Skocz do zawartości

zjawiska na niebie


piotr dolata

Rekomendowane odpowiedzi

obserwowałem niebo 31 12 2010  nad włocławkiem kuj. pomorskie. tak po północy i zauważyłem dziwne światła na niebie na wysokości tak około 200metrów nad ziemią najpierw poruszały się dwa obiekty dość szybko (szybciej niż samoloty)były koloru jasno pomarańczowego (i nie migały jak przy samolotach) za chwile dwa następne wszystkie cztery przemieszczały się z północnego zachodu na południowy wschód bez głośnie wszystkie jak by były ze sobą połączone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat do zamknięcia

zarówno opis jak i data z godziną wskazują jednoznacznie na lampiony...

10x50, 20x70, SW200/1200DobsGoTo

...take a look, to the sky, just before You die- it's the last time he will...

...zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy -z knajpy- gondolą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Sylwester , nie Ty jeden padłeś ofiarą Chińskich Lampionów szczęścia :)

Dołączona grafika

ps. Wybacz ankietę usunąłem. Temat pozostawimy bo będzie wiele inych nabranych tym "pseudo-ufem" ;)

 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
Gość MaciekM

łehehe

kolega ma chyba jakiś dalmierz/wysokościomierz w oczach. Jeśli tak to to nie były chińskie lampiony  :P One nie latają ponad atmosferą ziemską.  8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

Właśnie roztawiałem sprzęt a tutaj piękny ,świecący jak raca meteorycik. Bez ogona, po prostu jasno święcący, srebrzysty, bezgłośny. Pokazał się na prawo od Deneba, zgasł poniżej Vegi, ok 1-1,5s. Czekam na następne ;). Pozdrawiam.

Meteorycik powiadasz... Chondryt? Oliwin? Pochwal się co to za okaz. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam jeszcze od siebie

Nuniekmeteor

Meteorytdachowiec

Mrówczy Meteoryt

Pyci pycileńki meteoryciątko

Takich nazw wymyślałbym mnóstwo, a głównie chodzi mi o to wszystkie te nazwy, co napisaliście są jako określenie meteorytów lub meteor, albo meteoroid itd. Wszystko związane z meteorytami.

Felcia97 napisał, dlatego meteorycik o tak od siebie, chociaż wiem, na 100% że chodziło o meteor, meteorycik można odebrać to tak, że lubi oglądać tego typu zjawiska na nocnym niebie i wcale nie widzę w tym nic śmiesznego, bo jak ktoś lubi meteoryty, to, chociaż wie jak się prawidłowo nazywa napisze meteorycik. Nie ma, co rozwalać zdania meteorycik na kilka pod tym względem by się śmiać z czegoś, co każdy z nas lubi, obojętnie czy był to meteor czy też miał w dłoni meteoryt. Bo chociaż byś miał kilku kilogramowy meteoryt, to i tak to będzie dla Ciebie, meteorycikiem, ponieważ kochamy te kosmiczne kamienie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja bym naszyjnika dla małżonki nie zrobił kupiłbym jej naszyjnik zwykły a meteoryt schował do kolekcji, w sumie zawsze by się powiększyła moja kolekcja. W sumie nie mam małżonki, więc wolę uzupełniać swoją kolekcję niech sobie rozrasta na większą i jeszcze większą itd. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)