Skocz do zawartości

M51 przy pełni księżyca, debiut Astrofoto


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wszelka krytyka mile widziana. Na pewno da sie z tego wyciągnąć lepszy obraz ale narazie tyle umiem :)

Ale nie widać astrofotografii :(...

Czy tylko ja nie widzę ??

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to możemy sobie podać rękę bo ja wczoraj też trenowałem M51 ( http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/7933-m51-z-czarnymi-sladami/page-2#entry106985 ) i jestem zupełnie na początku drogi

Mi się Twoje zdjęcie podoba  ^-^

  • Like 1

TSAPO 140/910 +QHY268M + QHYCFW3 & William Optics Guidestar 61 APO + ASI178MM

iOptron CEM70EC-NUC,  Astronomic 36mm: CLSCCD ,RGB, Ha, OIII, SII, pro planet IR742

https://moje-nocne-niebo.pl   

YouTube - Moje Nocne Niebo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały retusz. Zmniejszenie poziomu aberracji chromatycznej (dzięki Alien!) i lekko podniesiony kontrast samej M51

 

post-3584-0-68208100-1436097577_thumb.jp

 

Teraz jeszcze pytanie do specjalistów jak się pozbyć (bądź zredukować) tego niebieskawego szumu tła?

Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po walce z materiałem (jolo ma mnie już pewnie dość) jest coś takiego (ale to jeszcze nie koniec):

 

post-3584-0-40389600-1436290759_thumb.jp

 

I druga wersja:

 

post-3584-0-92158400-1436307253_thumb.jp

 

Co ew. jest jeszcze do poprawki ?

  • Like 4

Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ostatnie próby z obróbką M51 w Pixinsight. Tym razem głównie skupiłem się na samej galaktyce. Do poprawki jest jeszcze tło ale nie wiem na ile będę dał radę coś z nim zrobić. Za mało materiału i brak flatów...

 

Myślę że sama galaktyka już nic więcej nie potrzebuje. Co sądzicie?

 

post-3584-0-80389400-1436560947_thumb.jp

 

Dla porównania jeszcze druga wersja z nieco poprawionym tłem. (różnice widać na pełnej rozdzielczości)

 

post-3584-0-47941400-1436564256_thumb.jp

 

I mono inverted

 

post-3584-0-62802800-1436564497_thumb.jp

  • Like 3

Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do pierwszego zdjęcia to gigantyczna zmiana. Galaktyka pięknie widoczna

TSAPO 140/910 +QHY268M + QHYCFW3 & William Optics Guidestar 61 APO + ASI178MM

iOptron CEM70EC-NUC,  Astronomic 36mm: CLSCCD ,RGB, Ha, OIII, SII, pro planet IR742

https://moje-nocne-niebo.pl   

YouTube - Moje Nocne Niebo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Astro 

 

tak samo jak ty pewnie męczę Jolo bo zaczynam swoją przygodę z astrofoto :), powiedz mi skąd się biorą te ciemne plamy np ja jak przeglądałem zdjęcia pojedynczo to ich nie widzę a jak zestakuje to się pojawiają. Co do zdjęć to mi się podobają tak trzymaj ja kupiłem sobie eos 700d i jestem ciekaw jak on będzie zbierał materiał z nocnych serii. 

CBS - Całkowity Brak Sprzętu ( na chwilę obecną :( ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Walczę cały czas z tłem i poznaje Pixinsight, może coś mi się uda choć kompletnie tego szumu na pewno nie da sie wyeliminować a nawet jak to było by to bardzo nienaturalne tak że spróbuje go zmniejszyć i może pozbyć się tej czarnej plamy.

Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Astro 

 

tak samo jak ty pewnie męczę Jolo bo zaczynam swoją przygodę z astrofoto :), powiedz mi skąd się biorą te ciemne plamy np ja jak przeglądałem zdjęcia pojedynczo to ich nie widzę a jak zestakuje to się pojawiają. Co do zdjęć to mi się podobają tak trzymaj ja kupiłem sobie eos 700d i jestem ciekaw jak on będzie zbierał materiał z nocnych serii. 

Dzięki!

 

Te plamy to plamy prawdopodobnie na matrycy lub gdzies po drodze. Do wyeliminowania flatem ale ja go nie mam w tym materiale niestety :(

Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczne. Patrzę na 1 zdjęcie i na to które teraz dodałeś i przecieram oczy :) ten sam obiekt, ta sama osoba robiła zdjęcie ale tydzień dodatkowej obróbki i jaki postęp. Gratulacje.

  • Like 1

Orion SkyQuest XT8, TS Optics MX Marine 10x50,. Okulary: Orion Sirius plossl 25mm, GSO plossl 12mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Jednak da się. Trzeba czasu żeby ogarnąć program ale jak już wiadomo co się robi to jest bajka.

 

To już chyba ostatnia wersja (po konsulatacjach z jolo)

 

post-3584-0-25600800-1436617965_thumb.jp

 

Jeszcze dla porównania pokaże jak to wyglądało tylko po usunięciu gradientów z tła.

 

post-3584-0-32656900-1436618579_thumb.jp

Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal 2010-2024