Skocz do zawartości

Pierwsza lornetka


pitbull33

Rekomendowane odpowiedzi

Olympus ma swoje plusy i minusy. Jest trochę lżejszy i ma szersze pole widzenia, ale jest trochę droższy i ma gorszą optykę od Delty. Jeśli już miałbym iść w stronę czegoś z BK7, to chyba zdecydowałbym się na o wiele tańszego Celestrona upclose g2 7x35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem Delty więc o niej się nie wypowiadam, ale Olympusa i Celestrona tak. Ja bym te 100zł dopłacił do Olympusa.

Mam Celestrona 15x70 i ta lornetka po pół roku zaczęła podlegać biodegradacji :(

www.wzrokowiec.com
..................................
8x30 7x36 7x50 10,5x44
 

PTMA W-wa, OTOP

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam skymastera 15x70, ale rzadko używanego (mieszkam w dużym mieście, a niestety brak czasu żeby wieczorem gdzieś wyskoczyć), więc brak oznak zużycia. Ogólnie to moja jedyna lornetka i chciałem coś dokupić do zastosowań ogólnych.

Myślę o DO, bo jest często polecana jako dobra rzecz na start. Ogólnie jeśli podglądanie spodoba się mi i synkowi, to za jakieś dwa lata zakupię coś lepszego, więc czas życia lornetki nie musi być aż tak strasznie długi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako początkującemu polecam DO Silvera 10x50 bardzo ciekawa lornetka jak na początek przygody z astro samemu mi polecono przez doświadczonych userów z forumżebym wybrał Silvera ;) moja pierwsza recenzja  ::) http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/4090-delta-optical-silver-10x50/

            "Observations indicate that the universe is expanding at an ever increasing rate. It will expand forever, getting emptier and darker."

Stephen Hawking

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni mam tę lornetkę, Ecotone 10x50 PW-2. To japońska optyka z polskim znaczkiem, moim zdaniem lepsza od Nikona Action EX 10x50, mimo niższej ceny. 

 

http://www.ecotone.com.pl/produkty/lornetka-ecotone-wp2-10x50.html

 

I w niezłej cenie za sprzęt, który dla wielu może być lornetką docelową. Niestety, nie za bardzo nadaje się dla dziecka, ponieważ jest solidnie zrobiona i przez to dość ciężka. Waga nieco ponad 1kg, taka sama jak ww. Nikona. Ale za to lornetka o dużej sprawności optycznej.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luq, szary dziękuję za sugestie, teraz chodzi mi o coś bardziej ogólnego, niebo jedynie przy okazji. Dla dziecka 10x to raczej za dużo, a i waga nie ta. Tak naprawdę to musiałoby się wydarzyć coś niezwykłego żebym zakupił coś innego niż DO Entry 8x40. Marudzę jeszcze na forum, bo muszę poczekać do końca miesiąca, ostatnio było trochę sporych wydatków ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Gratulacje :)

PS

nie chciałbyś napisać o niej coś więcej, jakaś (mini) recenzję z fajnym materiałem zdjęciowym? Sądzę, że wiele osób chętnie by poczytało o tej dwururce :)

OK, jak tylko znajdę chwilę wolnego czasu postaram się skrobnąć jakąś minirecenzję ze zdjęciami. Teraz niestety nie dam rady czasowo.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7x35 to moim zdaniem idealne parametry dla dziecka - szerokie pole widzenia i łatwość stabilnego trzymania. Dla dorosłego też będzie dobra, np do lasu

www.wzrokowiec.com
..................................
8x30 7x36 7x50 10,5x44
 

PTMA W-wa, OTOP

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak sądzę, ale nie znalazłem 7x35 z taką optyką jaką ma DO Entry. Owszem Olympus jest trochę lżejszy i ma odrobinę większe pole widzenia, ale na przykład minimalny rozstaw źrenic jest już większy niż w Delcie. Cóż to jakiś kompromis...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i już jest. Jeśli chodzi o wrażenia, to jak najbardziej pozytywne. Nie dostrzegam szczególnie uciążliwych mankamentów jeśli chodzi o obraz, dobrze leży w ręku, nawet synek sobie radzi. Sądzę, że dla amatora (czyli dla mnie) sprzęt w sam raz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)