Skocz do zawartości

Jowisz 2011-2018


Rekomendowane odpowiedzi

Mam taką możliwość, także spokojnie wygeneruję taką tabelkę.

 

EDIT:

 

Zapomniałem dopisać, że długość geograficzna Czerwonej Plamy zmienia się losowo w czasie i muszą być aktualizowane kilka razy w roku.

Na pewno Ty o tym wiesz :)  co ja tu będę się rozpisywał. Dla mnie nie problem, aby nowe dane nanieść. Jak by co, to dawaj znać, że się czasy nie zgadzają, to zaktualizuję tabelkę. 

Mogę wstawiać takie tabelki np. raz na trzy miechy, lub raz na pół roku. Kto jak woli. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to płatny program astronomiczny Coelix. Jest też jego darmowa wersja (działa przez 6 miesięcy od ukazania się ostatniej aktualizacji), uboższa i brak możliwości instalowania dodatków. Umożliwia również sterowaniem teleskopem.

 

post-1322-0-73578700-1417273634_thumb.jp

 

link: http://www.ngc7000.com/en/coelix/ecrans.htm

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej napisałem, wrzucam efemerydy zjawisk w układzie księżyców Jowisza, lata 2016-2020

 

Księżyce Jowisza na rok 2016r.pdf

Księżyce Jowisza na rok 2017r.pdf

Księżyce Jowisza na rok 2018r.pdf

Księżyce Jowisza na rok 2019r.pdf

Księżyce Jowisza na rok 2020r.pdf

 

Zdzisław, jak tylko chwilkę znajdę, to maznę parę słów o tej aplikacji.

 

 

  • Like 3

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mnie się jednak nie udało (dwie sroki za ogon nie złapiesz), albo Święta , dzieci i wnuki, albo obserwatorium.  A przez jakiś czas było czyste niebo, uzyskałem akceptację na foty, lecz zanim zebrałem setup nadeszła mgła..... >:(

Może uda się coś dzisiaj, czas najwyższy wypróbować tą wielką lufę jak u snajperki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok napisze mam 23 pliki avi do opracowania i wybrania tych najlepszych.

Tak to z maczka. Jak opracuje finałowa fotkę to podam parametry.

 

Chyba lepiej od razu napisać parametry przy  fotce bo na przykład po roku jak ktoś wdepnie na daną fotkę to trzeba szukać w innych wpisach . Ale to tylko moje skromne zdanie ;)

Jowisz fajnie wygląda księżyce są okręgami a nie kropkami . Detal pasm chmur bardzo wyraźny. Świetnie Zdzichu wyszło :)  . Może to zapowiedz że sezon na Jowisza zacznie się na dobre.

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cuś piknego  8)  - Już widzę jak po takiej długiej przerwie gęba Ci się śmieje :) :) 8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cuś piknego  8)  - Już widzę jak po takiej długiej przerwie gęba Ci się śmieje :) :) 8)

No uśmiech od ucha do ucha. Aż człek inaczej się czuje.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He tak sobie oszacowałem że 2 godziny to Tobie zajęło  no i faktycznie . Jestem pod wrażeniem animacja przepiękna a w dodatku ładnie widać chmury równikowe. Jak sobie pomyślę że w zeszłym roku kręciłem 9 godzin co 2 minuty co udało mi się zrobić całkowitą mapę Jowisza  to przy tych warunkach jakie ostatnio panują to wydaje się niemożliwe. Miałem szczęście , ale kto wie pogoda to wielka zagadka. Zdzichu BRAWO podoba mi się  :)

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Przemek pisze - chmurki mają fajny detal, nawet nie sądziłem, że zimowy seeing może być całkiem niezły. I księżyce ładnie wyszły, takie plastyczne kulki.

Robiłeś już jakieś testy z barlowem, czy tylko w ognisku głównym?

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak warunki do niego były fatalne musi być super pogoda. Ale jeszcze podepnę bo jak go założyłem po zabawie bez, to niebo zrobiło się słabiutkie i naszła taka mgiełka gdzie Jowisz był za ciemny i tylko falował.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)