Skocz do zawartości

Moja kolekcja meteorytów


Rekomendowane odpowiedzi

Dowiecie się, co to za meteoryt dopiero wtedy jak będę miał już w dłoni, na razie dałem Wam do myślenia i zastanowienia. Dodam, że kolekcja moja raz, to, to, że się powiększa a drugi robi się ciekawa. ;)

A już myślałem że to kamień odnaleziony własnoręczne i zidentyfikowany  przez kogoś jako meteoryt!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, normalnie szalejesz  ;)

W takim tempie to za kilka lat będziesz miał bardzo pokaźny zbiór  8)

Tak trzymaj!

Pozdrawiam

KK

Tak Krzysztofie, ale wiesz nie na każdy meteoryt mogę sobie pozwolić, nie masz się, co martwić na pewno nie będę miał tyle, co Ty masz swojej kolekcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz racje Krzyśku meteoryty Campo del cielo  4,8 gram, Brahin 1,3 gram, Mt. Padbury 1,7 gram. Już są w mojej kolekcji czekam jeszcze na ten z numerem 15. Wtedy zrobię zdjęcia i umieszczę je tu taj. Nasze kolekcje, jeśli chodzi o pozostałych to tak jak pisałeś to ??pikuś??, Ale jak będę miał, chociaż połowę z tego, co Ty masz to już będzie można się chwalić, choć nie ukrywam i tak mam meteoryty znane w kolekcji. ;) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mojej kolekcji meteorytów dołączyły takie okazy jak

Campo del cielo ? Meteoryt żelazny- oktaedryt

4,8 gram

Rozmiar 24x12x10mm

Pochodzenie

ARGENTYNA

Mt.Padbury- mezosyderyt

Rozmiar 11x9x7mm

Gram 1,7

AUSTRALIA

BRAHIN- Pallasyt

Gram1,3

Meteoryty na żywo jak się je ogląda wyglądają inaczej jak na fotografii a więc jak to z was będzie gdzieś blisko mojej miejscowości zapraszam.

post-36-137699805146_thumb.jpg

post-36-137699805151_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2011-06-07 Wtorek poszedłem na spacer z wykrywaczem do metali, no w sumie, na próbę, bo od jesieni ubiegłego roku, już nie byłem a kupiłem nowe akumulatory 9V dwa no i ładowarkę teraz chodzę po polach szukając kilku gramowych meteorytów, jak na razie nie znalazłem ani jednego gramowego na polach meteorytu.

Idąc drogą, która nie była i nie jest łatwa do przebycia pieszo, ponieważ są koleiny po ciągnikach, mijałem spoglądając pod nogi by nie skręcić stóp a dojść na zaplanowane pole, gdy minąłem kamienie usypane przez ręce ludzkie wyszedłem na drogę gdzie nie ma kamieni ku mojemu wzroku, zobaczyłem kamień, chodzę tam dość często, bo mamy nie daleko pole, nigdy nie widziałem takiego kamienia i nigdzie nie spotkam, przyjrzałem się temu kamieniowi pod mikroskopem, co zobaczyłem na nim, czarną skorupę, oraz prześwitujące na żółto tak jak by chondryty, widać też spękania, oraz jest cięższy od zwykłych kamieni, które spotykam, na co dzień u siebie, nie twierdzę, że jest to meteoryt, ale sprawdzałem już przez dwa dni porównując, że swoimi meteorytami, jakie mam w kolekcji no i z książki Meteoryty Oblicza Gości z Kosmosu, wszystko by się zgadzało, co do meteorytu, tylko tyle, że nie przyciąga magnesu, raczej zaliczyłbym go do meteorytów kamiennych, chociaż nie mam 100% pewności, że ten kamień to meteoryt. Umieszczam zdjęcie tego kamienia sami zobaczcie i napiszcie, co myślicie o tym znalezionym kamieniu, zdjęcie wykonane z dala mikroskopem DO.

3121_.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Tak wyglądają moje meteoryty w pudełeczku i skrzyneczkach, kiedy mam okazję pokazania ludziom, dzieciom mogę zabrać je wszystkie na pokaz nie martwiąc się, że zostawiłem w domu, no i w sumie bezpiecznie, bo mam pewność, że nikt mi nie ukradnie w czasie jak bym musiał wyjść i zostawić same,pudełeczka są zamykane. :)

