Skocz do zawartości

Teleskop między 500 a 600 zł nowy


Muoshi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam znowu :)

Chciałbym kupić teleskop w cenie między 500 a 600 zł (nie więcej!)

Sprzęt dla początkującego dopiero zaczynam ale nie chcę lornetki (mam PZO 11x40)

Nie mam dużych wymagań zależy mi na obserwacji planet ew.mgławice,itp

600 zł to max co mogę dać

ignisdei polecił mi ten -->http://deltaoptical.pl/teleskop-sky-watcher-synta-bk909az3,d815.html

jednak nie jest on aktualnie dostępny w sklepie i nie wiadomo kiedy będzie

Mieszkam na wsi plan tego jak jest z oświetleniem w okolicy --->http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/6bd0da613d26e41e.html

(W miejscu obserwacji jest jednak dość ciemno)

Ogólnie latarnie są obok ulicy i idą w górę

Dzięki za wszystkie propozycje z góry :)

 

 

*ps szukałem podobnych tematów ale nie uzyskałem konkretnego info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spinory są od ręki! Ostatnio był główną nagrodą na naszym zlocie!

 

http://teleskopy.pl/product_info.php?products_id=924&lunety=Teleskop_Spinor_Optics_R-90/900_AZ-3

 

ps. Czemu nie weźmiesz tej  używki???

 

http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/3269-s-refraktor-90910-montaz-az3/

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spinory są od ręki! Ostatnio był główną nagrodą na naszym zlocie!

 

http://teleskopy.pl/product_info.php?products_id=924&lunety=Teleskop_Spinor_Optics_R-90/900_AZ-3

 

ps. Czemu nie weźmiesz tej  używki???

 

http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/3269-s-refraktor-90910-montaz-az3/

 

Gdyby to odemnie zależało :(

Rodzice stwierdzili że może i mi dadzą na ten teleskop ale tylko na raty :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj w takim razie takiego na giełdach - za 600 w bardzo dobrym stanie znajdziesz i będziesz zadowolony 8) 

A tematów podobnych mnóstwo - kurcze - wszystko na tacy mieć chcecie - załamka :-[

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już szukałem pomocy po zakupie teleskopu... No i za 629zł kupiłem Sky Watcher 1309Eq2 -> Jowisza widziałem przy każdej bezchmurnej nocy (nawet przy 180x z barlowem z zestawu jest ZACHWYCAJĄCY!). Kierowałem się tym aby mieć jak największe lustro i żeby montaż był paralaktyczny (łatwiej się obiekt śledzi kręcąc jedną gałką a nie pchając telep. - to akurat moje zdanie). Dowiedziałem się, że sporo zobaczę ale muszę się udać po za miasto - niestety wciąż czekam na pogodę. A wątków jest tu sporo - lepiej najpierw przeczytać ze 30ści, Łatwiej określisz potrzeby.

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

łatwiej się obiekt śledzi kręcąc jedną gałką a nie pchając telep. - to akurat moje zdanie

Pomijając, że to zdanie jest całkowicie nieprawdziwe, chodzi w tym wszystkim o coś całkowicie innego. Trzeba umieć wybrać coś, co ma związek z jakąkolwiek jakością obrazu i obsługi - a tu wybrałeś najgorzej jak mogłeś. Tak samo, w jak widać, dość istotnej kwestii łatwości zabierania się ze sprzętem na wypady pod ciemne niebo.

Napiszę wprost, może ktoś przeczyta i się uratuje: Newton SW 130/900 na EQ2 jest niestety poniżej dolnej granicy czegoś, co można określić "sprzętem zadowalającym", z wielu różnych względów. Akurat wspominany wyżej refraktor 90/900 na AZ3 mieści się w dolnej strefie stanów zadowalających, tylko mógłby mieć inny wyciąg.

Ale do obserwacji DS Newton 6" to absolutne minimum, im większy tym lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że łatwiej śledzi się obiekt "jedną gajgą" dlatego że nie miałem styczności z dobsonem - jest to moja subiektywna ocena. Mi jest wygodnie dojechać do "zgubionego" obiektu kręcąc w jednej osi.

 

Jeśli chodzi o "granicę zadowalającą" -> Jest to największe lustro (nowe) w kwocie do 600zł.

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, gdy ja kupowałem mój pierwszy poważniejszy sprzęt, najpierw pojechałem na zlot (Boże, kiedy to było...), na którym był spory wybór teleskopów. Pomacałem, posprawdzałem, niczego nie kupowałem na zasadzie teorii. Zdecydowanie wygrał Dobson, co najmniej kilkoma istotnymi elementami okazał się lepszy.

I nie chodzi o to, żeby kupować "do 600 zł". Jeśli ma się za mało, lepiej poczekać ze spokojem i dozbierać na coś, co ma naprawdę sens. Mitologizowanie własnego sprzętu to norma. Wydaje się taki a nie inny i kropka. Ale tylko "wydaje się". Przez moje ręce przeszło niemal wszystko, co do pewnego momentu było dostępne na polskim rynku. I na dodatek zapewniam, że w życiu nie kupiłbym nowego teleskopu, gdybym mógł wybrać o klasę lepszą używkę. Zresztą w br. kupowałem w ten sposób 12tkę. Nie rozumiem lęku przed kupowaniem używek, teleskop to nie bielizna osobista;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie rozumiem lęku przed kupowaniem używek, teleskop to nie bielizna osobista;)

Dokładnie - wystarczy (dla uspokojenia) zasięgnąć opinii - poczytać wątki. Teleskopy są na zlotach - widzieli je inni. Jedynym ryzykiem jest kupienie od kogoś kto zarejestrował się właśnie i jego pierwszy post to: sprzedam teleskop (chyba, że to paromiesięczny i jeszcze dobrze nie rozpakowany - żądamy dokładnych fotografii).

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pokaż im posty - na forach - moze zrozumieją, a zaoszczędzone na uzywce finanse na doposażenie Ci przeznaczą - niestety taka panuje opinia o uzywkach ale to naprawdę w wiekszosci mit.
 

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nie telewizor - co w teleskopie obejmuje gwarancja ?? (chyba, że na paralaktyku zmotoryzowanym w full wypas) - za uszkodzenie odpowiada firma kurierska wystarczy opisać co w środku wartość jest standard 5000 i już.

No ale na układy niema rady - a szkoda ;)

A studnia bez dna to takie astro jest - tu mają rację 8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały problem w tym, że tacy rodzice myślą, że teleskop to urządzenie skomplikowane niczym sześć komputerów naraz. Nic bardziej błędnego: to 2 lusterka + kawał rury + nieco osprzętu. Tu nie ma co się psuć, chyba że potraktujesz z buta. Nie kupujesz zestawu z jakąś elektroniką typu GoTo, tylko najprostszy sprzęcik made in China.

Heh, właśnie sobie uświadomiłem, że w mojej stopce nie ma ani jednego przedmiotu kupionego jako nówka :D

 

P.S. Jest jednak jedna nówka - ten okular Sieberta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mając wygórowanych funduszy to najlepiej kupować na giełdach astronomicznych, jeżeli nie jesteś pewny sprzedającego to się pytasz userów z większym stażem. Sam mam połowę sprzętu z giełdy w tego typu sprzęcie nie ma co się popsuć jeżeli jest eksploatowany poprawnie.

  • Like 1

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)