Skocz do zawartości

Nikon D5100.... opinie posiadaczy


kapral

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę pierwszy bo nie znalazłem "tu" zbyt wielu "nikon'ów"...

 

Kupiłem żonie na gwiazdkę (oczywiście wiecie, że właściwym odbiorcą będę ja :D) Nikona D5100. Czy ktoś posiada takowy? Prosiłbym o wypowiedzi na temat ustawień pod obiekty gdyż jest to "żony pierwsza lustrzanka" (patrz nawias wyżej :D) i takie info może się również przydać innym forumowiczom (no i mojej żonie oczywiście :D).

Nie miałem do czynienia z lustrzankami... ghrmm... to znaczy, żona nie miała ( :D).

 

(P.s. Nie mogę się powstrzymać od chichotania przy pisaniu...)

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat miała wpływ na dany model żona :-[ .... więc sam rozumiesz :-\ ...

 

druga sprawa - kupiłem żonie aparat za ;) kasę, więc nie powinna mieć problemów jak wiosną będę szukał 10" czy 12" dla siebie :D

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no tak, tu masz w opisach wszelkie dane odnośnie ogniskowych obiektywów, przesłon, czasów i iso w fotografii statywowej.

http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/3238-astrofotografia-ze-statywu/

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli każda "lustrzanka" to to samo!?! Ja się nasłuchałem jaki to Nikon jest a jaki Cannon... itd??? Ciekawe :) -> dla mnie aparat to aparat, różnią się szybkością robienia zdjęć i ceną :D. Choć muszę przyznać, że ten "nowy aparat mojej żony" ma dużo więcej ustawień niż stary poczciwy SX20is ;) .

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta podstawowe ustawienia w a-foto to bez różnicy czy Canon czy Nikon nie wchodząc w szczegóły typu ten szumi więcej a ten mniej. Lustrzanka charakteryzuje się tym że ma wymienny obiektyw bo są tez pseudo bez możliwości wymiany. A przesłona, czas, iso w każdej działają tak samo.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ostatnio czytałem na innym forum wypowiedzi o nikonach to należy sprawdzić czy ten model nie chlapie olejem przy migawce na matrycę. Tam podawali wiele szczegółów ale mnie za bardzo nie interesowało to tylko pobieżnie przeczytałem. Podobno już nowszy model chyba D5200 już ma tę niedogodność usuniętą.

Celestron C8-NGT 200/1000, Sky-Watcher Pro-series MAK 150/1800, Uniwersał 90/900,
lornetka TPL 20x80 GIANT,  30x60,   canon EOS 60D, ALccd 5,  Baader UHC-S; Baader O III
PTMA Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak.... ale ja już kupiłem ;) . Więc jeśli jakieś problemy będą to "będziem" radzić.... A druga sprawa (do Alien) to jeśli faktycznie ustawienia i przesłona itd. są takie same wszędzie to skąd ta różnica w cenie???

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry aparat, i o ile kupiłeś go z obiektywem 18-105 VR to na dodatek dobry obiektyw. Sam mam w planach kupić ten zestaw.

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI290 MM Mini, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, a mnie się wydaje, że Canon to zawsze Canon. (chodzi o a-foto) Wszystko obcykane, złączki ogólno-dostępne, przyszłościowo jakieś filterki. Soft pod Canonka sprawdzony, przetestowany.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, a mnie się wydaje, że Canon to zawsze Canon. (chodzi o a-foto) Wszystko obcykane, złączki ogólno-dostępne, przyszłościowo jakieś filterki. Soft pod Canonka sprawdzony, przetestowany.

Zgadzam się z Tobą. Swoją przygodę z atrofotografia zacząłem od Nikona D300 którego posiadam od kilku lat. Szybko uświadomiłem sobie rzeczy o których piszesz i dlatego kupiłem modyfikowanego Canona. Do dziennych fotek natomiast. Tylko Nikon. :)

Lyra 102/1100 achro, WO Redcat 51 apo,  HEQ5 pro, Skywatcher Star Adventure, 8x42, Asiair

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ostatnio czytałem na innym forum wypowiedzi o nikonach to należy sprawdzić czy ten model nie chlapie olejem przy migawce na matrycę. Tam podawali wiele szczegółów ale mnie za bardzo nie interesowało to tylko pobieżnie przeczytałem. Podobno już nowszy model chyba D5200 już ma tę niedogodność usuniętą.

To chlapanie było w modelu bodajże 600D

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI290 MM Mini, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, a mnie się wydaje, że Canon to zawsze Canon. (chodzi o a-foto) Wszystko obcykane, złączki ogólno-dostępne, przyszłościowo jakieś filterki. Soft pod Canonka sprawdzony, przetestowany.

Ten Nikon ma już matrycę CMOS, któa szumi znacznie mniej i według mnie jest konkurecyjny dla Canonów.

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI290 MM Mini, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 .......należy sprawdzić czy ten model nie chlapie olejem przy migawce na matrycę. ...

A może wystarczyło uszczelkę pod głowicą wymienić i chlapanie by ustało ??? ::) ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wystarczyło uszczelkę pod głowicą wymienić i chlapanie by ustało ??? ::) ;)

W ciezarowkach marki Jelcz to się sprawdzalo, natomiast mam wątpliwości co do lustrzanek :)

Lyra 102/1100 achro, WO Redcat 51 apo,  HEQ5 pro, Skywatcher Star Adventure, 8x42, Asiair

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że mi na "kliszę" nie będzie chlapał :D ...Ja na razie musiałbym kupić złączkę żeby aparat do teleskopu podpiąć - muszę się dowiedzieć jaki gwint i czy do projekcji okularowej itd, itp ...

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że mi na "kliszę" nie będzie chlapał :D ...Ja na razie musiałbym kupić złączkę żeby aparat do teleskopu podpiąć - muszę się dowiedzieć jaki gwint i czy do projekcji okularowej itd, itp ...

Projekcję okularową to sobie raczej daruj  ;) A złączkę potrzebujesz bodajże taką  http://deltaoptical.pl/t-ring-nikon,d750.html

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI290 MM Mini, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... w pracy ukradkiem popiszę trochę jak teraz... :-X

No i jak my mamy wyjść z kryzysu :P 

Popatrz, powpisuj - wszystko będziesz wiedział 8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzaj z tym kryzysem .... nasz rząd już dawno ogłosił że jest dobrze ;) .... a druga sprawa sam widzisz po moich postach że są w różnych czasach pisane - z doskoku piszę.

A programik obczajać będę za jakieś 2 godzinki bo mnie teraz tak nakręciła ta możliwość podłączenia lustrzanki że pogoda będzię znów na pierwszym ogniu ;)

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal 2010-2024