Skocz do zawartości

Zapomniane miejsca. Zapomniane sprawy. Ślady przeszłości.


Ekolog

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas II wojny światowej w rosyjskich lasach żołnierze niemieccy ponieśli klęskę.

Tak to miejsce wygląda po wielu latach.

 

Przedwojenne polskie obserwatorium.

 

http://www.rp.pl/artykul/153228,944337.html

 

Pozdrawiam

post-1068-0-90651300-1403387399_thumb.jp

post-1068-0-10144100-1403387413_thumb.jp

Edytowane przez Alien7101
Usuniecie zdjęcia na prośbę userów.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekologu, takie widoki jak na zdjęciach to nie tylko w rosyjskich lasach były, ale w polskich też.  Dwadzieścia parę lat temu ganiało się po lasach z wykrywką za militariami i różne rzeczy widziało. Daleko nie szukając od Ciebie to w lasach nad Widawą jak do Odry wpada czy na Kozanowie w lasku, tam gdzie teraz Most Milenijny, albo w Rędzinie- w czasie oblężenia Festung Breslau toczyły się tam walki, a na przełomie lat 80-tych i 90-tych to był jeszcze taki czas że niejedno z ziemi wyciągnąć było można. Nie mówiąc już o takich miejscach jak np. Wał Pomorski. Teraz to już polskie lasy przeczesane pewnie dość dokładnie, choć jeszcze niejeden Nieznany Żołnierz tej czy innej nacji w nich spoczywa...

  • Like 1

Refraktor SW ED 80/600 , montaż CG 4

Hyperion 8-24 mm zoom, Hyperion 24, 21, 17, 13, 10, 8, 5, 3.5 mm, Aspheric 31 mm, 36 mm, Hyperion zoom barlow 2,25x, ES dielectric 2"

Filtry Baader:  O III

Vortex Raptor 8,5x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim, pierwszy obrazek jest dość drastyczny i z pewnością wymaga ostrzeżenia w rodzaju konieczności oświadczenia internauty o pełnoletności. Usuń więc go sam, albo zgłoszę to moderatorom.

Po drugie - od sasa do lasa. Tu walczyli Niemcy, a tam stoi obserwatorium. Może jeszcze jakaś wzmianka o mołdawskich kuźniach wodnych?

Ekologu, czy to kolejna bardzo staranna i spójna selekcja materiałów?

 

Powoli dostaję coraz silniejszej alergii - na jedno twoje sensowne zdanie przypada z dziesięć kup nasranych wesoło tu i tam.

Jeszcze trochę i najzwyczajniej poszukam funkcji "blokuj treść użytkownika".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Ja nie mogę już edytować. Nie będę się spierał. Jeśli przekonałeś któregokolwiek z Modów to on pewnikiem usunie to duże zdjęcie z hełmem i z mojej strony nie ma sprzeciwu w takim przypadku.

Daję tu sam hełm. Pewien związek (geograficzny i czasowy) jednak istniał (sic!) i właśnie dlatego połączyłem te zdjęcia w jednym poście - nie bez powodu !

Pozdrawiam

p.s.

Nooo ale język masz dziś wieczorem kwiecisty ... nieomal cytat ... z Sienkiewicza  ;)

post-1068-0-00826000-1403391044_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekologu, a nie lepiej by było po prostu poszukać nieco więcej o Białym Słoniu (czy innych przedwojennych czy opuszczonych obserwatoriach), napisać jakiś artykuł lub tekst, który może być zalążkiem ciekawej dyskusji? Po cholerę mieszać w to pozostałości po walkach czasu 2WŚ - na forum astronomicznym?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobrym kierunku zmierzasz. Liczyłem na rozwój tego podtematu. Skalkulowałem sobie (wybacz), że ktoś już sporo wie o nim i pociągnie merytorycznie, bez prze-

szuukiwania netu "od nowa."  ;)

Pozdrawiam

p.s.

To forum astronomiczne ale Ignis napisał kiedyś ze ceni sobie Wolne Tematy i z nich nie zrezygnuje.

To po co ciągle i ciągle na wszystkich forach piszesz mi że jesteśmy na forum astronomicznym?

Zawsze dostaniesz tę samą odpowiedź: Właściciele forum mają swoją politykę i uszanujmy to!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekologu - proszę ogarnij tę swoje tematy - jak Marek napisał ,,os sasa do lasa" - to już się totalny bełkot robi i strach w nie wchodzić...
 

Proszę abyś wymyślił sobie wspólny tytuł z  tematów nieastronomicznych, którymi uraczyłeś FA i tam swoje nagłe i niespodziewane pomysły wstawiał.

Już naprawdę tego za dużo .....

Proszę abyś to zrobił w ciągu tygodnia. A ja te tematy Ci do niego poprzenoszę.

 

Z Poważaniem moderator.

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie sie na to nie zgadzam - te tematy sa bardzo merytorcznie różne.

 

Nie bedziemy mieszać "poezji atronomicznej"

z "ciekawostkami naukowymi"

i wieloma innymi

konkretnymi tematami

 

wybacz Jacku Erbelu !!!

 

Skoro wypowiadasz się w tym watku (po zamieszaniu z hełmem)

to prosze Ignisa o skasowanie tego wątku ALBO ZMIANE TYTUŁU na :

 

"obserwatorium Biały Słoń - jedna z ofiar 2 wojny światowej"

 

INNE OPCJE SĄ BEZ SENSU

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jednak swoją prośbę ponawiam i więcej już nie będę dyskutował.

Nadmieniam, ze jest to forum astronomiczne jeśli nie zauważyłeś to przeczytaj przy logowaniu.

Jeśli tego nie uczynisz, Twoje wątki pozamykam w przyszłą niedzielę - może to zmienić Admin - przeginać Kolego z radosną twórczością zaczynasz.... i to mocno.

Z Poważaniem moderator.

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wcinam się w działanie moderatorów... nie podważam zdania moderatorów, pozostawiam ich decyzji moderowanie, usuwanie i inne tego typu rzeczy!
ps. teraz jestem w trasie w Polsce proszę o wszelkie pytania na pw kierować do moderatorów globalnych.
Z poważaniem Administrator

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie z uprzejmą prośbą o zmianę tytułu tego wątku na:

 

"obserwatorium Biały Słoń - jedna z ofiar 2 wojny światowej"

 

lub podobny

 

Zwracam się do Moderatorów i proszę te osoby co coś wiedza o naszym przedwojennym obserwatorium o wpisy.

 

I to tyle z mojej strony.

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę założyć temat pod takim tytułem  umieszczając w nim fotografię obserwatorium i rozwinąć temat pod dyskusję.
 

Ten watem zamykam

Z Poważaniem moderator.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal 2010-2024