Skocz do zawartości

Celestron landscout 10-30x50 - konkurs NGC


Virczek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj taki szarawy dzień, a tu kurier puka do drzwi i mówi że lornetka przyszła.
Chociaż żadnej nie zamawiałem. Rozmawiając dalej Pan mnie poinformował, że to nagroda od NGC, szybko mi się przypomniało że 
nie dawno był konkurs na NGC, w którym brałem udział. Lecz się ździwiłem bo zająłem 134 miejsce.. 
Odebrałem, później sprawdzając wyniki zająłem 3 miejsce.. I to nie żadna lornetka tylko przysłali mi nie dużą lunetkę celestron landscout 10-30x50 z takim ładnym logiem NGC na samej górze rurki!  :D
Jakie miłe zaskoczenie dzisiaj ^^.
 
 
Jednak warto brać udziały w konkursach :).
  • Like 8

Lornetka DO Silver III 10x50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Gratulacje Kolego 8)

Jej pełna nazwa to: Celestron LandScout 10-30x50mm Spotting Scope

Teraz tylko statyw i samoloty Twoje :) http://www.flightradar24.com/52,20/7

post-476-0-50494300-1399466936_thumb.jpg

 

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje wygranej , lunetka idealna do podglądywania przyrody i nie tylko  ;)  ;) 

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lunetkę dostałem ze statywkiem i pokrowcem oraz z instrukcją jak o nią dbaćkonserwować, przechowywać czyścić ^^.

Konkurs NGC był reklamowany cały czas w telewizji, pan Jacek pisał o nim kiedyś w jakimś wątku wtedy się o nim w sumie dowiedziałem,

za co szczere i wielkie podziękowania. :)

 

Konkurs składał się z 4 etapów, wiedzy ogólnie astronomicznej z programu kosmos, i wiedzy z programów Uliczne Eksperymenty i Pułapki Umysłu, wszystkie z NGC.

Bardzo polecam te programy, większość rzeczy jaka jest tam wydaję się oczywista, ale są też rzeczy których można się nauczyć.

Pytania były proste, jeśli się oglądało te programy, nawet bez nich można było odpowiedź na większość z nich. Wystarczą podstawy fizyki.

W każdym etapie były po 3 pytania, i jedna gierka do zagrania na czas, typu znajdź różnice w 1 etapie. W 2 było trzeba było odkrywać podobne karty.

W 3 Labirynt, a w 4 nie pamiętam też gra dość prosta. No i po 4 etapach każdy był otwierany co 2 tygodnie. (Każdy po kolei, pierw 1 > 2tyg. > 2)

I na końcu otwarte pytanie było w stylu  Co Ci tak bardzo się podoba w astronomi? Czy oglądanym programie kosmos? i dlaczego?

Nie pamiętam jak brzmiało pytanie, ale pisałem właśnie o obserwowaniu gwiazd, jak ich ogrom się mnie przytłacza i jak się wtedy czuję.

 

Więcej można się dowiedzieć stąd, może będą jeszcze jakieś informacje :

http://natgeotv.com/pl/konkurs

 

Hampel#

Początkowo chciałem paczkę odesłać, dopiero później się zorientowałem że to z konkursu NGC. :D

  • Like 3

Lornetka DO Silver III 10x50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano taak, już kojarzę. Zawsze go reklamowali przed emisją "Kosmosu" na NGC. Zapomniałem o tym konkursie :D

A wiesz może, co było za 1 i 2 miejsce?

NIKON ACTION EX 10x50 CF

Canon 450D + Tamron 2.8/17-50 mm, Jupiter 37A 3.5/135, statyw Velbon DF60

Zapraszam na : http://starryshot.wordpress.com/ oraz https://www.facebook.com/StarryShot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurs NGC był reklamowany cały czas w telewizji, pan Jacek pisał o nim kiedyś w jakimś wątku wtedy się o nim w sumie dowiedziałem,

za co szczere i wielkie podziękowania. :)

 

O Człowieku Dobry jak Chleb !!!!! - to ja teraz się poczułem jak bym tę nagrodę dostał - Ktoś czyta moje wypociny.... - Dzięki :)

  • Like 4

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek gratuluję, cieszę się razem z Tobą, ale jak to w naszym życiu bywa, zawsze piszę mówię, że warto brać udział w każdym konkursie astronomicznym, ja też mam swoim życiu, jedno wyróżnienie a drugie wygrana Konkursu Krajowego Europlanet w 2007 roku, wiem, co to znaczy doznać wygrania, w sumie cieszę się do dzisiaj i życzę by każdy z nas bez wyjątku odczuł ten smak, smak z pierwszego miejsca a nie z nagrody, bo nagroda to jak wiecie sami tylko taki upominek a zajęcie I miejsca wpisuje się na stałe w życiu, oraz jak teraz w Internecie. Tu taj podaje linka do Konkursu Krajowego Europlanet dla przypomnienia. ;)

http://www.cbk.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=84:europlanet-2007&catid=33:konkursy&Itemid=99

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Człowieku Dobry jak Chleb !!!!! - to ja teraz się poczułem jak bym tę nagrodę dostał - Ktoś czyta moje wypociny.... - Dzięki :)

Oj czytają, czytają. Sam dzięki twojemu wątkowi obejrzałem pierwszą serię KOSMOS a teraz zjadam drugą. ;) :D

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal 2010-2024