Skocz do zawartości

Jaka to lornetka?


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

Sieć sklepów Aldi w Wielkiej Brytanii, w ofercie na najbliższy czwartek ma lornetkę 8x40. Cena - ok. 150zł. Brand - Maginon.
Zastanawiam się co to może być za sprzęt. Sprawia fajne wrażenie, przypomina nieco Nikona, szukałem też na stronie United Optics i najbardziej zbliżona jest seria BW12, ale to też nie to.
Czy ktoś z lornetkowiczów kojarzy może jakiś model o takim wyglądzie?
 
272.jpg

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trzeba przyznać, że do Nikonka EX zewnętrznie podobna, ale z takim brandem nie spotkałem się ::)

 

post-476-0-59378500-1402839104_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu oferta na stronie Aldiego -nie podają pryzmatów znaczy to Bk5 ^-^ , jak by były bak 4 już by na obudowie pisali :)

https://www.aldi.co.uk/en/specialbuys/thursday-19th-june/product-detail/ps/p/binoculars/

Podali szalenie ważne parametry ;D

Jasność: 25
Sprawność zmierzchowa: 17.88
....

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi jakoś najbardziej kojarzy się z DO Entry. Prawdę mówiąc chyba nic nie można powiedzieć na podstawie tych (nie)danych. Powłok nie pokazali, o pryzmatach ani słowa (choć jak słusznie zauważył Ignis, brak informacji zwykle oznacza Bak7), strategicznie jedno zdjęcie.

A to, że wygląd nie odstrasza (czy może nawet wydaje się być w miarę zgrabny), może oznaczać tyle, co w przypadku nowych lornetek z Delty (serie Discovery) - czyli nic. Ot, ładny wygląd, ale optycznie lornetka plasowana między Entry (budżetowość) a Voyagerami (wow! budżetowość very!). Tutaj może być podobnie.

 

Nie zdziwiłbym się, gdyby stary poczciwy Bresser 10x50 aka Lidletka była optycznie o klasę lepsza... BTW, wciąż do kupienia w normalnym sklepie za jakieś 150zł.

 

PS jak przeczytałem, że porównujecie toto do Nikona (i to Ex!), to mi się wszystkie lornetki w futerale obróciły...

Jacku, żądam, żebyś natychmiast przeprosił swoją 12x50! :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS jak przeczytałem, że porównujecie toto do Nikona (i to Ex!), to mi się wszystkie lornetki w futerale obróciły...

Jacku, żądam, żebyś natychmiast przeprosił swoją 12x50! :D

Dostała buzi i miękką szmatką została przetarta :-*

Tylko wygląd porównałem i napisałem ,,No trzeba przyznać, że do Nikonka EX zewnętrznie podobna" - ZEWNĘTRZNIE :D

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOSTEK! Gnie się...bardzo. Nawet przy niezbyt wielkim nacisku. W całej tej solidnej konstrukcji, jest to jedyny słaby punkt, ale do spółki z brakiem info o pryzmatach wystarczył

Jeśli jesteś w stanie pokochać lornetkę z pryzmatami Bak7, to bierz. Mostek nigdy nie jest mocnym elementem lornetek budżetowych, a gnący się - można skorygować.

Odrywasz/podważasz zaślepkę od strony okularów, a następnie luzujesz małą śrubkę kontrującą (strzałka) i dokręcasz dużą nakrętkę większym płaskim śrubokrętem.

post-61-0-61507900-1403199865_thumb.jpg

 

Dokręcasz maleństwo kontrujące, zaślepiasz i masz znacznie sztywniejszy mostek.

Ta operacja jest naprawdę banalna i może uzdrowić wiele tanich chinek ;)

 

Oczywiście gdybyś decydował się na zakup, polecam wyszukać egzemplarz, który ma możliwie sztywny mostek.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)