Skocz do zawartości

Jak będą się w przyszłości zmieniać nazwy gwiazdozbiorów i ewentualne propozycje :)


Ekolog

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznijmy (tytułem wstępu) od pomysłu, który powstał na skutek analizy doniesienia o witaniu kosmitów.
 
Sądzę, że w obecnych czasach sezon ogórkowy w okresie urlopowym staje się nim tylko z nazwy
bo na podium letnich tematów wchodzą doniesienia o UFO i o kosmitach.
To nawet dobrze, imho, bo kieruje uwagę ludzi w kierunku dziedziny naukowej
...
przeżywającej swój niemowlęcy okres - astrobiologii. 🙂

Konkluzja o niemowlętach podsunęła mi pewien pomysł.

Proponuję światowej elicie astronomicznej konstelację: "Niemowlę" albo "Pieluszka".

W razie akceptacji daję ją ludzkości gratis i rezygnuję z wszelkich zaszczytów i nagród.
Jeśli cokolwiek trzeba będzie na Wikipediach napisać o autorze pomysłu to wystarczy: "Ekolog z Polski".

Uważam bowiem, że już czas na zmiany nazw niektórych gwiazdozbiorów gdyż niektóre oznaczają rzeczy nieznane lub nieużywane.

Spytajcie osobę, która przed chwilą zdała maturę rozszerzoną z fizyki lub matematyki,

co to jest oktant ? 🙂

Jeśli macie inne propozycje przezwania gwiazdozbiorów to napiszcie.
Może ktoś ma jeszcze dalej idący pomysł?

Na przykład inne połączenie gwiazd - czyli anulowanie jakiejś konstelacji na rzecz sąsiedniej lub nowej.

Fajnie mieć coś długiego ale czy Smok nie jest jednak za długi? 🙂

 

Siema
Wszystkie wszechświaty są wieczne

 

 

 

ogo.png

infant.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Erik68 napisał:

Ktoś kto wypisuje śmieciowe posty,których nikt nie czyta i nie ma z nimi żadnej interakcji...

Teatr jednego aktora...

Za to z twoim wpisem będzie interakcja.

Kolejne takie twoje lub kogoś innego wycieczki typu ad personam i generalnie potępiające moje pisanie zamiast normalnej dyskusji na temat konkretnego tematu narażą już na kłopoty bo i regulamin i n-etykieta zobliguje zapewne władzę (nawet jeśli ja zapomnę zgłosić).

Przeginasz.

Jak widać zaś na grafikach w ostatnich dniach i w tym wątku interakcję mam.

 

Siema

Wszystkie wszechświaty są wieczne

e1.jpg

e2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ekolog napisał:

Za to z twoim wpisem będzie interakcja.

Kolejne takie twoje lub kogoś innego wycieczki typu ad personam i generalnie potępiające moje pisanie zamiast normalnej dyskusji na temat konkretnego tematu narażą już na kłopoty bo i regulamin i n-etykieta zobliguje zapewne władzę (nawet jeśli ja zapomnę zgłosić).

Przeginasz.

Jak widać zaś na grafikach w ostatnich dniach i w tym wątku interakcję mam.

 

Siema

Wszystkie wszechświaty są wieczne

 

Tak? Jesteś spamerem nabijającym śmieciowe w ogromnej części posty.  Twoja obecność na forach astro jest wysoce niepożądana i irytująca dla wielu znanych mi osób.

A teraz idź poskarżyć się Pani, adminowi znaczy.

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, lukost napisał:

Tak? Jesteś spamerem nabijającym śmieciowe w ogromnej części posty.  Twoja obecność na forach astro jest wysoce niepożądana i irytująca dla wielu znanych mi osób.

A teraz idź poskarżyć się Pani, adminowi znaczy.

Nic do Ciebie nie mam.

Dziś dałem dwa wpisy jeden dość wolnotematowy choć zahaczający o astro, drugi jednak astronomiczny.

Postaram się w środy i w niedziele nic nie pisać aby osoby odczuwające jakiś dyskomfort na widok mojej aktywności jednak jakoś wzbogacały forum swoimi wpisami.

I proponuję zamknąć  podtemat mojej osoby bo wszystko zostało już powiedziane, nawet dwa razy (czytam Wasze statusy).

Z mojej strony w tym podtemacie EOT. 

I proszę o wpisy na temat - zadany w tytule i w pierwszym wpisie.

Siema

Wszystkie wszechświaty są wieczne

Edytowane przez Ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)