Skocz do zawartości

Qba

Użytkownik
 • Zawartość

  242
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

94 Excellent

O Qba

 • Tytuł
  Kapella
 • Urodziny 11 Listopad

Contact Methods

 • Website URL
  www.wzrokowiec.com

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zamieszkały
  Warszawa

Ostatnie wizyty

831 wyświetleń profilu
 1. Zdecydowanie tak. Moją najlepszą budżetową lornetką do astro była TS Marine 7x50 MX, dawała mi więcej przyjemności w obserwacjach od 10,5x70, którą miałem równolegle. Teraz najchętniej zerkam w niebo przez ósemki.
 2. Głowica 3D Manfrotto 804 RC2 z płytką. Kupiłem nową w sklepie około 3 lata temu, używałem do foto, okazjonalnie pod lunetę i lornetkę 10,5x70 BA8. Jest w pełni sprawna. Odbiór w Warszawie lub wysyłka kurierem za dodatkowe 19zł cena 160zł
 3. Lornetka dla dziecka

  Zapraszam: http://wzrokowiec.com/archiwa/2340
 4. Lornetka dla dziecka

  Jasne, w ciągu kilku dni mam zamiar skrobnąć. Chyba, że chcesz sobie kupić pod choinkę, to mogę puścić przeciek na pw
 5. Lornetka dla dziecka

  Właśnie dostałem do testów lornetkę Pentax Up 8x21 za całe 229zł - to może być opcja na start.
 6. Lornetka 8x42

  Miałem w rękach około 10 lornetek tej firmy, w tym YF 8x30. Tu możesz poczytać: http://wzrokowiec.com/?s=kowa To znana i ceniona marka w środowisku ptasiarskim.
 7. Lornetka dla dziecka

  Dziecku wystarczy powiedzieć "tym kręcisz żeby dobrze widzieć" i dalej samo sobie poradzi. Chcesz za to płacić 100zł?
 8. Lornetka dla dziecka

  Takie coś "wygląda jak lornetka" i na tym podobieństwa się kończą. Jeśli syn chce do zabawy - OK, jeśli do patrzenie - nie. Szkoda oczu i pieniędzy. Lepiej zrobić zbiórkę rodzinną i kupić coś przynajmniej klasy Olympusa DPS I 7x35.
 9. 12x50 albo 12x56

  Idąc tym tropem proponuję zwrócić uwagę na nieco mniej typowe parametry, które właśnie w astro dobrze się sprawdzają. Mam na myśli lornetki Kowa Genesis 8,5x44 - niestety "trochę" droga i Ecotone Kamakura 8,5x45 - mieści się w zakładanym budżecie. Niedawno pisałem o niej, zainteresowanych zapraszam do lektury: http://wzrokowiec.com/archiwa/2103
 10. Lornetka 6-7x

  Lekki luz pokrętła ostrości w ZEN 7x36 to cecha tego modelu. Mam taką lornetkę już dwa lata, mają też znajomi. Inne wady nie wystąpiły. Rozjechana kolimacja oczywiście kwalifikuje ją do zwrotu. "Pancerne" lornetki robi Steiner, kosztem optyki najczęściej. Bardzo solidne są Meopty Meostar B1, Ecotone Kamakura MR-3, Zeiss Conquest HD (teraz jest w promo 8x32 za 3100zł), Kowa Genesis - wszystkie od 22 do 44mm itd. Problem w tym, że na polskim rynku raczej nie znajdziesz połączenia wymaganych cech w jednym modelu. We współczesnych konstrukcjach duże pola są w 8x32, ale to najczęściej okolice 8 stopni. Monarch HG 8x42 - podobno dobry ale ponad budżet. 10x42 mnie rozczarował Nikon EII jest solidny, tylko brak mu uszczelnień. Przy odrobinie dbałości przeżyje większość współczesny plastików.
 11. Kupno pierwszej lornetki - 10x50

  WO wyrobiła sobie najlepsza opinię, ale oglądając swego czasu Williama i Teesa pod sklepem nie widziałem różnicy wykonaniu ani obrazie. Warto by jeszcze popatrzeć w niebo.
 12. pierwsza lorneta, czyli idziemy w grubszy kaliber

  Na OLX są wystawione dwie lornetki WO 10x50 ED. Myślę, że warto się tym sprzętem zainteresować, jeśli w wszystko z nim OK, to będzie dobry wybór.
 13. pierwsza lorneta, czyli idziemy w grubszy kaliber

  Miałem dwie lornetki TS Marine MX - 7x50 i 10,5x70. Pierwsza jak najbardziej da się używać "z ręki" natomiast 10,5x wymaga już trochę techniki i samozaparcia. TS 15x70 prawdopodobnie będzie kolejną. Przy tym wzroście powinieneś mieć statyw klasy Manfrotto 055, a to trochę kosztuje. Podobnie jak koledzy polecam sprzęt używany z naszego forum - kupisz taniej i ew odsprzedasz bez specjalnej straty.
 14. Lornetka mała w góry

  W oczekiwanie na recenzję Bushnella pozwolę sobie zaprosić Was do lektury testu terenowego innej góralskiej lornetki http://wzrokowiec.com/archiwa/1291
 15. Lornetka mała w góry

  Dobra lornetka w warunkach dziennych powinna dawać jasny obraz niezależnie od źrenicy wyjściowej, bo i źrenica obserwatora jest wtedy mała. Jeśli w 10x28 obraz jest ciemny to znak, że transmisja, kontrast, lub jedno i drugie są na bardzo słabym poziomie.
×
© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2018)