Skocz do zawartości

Jowisz 2011-2018


Rekomendowane odpowiedzi

Ja jadę na  FC2,2beta35 z tym że nie wiadomo czy to jest powód . Na przykład u mnie po wgraniu nowej kopi win7 miałem takie anomalia z programem castrator plik po obróbce tym programem miał nie określoną długość i registax nie rozpoznawał pliku z racji nie określonej długości. Ale jak w programie castrator zamiast mono ustawiłem na RGB co prawda wiadomo że mam kamerkę mono nagle plik po obróbce miał znaną długość i registax6 widział go bez problemu . A teraz z innej beczki Kiedyś moja stara kamerka analogowa kręciła pliki  z poziomymi pasami i myślałem że to przypadłość kamerki okazało się że to castrator tak właśnie degradował. Nie wiem Piotr czy tym program wyrównujesz obiekt ale można by na to zwrócić uwagę. Tu jeszcze wygląda tak jak by się gryzły kodeki na kompie.Przypomnij sobie może jakieś wgrywałeś do oglądania filmów czy coś ?  Najlepiej by było potrenować na jakimś obiekcie naziemnym . Bo szkoda nerwów gdy wszystko ok a tu coś degraduje. Jak problem rozwiążesz na pewno C14 da czadu. Bo mimo to pięknie rysuje .

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Jupka we mgle, księżyców nie było widać.  8) A godzinę wcześniej było pięknie, chciałem jeszcze Muńka ale w okularze już była tylko biała plama a Jowisz - zginął  :(

C11, Barlow x 2 (5,6m), DFK 21AU04.AS, 247 klatek, RegiStax6.

post-587-13769987613_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak go pięknie wystudziłem, i dosłownie w ciągu 20 minut warunki padły  >:(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się wyprowadzam  :) genialnie jak też tak chcę  :'(  SUPER SUPER . Uwaga Zdzisiu nie powiedział ostatniego słowa bo, AS w rękawie to 200/3500 po tuningu. Strach się bać. Na pewno będzie bomba. :)

Przemek bez przesady  ;)

Chociaż nie mam co się równać z Twoimi zdjęciami riklaunim bo są świetne  ;) to spróbowałem swoich sił dziś w nocy i oto efekt.

Kręcone cyfrówką przez okular na SC 6". Składane w RegiStaxie.

Pozdrawiam  :)

No i fajnie powiększa nam się grono planeciarzy i oto chodzi bo było ich bardzo malutko a przecież obiekty Układu Słonecznego są ciekawe. A tak poza konkursem troszkę za jasny i przeostrzony.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mateusz w tym temacie na stronie 3 są moje pierwsze Jupki dokładnie robiłem to co ty za mocno wavelet kami szedłem do przodu i obrys obiektu prześwietlony z czasem będzie lepiej . Na tym forum idzie się wiele nauczyć są tu naprawdę specjaliści i przemili ludzie.  :)  Zobacz co zrobi autostakkert2 ten program powie prawdę o jakości pliku.

Powracam do 27.12.2012 tym razem na warsztat wskoczył Jupek z godziny 21.39 

cassegrain 200/3500

post-761-137699876535_thumb.jpg

post-761-137699876538_thumb.jpg

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super !!!

A ja znów porażka - właśnie wnoszę do domku chłodniutką ,,betoniareczkę" i montażyk - znów chmurwy wygrały  >:(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie Jacku jest to bardzo dołujące . Często właśnie tak bywa że tylko kręcić klipy a tu nagle lipa.

A teraz pokażę wam jaki dokonałem dziś eksperyment . Tak sobie myślałem jak  te moje fotki wyglądały by w kolorze ?. I wpadłem na taki pomysł że być może ktoś też robił w tej samej chwili Jowisza kręcąc go w kolorze. Na tej stronie  http://alpo-j.asahikawa-med.ac.jp/kk12/j121227z.htm  znalazłem fotki Pana Hideo Einaga  z których z jego jednej fotki Jowisza wykorzystałem widma koloru. Zależało mi na tym żeby jak najwięcej szczegółów było z mojej fotografii a z kolei z fotki z neta ściągnąć tylko kolor. I zrobiłem to w ten sposób na moją fotkę Jowisza nałożyłem 0,5% fotki z neta co na pierwszy rzut oka nic się nie zmieniło ale po paro krotnym zwiększaniu nasyceniem ukazał się ku mojemu zdziwieniu kolor podkręciłem troszkę korekcją gama żeby Jupka rozświetlić i oto efekt widoczny w pliku gif w którym widzimy oryginał B/W i z wykorzystaniem widm . Zamieszczam również fotkę żeby można było porównać z jakiego materiału wykorzystałem widma.

post-761-137699876658_thumb.gif

post-761-137699876662_thumb.jpg

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek, czarodzieju, jak sprawiłeś ze znów masz kolor na Jowiszu?  :o

Dokładnie w ten sam sposób co fotka z 27go Mariuszku. Znalazłem w sieci kolorowego Jowisza który jest w tym samym czasie nakręcony. Co ciekawe tym razem kolorowa fotka była o niebo lepsza od mojej ale nie chciałem sobie sztucznie poprawiać tego co widzi mój teleskop po nakładce moje szczegóły zostały zachowane a widma wskoczyły po poro krotnym nasyceniu.

(Mowa o fotce z 5.12) Zauważyłem błąd w moim wcześniejszym wpisie i chciałem to sprostować . Otóż pisałem że nałożyłem 0,5% fotki z sieci na moją . Prawda jest taka że to jest 5% a zorientowałem się właśnie przy tym drugim podejściu bo przy 0,5% kolor mi nie wychodził . Taka mała pomyłka . Aczkolwiek podtrzymuję to że nie ma to wpływu na rysunek szczegółu. Moje kolorowanie to taki właściwie eksperyment który miał  zaspokoi moją ciekawość widoku kolorowej fotki przy zastosowaniu kamery mono  przy mojej aperturze. Na pewno wielką korzyścią jest posiadanie koła filtrowego wraz z filtrami bo wtedy większa satysfakcja z gotowego produktu. :)

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyslalem sie ze technika byla podobna jak za pierwszym razem ale trzeba duzego zbiegu okolicznosci aby znaleźć w sieci obraz planety z tego samego dnia, tej samej godziny i jeszcze o tej samej ogniskowej. Swietna robota. Jestem pod wrazeniem

Co do ogniskowej to nie ma znaczenia  :) co do reszty tak jak właśnie Mariusz napisałeś  trzeba mieć szczęście. Właśnie przygotowuję tutorial za godzinkę będzie u mnie na stronce opis. Zapraszam  :)

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)