Skocz do zawartości

Jaki aparat jest dobry do astrofotografi


Rekomendowane odpowiedzi

Delta lub astromarket ze względu na serwis.

A do astrofoto EOS 400D lub  450D plus wymiana filtra z przed matrycy, ja zamiast 80/400 kupowałbym szukaczoguider cena podobna a waga zdecydowanie mniejsza co przełoży się na lepsze prowadzenie HEQ5. 150/750 plus 80/400 to już max, a dzięki szukaczoguiderowi zostanie zapas :D

 

Rafał

TS, SW, S-Big, Canon, Nikon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujdzie w 350D łatwiejsza jest modyfikacja bo nie ma tego systrmu czyszczenia matrycy.

Tylko brak podglądu na żywo, w wyższych modelach możesz też podłączyć do APT za pomocą usb, a podgląd to bajka w ustawieniu ostrości = wygoda użytkowania .

Ujdzie oczywiście też 350 i fotki też będą świetne, ale z doświadczenia wiem że lepiej kupić coś co będzie sprawiało mniej kłopotów przy ustawieniu ostrości, dzięki czemu zostaje Ci więcej czasu na fotografowanie, a jeśli będzie potrzeba powtórnego ustawienie ostrości w trakcie sesji zrobisz to w kilkanście sek a nie minut :D

 

Rafał

TS, SW, S-Big, Canon, Nikon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie: im większy zakres ISO, tym lepiej? Bo natrafiłem na TO- ISO 25.600 z możliwością rozszerzenia do 102.400 i szczerze mówiąc trochę mnie przymurowało(no bo w porównaniu ze standardem 1600/ewentualnie 3200, to jest jednak coś). Czy zdjęcia z takiego aparatu byłyby o wiele, wiele lepsze, czy nie ma to znaczenia?

Pozdrawiam, Tajulek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko brak podglądu na żywo, w wyższych modelach możesz też podłączyć do APT za pomocą usb, a podgląd to bajka w ustawieniu ostrości = wygoda użytkowania .

Ujdzie oczywiście też 350 i fotki też będą świetne, ale z doświadczenia wiem że lepiej kupić coś co będzie sprawiało mniej kłopotów przy ustawieniu ostrości, dzięki czemu zostaje Ci więcej czasu na fotografowanie, a jeśli będzie potrzeba powtórnego ustawienie ostrości w trakcie sesji zrobisz to w kilkanście sek a nie minut :D

 

Rafał

Tylko, że 400D też nie ma Live View !A o takim była mowa.

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI290 MM Mini, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że 400D też nie ma Live View !A o takim była mowa.

 Jest tego sporo więc nie ma sensu wyszczególniać. Jeśli ma być jak najlepiej i najtaniej to wybrać należy moim zdaniem minimum 450D plus w przyszłości filtr baader ok 180 zł, a wymiana jakieś 150 zł. Oczywiście jak napisałem wcześniej wiele osób robi świetne fotki "niższymi" canonami, ale rozmawiamy o osobie która zaczyna i ma wydać kasę, więc moim zdaniem trzeba doradzić w taki sposób aby ta osoba miała jak najwięcej przyjemności przy jak najmniejszym stresie.

TS, SW, S-Big, Canon, Nikon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii 450D mogę zabrać głos. U mnie działa bez problemów. Działam na nim jakieś 1,5 roku - bezawaryjnie. A plusy: Live View, sterowanie przez USB.

 

pzdr

Szymon

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Moja mama planuje sobie kupić jakiś tańszy aparat, chciałbym wykorzystać tą okazję i doradzić jej coś, co sam będę mógł wykorzystać do jakiejkolwiek sporadycznej fotografii nocnego nieba :)

Budżet to 300zł, aparat musi być nowy, więc wybrałem takie modele ( po obejrzeniu ich na żywo):

 

Nikon L27

http://www.euro.com.pl/aparaty-cyfrowe/nikon-coolpix-l27-czarny.bhtml#opis

 

Samsung ES95

http://www.euro.com.pl/aparaty-cyfrowe/samsung-es95-bialy.bhtml#opis

 

Fuji T350

http://www.euro.com.pl/aparaty-cyfrowe/fujifilm-finepix-t350-czarny.bhtml#opis

 

Sony DSG-W710

http://www.euro.com.pl/aparaty-cyfrowe/sony-dsc-w710-czarny.bhtml#opis


Coś z tego się da wykorzystać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma oznaczać te sporadyczne fotografowanie nocnego nieba. Co chcesz fotografować i czym w zasadzie sam aparat to nie wszystko, według mojej opinii żaden się nie nadaje do fotografii nocnego nieba. 

 

Tu masz prostą fotografie nocnego nieba ze statywu poczytaj opisy i będziesz wiedział przez co i czym się fotografuje http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/3238-astrofotografia-ze-statywu/

 

A druga sprawa to chyba nawet nie chciało Ci się poczytać tematu w którym sam napisałeś, bez czytania się nie obejdzie.

  • Like 1

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał kolega powyżej. Najpierw musisz określić co chcesz fotografować. Czy mają to być obiekty głębokiego nieba, czy szeroki kadr jak z linku powyżej.  Od razu powiem Ci że jeżeli chcesz tym aparatem fotografować galaktyki, mgławice, gromady to zapomnij.

 

Tak nawiasem mówiąc jeżeli chodzi o "cyfrówki" to ja polecam CANONA.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma oznaczać te sporadyczne fotografowanie nocnego nieba. Co chcesz fotografować i czym w zasadzie sam aparat to nie wszystko, według mojej opinii żaden się nie nadaje do fotografii nocnego nieba. 

 

Tu masz prostą fotografie nocnego nieba ze statywu poczytaj opisy i będziesz wiedział przez co i czym się fotografuje http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/3238-astrofotografia-ze-statywu/

 

A druga sprawa to chyba nawet nie chciało Ci się poczytać tematu w którym sam napisałeś, bez czytania się nie obejdzie.

Temat czytałem, zdjęcia ze statywu, lornetki Celestron 15x70 i prostej ruskiej starej lunety.

Tylko Fuji i Sony ma mozliwość ręcznych ustawień, więc to chyba faworyci.

Zdjęcia przekroju całego nieba no i księżyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja "kupiłem żonie" Nikona D5100 na gwiazdkę żeby "mogła zająć się astrofoto" - choć to nie ona chęci wykazuje ;) . Z cyfrówki którą miałem wcześniej (canon sx20is) niewiele wychodziło. Dopiero jak podpiąłem korpus do teleskopu coś po za księżycem wyszło.

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Panowie mam pytanie. Moge kupic Canona 450D(Rebel XSi 12.2 MP Digital SLR) z niedzialajacym autofokusem za 200zl - co jak rozumiem nie ma znaczenia w astrofoto? brac/nie brac?

William Optics Zenithstar 73 III APO, Sky-Watcher Star Adventurer GTi, ZWO ASI1600MM Pro, ZWO EAF 5v, Filtry + kabelki

 

http://www.astrobin....s/FunkyKoval35/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie. Moge kupic Canona 450D(Rebel XSi 12.2 MP Digital SLR) z niedzialajacym autofokusem za 200zl - co jak rozumiem nie ma znaczenia w astrofoto? brac/nie brac?

 

Ja osobiście bym brał , nawet jak będzie coś jeszcze zepsute , to i tak sprzedaż jako dawce za ok 200zł-300zł 

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie działa autofocus a cała elektronika ok to do astro może być i tak w teleskopie AF się nie używa. Aby działał cała komunikacja aparat-laptop.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)