post-36-13769981173_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te miejsca puste na meteoryty czekają na kolejne okazy, każdy meteoryt ma karteczkę z opisem, jaki, skąd pochodzi, wczoraj robiłem karteczki i wsadzałem pod pudełeczka z meteorytami by było wiadomo, który jaki, w sumie, kolekcja i tak już przewyższyła moje oczekiwania, jeśli chodzi o meteoryty, bo mam, na czym oko zawiesić, ostatnio otrzymałem kalendarz, który jest widoczny na zdjęciu z napisem METEORYTY. Człowiek to i nawet z kalendarza się cieszy a nie mówiąc już o malutkim meteorycie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Zrobiłem taka małą prezentacje moich meteorytów, ale to się będzie zmieniać, ponieważ do mojej kolekcji będzie przybywać meteorytów po kilka sztuk, więc będą kolejne filmiki z udziałem tych bohaterów, co ja ich bardzo lubię. A meteoryty dla mnie są ważne tak samo jak Astronomia, więc nie opieram się od nich tylko chce mieć, chociaż te okazy, na które mnie stać. Cieszę się, że filmik, podoba się, czekajcie na kolejne moje okazy a pojawi się kolejny odcinek filmiku o meteorytach. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie ma swojej prywatnej strony ani blogu, a mam parę znanych meteorytów, moja kolekcja meteorytów znalazła się też tu taj, z czego się bardzo cieszę.

Meteoryty Człowiek Wszechświat

http://meteoryty.npx.pl/readarticle.php?article_id=163

Pisałem o tym na Meteorytomania, ale napisze i tu taj, choć jak nazwa mówi Moja Kolekcja Meteorytów, owszem jest moja, ale należy do tych ludzi, co mają większe i mniejsze kolekcje, chcę pokazywać i dzielić się nią nie tylko w mojej miejscowości, ale w całym kraju, gdzie pozostali moi koleżanki, koledzy, nie mają możliwości wiedzieć moich kosmicznych skarbów. Na ostatek chciałem skierować kilka słów z podziękowaniem gural100 dziękuję Tobie za to, że zgodziłeś się pokazać moją kolekcję na tej stronie, Pozdrawiam. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecuję, że w mojej kolekcji będą pojawiać się nowe meteoryty. Krzysztofie szkoda, że musiałeś zmniejszyć swoją kolekcję, bo z Ciebie brałem przykład i dość często zaglądałem na Twoje zbiory tych kosmicznych skarbów, ale nie wiele się zmieniło dalej budzi mój podziw Twoja kolekcja, cieszę się, że mam a za kilka lat, kto wie może, moja kolekcja zrobi się na tyle większa, że będę musiał niektóre rzeczy z pokoju usunąć zamiast kolekcji będzie muzeum meteorytów, ale to na razie moje marzenia, które mogą się prędzej czy później sprawdzić. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałby zrobić Wystawę Meteorytów ... tak mi się marzy ... by takich pasjonatów zebrać w jedno miejsce, by mogli oni pokazać swoje zbiory i opowiedzieć o nich co nieco. Może przy okazji jakiejś większej imprezy, to i przypadkowej widowni będzie więcej.

W naszej okolicy nie mogę się spotkać z kimś takim. Jedyny człowiek jakiego od tej strony znam, Szymona Kozłowskiego, pracuje teraz w OGLE i śmiga po Australii i takie tam.

Myślę, że byłaby to super sprawa. Może jakaś objazdowa wystawa mogłaby z tego wyjść ...

Sekcja Astronomiczna Szkoła Talentów Żagański Pałac Kultury
Jana Pawła II 7 - 68-100 Żagań
MEADE 6", Dobson 10", ED100 i takie tam szkiełka

astronom_jacek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Moje nowe okazy meteorytów kamiennych. :)

Tamdakht 6,2g

Meteoryt kamienny chondryt zwyczajny Tamdakht (H5)

Pochodzenie: Tamdakkht 31° 9' 48"N, 7° 0' 54"W,

Spadek obserwowany 20 grudnia 2008roku

Waga: 6,2g  Wymiary: 25x14x13mm

Świeży spadek więc stopień zwietrzenia (W0)

Stopień szokowy S3.

post-36-137699823084_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gao-Guenie 2,0g

Meteoryt kamienny chondryt zwyczajny oliwinowo-bronzytowy

Data i miejsce spadku : spadek obserwowany 5 marca 1960 roku, ok. godziny 17 spadł deszcz kamieni przy granicy Burkina Faso z Ghaną w okolicy Gao 11°39'N 2°11'W (Afryka Zachodnia)

Waga: 2,0g Wymiary: 20x14x5mm

post-36-13769982309_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jiddat al Harasis 073 8,5g

Meteoryt Jiddat al Harasis 073 (L6) - hondryt

Waga: 8,5g

Rozmiary:

długość: max 27mm

szerokość max 21mm

grubość: max 13mm

Miejsce znalezienia: Oman 19°42'N; 55°44'E

Data znalezienia: 17.01.2002r

Stopień szokowy: S4

Stopień zwietrzenia: W2-4

post-36-137699823093_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)