Skocz do zawartości

Zmiany nachylenia osi ziemskiej ??


Milo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Sprawa jest taka że wczoraj obserwowałem księżyc i wydawał mi się "dziwny", nie w takiej pozycji co powinien. Takie miałem śmieszne "przeczucie". Dziś szperam w internecie i znalazłem coś takiego :

Nie wiem co o tym myśleć bo nie znam się na astronomii. Ale wy jesteście "obcykani" i zapewne po jednym żucie okiem będziecie mieli odpowiedź. Czy możecie mi wyjaśnić gdzie autor filmiku popełnił błąd ? A może ma rację ? Zaobserwowaliście "chłopaki" coś dziwnego na naszym nieboskłonie ostatnio ?

Uprzedzam że nie jestem teoretykiem spiskowym :) I dla tego gdy pozyskałem taką informację staram się ją zweryfikować.

Będę wdzięczny za waszą profesjonalną autopsję !

Dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko, czego ci ludzie nie wymyślą :) Przebiegunowanie Ziemi...

Załączam dwa zrzuty fazy Księżyca. Nachylenie sierpa względem obserwatora zależy tu od godziny obserwacji. Program komputerowy pokazał Księżyc obserwowany w okolicy lokalnego południka (w tym układzie współrzędnych wprowadzona godzina wpływa tylko na wielkość fazy, a nie na pochylenie sierpa), a na żywo widać było Księżyc zachodzący. W dużym uproszczeniu - oświetlona część Księżyca zawsze zwrócona jest w kierunku Słońca.

W nocy polecam obserwację gwiazdozbiorów. Obecnie ładnie to widać na Orionie. Przechodząc przez południk (górując) Orion jest "pionowo", a chyląc się ku zachodowi, "kładzie" się na prawy bok.

post-42-137699799559_thumb.jpg

post-42-137699799568_thumb.jpg

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którymś kościele dzwony biją, tylko nie wiadomo w którym ;).... myślę, że wielu ludzi myli ze sobą 2 pojęcia: biegun geograficzny i biegun magnetyczny. Ostatnio mówi się i pisze o tym, że roczna zmiana położenia biegunów magnetycznych nabrała niespotykanego dotąd tempa.

KK

Biuletyn PROXIMA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rewelacje zawsze mnie bawią do łez ale tez i denerwują. ktos kto niema zielonego pojecia co widzi buduje sobie własne teorie i robi z ludzi idiotów, szkoda wtedy takich bo nie wiedza ze na dany temat wypowiada się ktos kto niema elementarnej wiedzy w materii. Tak jest dokładnie w tym własnie przypadku, ktos nagle spojzał w niebo i zobaczył cos czego nigdy nie zauwazył choć takie zjawisko ma miejsce codziennie od miliardów lat. Ostatnio natknałem sie na filmik

pokazujacy zachód Słońca na tle którego widac jakiś okragły, ciemny obiekt, oczywiście internauci mają wiele pomysłów co to mogło byc więc padały pomysły Wenus, Markury i tu jeszcze ok ale wystarczyło sprawdzić jak wyglsdało ŚŁonce na dzień 5

sierpnia 2009 by zauważyć ze to zwykła plama Słoneczna. Był wsród komentarzy do filmiku tez komentarz jakiegoś polskiego internauty który twierdzi że nasi polscy naukowcy z obserwatorium w Toruniu dowodza że wwewnatrz naszego układu znajduje się nieznana planeta i to własnie ona jest na filmie. Szlag mnie mało nie trafił ze jakiś kretyn tak osmiesza nasza naukę i naszych astronomów. zal poprostu żal...

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ciekawe.. bo jakoś u nas w Piwnicach nikt nie mówił o żadnej takiej planecie. No ale pewnie mamy tam jakąś wtykę, która wie lepiej..  :D

Internetowy Portal Astronomiczny AstroVisioN: http://www.AstroVisioN.pl
Pokazy Nieba w Toruniu: http://www.pokazy-nieba.pl
Toruński Zlot Miłośników Astronomii 2010-2015: http://www.tzma.astrovision.pl | http://www.tzma2015.pl
Zlot Miłośników Astronomii Kopernica 2016: http://www.kopernica.astrovision.pl


Centrum Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika
Polska Akademia Nauk
ul. Rabiańska 8
87-100 Toruń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

Przechodząc przez południk (górując) Orion jest "pionowo", a chyląc się ku zachodowi, "kładzie" się na prawy bok.

No. A w Australii Słońce wstaje na wschodzie, w południe jest na północy, a zachodzi na zachodzie. I to jest dopiero dziwne  :o

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buahahaha! :-)dobre spostrzezenia. Taki níetoperz to dopiero zachodzi w glowe co sie dzieje z ta osia Ziemi! Lece, wszystko gra "siedze" bieguny sie odwracaja! Gdyby nietoperze mialy Bat Tube znalazlby sie taki ktory udowadnialby ze nie latanie powoduje zmiany nachylenia orbity o 180 stopni :-) Kopernik w grobie sie przewraca! :-D 

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)