całą stronę główną to jestem za całkowitym ich wyłączeniu.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdzisław, to zależy od kultury i wzajemnego poszanowania użytkowników. Nie wyłączę statusów jednak apeluję by zakładać w sprawach astronomicznych oddzielne wątki....a statusy zostawić sprawom mniej istotnym. 

Statusy mogą spełniać wiele pożytecznych funkcji-głowienie integracyjnych.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, zgadza się statuty powinny służyć krótkim informacjom a nie elaboratom. 

 

Jak pisałem mój spory status ostatnio to sądziłem (tak na czuja) że mechanizm wyświetlania statusów działa tak, że długi status skraca do kilku linijek a dalsze trzeba sobie aktywnie rozwinąć. Dopiero potem zobaczyłem, że zajmuje spoooooooro linijek ale już nie zdecydowałem się

na samo-zabicie myśli nad którą pracowałem ileś minut mimo, że w samej rzeczy niezbyt to fajnie wygląda taki elaborat.

 

Tak czy siak złych intencji nie miałem, a niefrasobliwego, lekceważącego powierzchnię ekranu gadulstwa, nie planowałem {sic!}

Tak wyszło przez przypadek. Sorry.

Nie jestem tu jakimś harcownikiem ;)

Ja też dbam o nasze wspólne forum :IDEA:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy wszak nie tylko Ty piszesz długie statuty. Po prostu spróbujmy je trochę pisać krótsze a jeżeli mamy ochotę podyskutować na temat nawet nie astronomiczny to jest od tego Astrokafejka.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdzisław, to zależy od kultury i wzajemnego poszanowania użytkowników. Nie wyłączę statusów jednak apeluję by zakładać w sprawach astronomicznych oddzielne wątki....a statusy zostawić sprawom mniej istotnym. 

Statusy mogą spełniać wiele pożytecznych funkcji-głowienie integracyjnych.

 

 

>>>a statusy zostawić sprawom mniej istotnym.

>>> mogą spełniać wiele pożytecznych funkcji

 

Podoba mi się powyższa uwaga.

 

Niemniej warto starać się uwzględniać rozsądną podpowiedź Aliena.  Żeby pisać nie elaboraty. 

 

Uwielbiam B.Leśmana ale postarałem się przypomnieć czy też polecić tego wielkiego Poetę i jego wspaniały fragment

zarazem dbając o rozmiar.   Udało mi się zmieścić w zaledwie 4 linijkach statusu (sic!) :)

 

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie że nie i to się nie zgadza co innego napisane co innego wychodzi?

Głownie chodzi o kompresję jaki maksymalny pojedynczy plik wagowo można wstawić a który nie będzie poddany kompresji?

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miną tydzień i nadal nie dostałem odpowiedzi w kwestii kompresji załączników.

Napisz PW do Technicznego, najszybciej tak się dowiesz!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Techniczny nie reaguje na PW - zaczyna mnie to irytować!

Słusznie piszesz, przegapiłem to PW :( Jutro postaram się odpisać, z tego co pamiętam nie ma żadnych ograniczeń jeżeli chodzi o kompresję załączników, jutro to sprawdzę dokładniej.

[Tapatak]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że ktoś już ten temat poruszał, ale nadal jest to nie zrobione.

 

Otóż, czy da się zrobić taki myk, coby na górnym pasku forum, przy zakładce "czat" wyświetlało się ile osób jest na czacie?

Od kiedy tego nie ma, czat umarł.

Tak być nie może, czat to swoisty wentyl bezpieczeństwa dla Forum, chroniący przed nieprzyjemnościami w okresie długotrwałego braku pogody! :)

 

Pozdrawiam!

  • Like 3

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

... dzisiaj wieczorem wreszcie atakujemy czat! Przynajmniej 15 osób ma być :) :)

 

No - jak przekupy na przedświątecznej targowicy się nagadacie :D

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)