Skocz do zawartości

lustrzanka vs. kolorowa kamera


Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się że jak by chciał porównać fotki zrobione na jednym czasie z wszystkimi ustawieniami w aparacie czy kamerce to nie wiadomo które by porównać. Przecież w samym Canonie ustawień jest mnóstwo, np. iso, balans bieli, a i w samej kamerce jest też co ustawiać. No chyba że wszystko w obydwu urządzeniach przestawimy na ustawienia fabryczne i obróbka w jednym programie. Jeszcze jedno, kamerka robi 16bit i nie ma filtra IR.

 Takahashi FSQ 106ED, TS 50/205 guidescope, NEQ6pro belt mod, QHY8L, ALccd5L-IIc, 550d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....Jeszcze jedno, kamerka robi 16bit i nie ma filtra IR.

Przecież niemal każdy fotografujacy czy kolorową czy B/W nakręca kamerce filtr CCD  UV/IR-Cut L-kę

 

post-476-0-17727700-1424879339_thumb.jpg

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorka za offtop ale mam pytanie. Co to za krateczka na drugim zdjęciu? To normalne przy kamerach?

Nie wiem, ale tak jest jak fotke z kamerki otwieram w Maximie lub Fitsworku, a przy zmniejszaniu lub powiększaniu kratka się zmienia lub zanika ??? .

 Takahashi FSQ 106ED, TS 50/205 guidescope, NEQ6pro belt mod, QHY8L, ALccd5L-IIc, 550d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież niemal każdy fotografujacy czy kolorową czy B/W nakręca kamerce filtr CCD  UV/IR-Cut L-kę

Spora część kamer kolorowych ma wbudowany filtr IRcut, QHY8L również, podobnie jak lustrzanki. Od strony ultrafioletu filtry RGB na matrycy załatwiają sprawę. 

Marcin - możesz skasować to zamówienie na filtr, chyba że zostawisz go sobie na przyszłość jak kupisz kamerkę mono :)

 

Sorka za offtop ale mam pytanie. Co to za krateczka na drugim zdjęciu? To normalne przy kamerach?

Tak wygląda surowa klatka z matrycy kolorowej - dopiero po debayeryzacji nabiera barw. Jak z Canona leci surowa klatka do Maxima też chyba tak wygląda z tego co pamiętam? 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w opisie kamerki na stronie QHY jest podane że ma przed matrycą filtr blokujący IR. Zamówienie zmieniłem na UHC-S Łukasz, dzięki wielkie.

 Takahashi FSQ 106ED, TS 50/205 guidescope, NEQ6pro belt mod, QHY8L, ALccd5L-IIc, 550d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zastanawia mnie jak duża różnica jest pomiędzy lustrzanka zmodyfikowana a kolorową kamerą,oczywiście chodzi tutaj o canony i QHY8L z racji wielkości matrycy. Aby porównać trzeba mieć te dwa urządzenia na jednym sprzęcie i pokazać pojedyncze zdjęcia bez obróbki, z canona różne Iso i te same czasy naswietlania, kamerka można tez zrobić bin2x2. Oczywiście wiadomo że kamery mają bining i mniejsze szumy oraz są bardziej czule ale z chęcią zobaczyłbym takie porównanie na czysto bez obrobki. W internecie takiego porównania nie znalazłem.

QHY8L ma binning 2x i 4x służący raczej do podglądu i kadrowania ponieważ fotki są czarnobiałe ale jak się ktoś uprze to można tak robić. Co tu porownywać? Tą kamerę można schłodzić o 35 st. Zdjęcie letnie z Canona to jest masakra szumowa w porównaniu do kamery, zimą jest nieco lepiej.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marcinie że nie zapomniałeś o tym temacie i dotrzymujesz słowa danego na zlocie :) . Te zdjęcia ostatnie dużo wyjaśniają.

Nie ma sprawy. Obiecałem, pamiętałem, zrobiłem i mam nadzieję że jakoś pomogłem. Jeżeli masz jakieś pomysły, propozycje co do ustawień aparatu i kamerki to daj znać postaram się wykonać fotki z takimi ustawieniami. Może na zlocie będzie ktoś miał Canona z 6 Mpx matrycą tak jak ma QHY8L, to będzie jeszcze można takim sprzętem fotki zrobić i porównać.

 Takahashi FSQ 106ED, TS 50/205 guidescope, NEQ6pro belt mod, QHY8L, ALccd5L-IIc, 550d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal 2010-2024