Skocz do zawartości

Niebo z Zatomia okiem laika


jolo

Rekomendowane odpowiedzi

To dlatego byłeś taki milczący - ,,nieobecny" :)

Super relacja - wycisnąłeś co się dało z tej nocki 8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna relacja !!!

Ja też ostatnio w związku z kapryśną pogodą, a przede wszystkim z nieogarnięciem nowego setupu pod względem astrofoto, no nowo odkrywam uroki wizuala. Szczerze przyznam , że po paru latach przerwy wrażenia z wizuala są wspaniałe :)))

SW 12" Flex GoTo / Star Adventurer / Nikon D5300 
Moje fotki: www.astrobin.com/users/Elay/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tym razem na zlocie nie upolowałem żadnych obiektów za pomocą kamerki. Za to przetestowałem maczka 8" f/12 pod kątem obserwacji wizualnych - warto tutaj dodać, że moje doświadczenie w obserwacjach wizualnych jest bliskie żadnemu, więc proszę o wyrozumiałość :)
 
 
Super relacja,za nią wciśnęty "lajk" z mojej strony,drugi byłby gdyby taka była możliwość za skromność bijącą z tego zdania powyżej.
Cenna ona powinna być dla wszystkich nowych astromiłośników.MAKi to także świetne instrumenty do obserwacji DS.Utarta i zarazem mylna opinia że MAK i SCT to planetarne sprzęty jest wielką pomyłką,to że super wypadają w nich obrazy planet jest wynikiem dobrej i doskonałej w niektórych modelach korekcji,a światłośiła ma większe znaczenie dla fotografii,dla obserwacji DS wielkość lustra jest ważna.
Jeśli to czytasz młody adepcie astrohobby i masz dylemat co wybrać i żeby to było uniwersalne i służyło na lata to kup z giełdy 8 cali SCT lub droższy 8 cali MAK ,i ciesz się świetnymi,kontrastowymi widokami DS i US .Wraz z paralektykiem są równie mobilne jak 8 czy 10 cali newtony które przy swojej światłosile aby dorównać katadioptrykom potrzebują bardzo drogich okularów.
Sorry za to OT rozwinięcie,ale jakoś nie mogłem się powstrzymać po przeczytaniu tej relacji obserwacyjnej.
Sam jestem użytkownikiem SCT.

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra relacja, opisy są z przyzwoitą ilością informacji.

Kiedy wrócę do M 57 to poza dokładniejszym przestudiowaniem pierścienia, spróbuję też przyjrzeć się wnętrzu, któremu ostatnio niemal w ogólne nie poświęciłem uwagi. Jestem ciekaw czy uda mi się coś tam dojrzeć, wszystko spróbuję umieścić na szkicu.

 

Moją uwagę przykuł też Maczek. Co to za model? 

 

pozdrawiam,

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A! Myślałem o nim za każdym razem kiedy wypływał na giełdzie, ale zawsze odstraszała mnie jego waga :) Dla mojego montażu azymutalnego to trochę za dużo, a DS-ów nie lubię obserwować na montażu paralaktycznym (ze względu na kable i znacznie większe drgania podczas ostrzenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)