Skocz do zawartości

Wygląd struktury forum -nasze propozycje!


Rekomendowane odpowiedzi

Na AM jest 10 działów (posługuję się AM, bo tylko to forum mam niejako opanowane), z czego 5 jest związanych ze sprzętem. To nie zarzut, ale pokazuje, na co forum stawia. Fora są różne, jedno wywiesza zdjęcia, inne pokazuje sprzęt, ok.

Na co stawia TO forum?

Tutaj strona główna podzielona jest na kilka części, z czego najwięcej miejsca zajmują media i serwisy partnerskie. Serwisy mają swoje fora i podfora. W niektórych jest po 1 (jednym) wątku, ale powoduje to wydłużenie strony głównej. Ba, niektóre mają 0 (zero) wątków albo 1 posta. Uważam, że wszystkie media z powodzeniem zmieściłyby się w jednym miejscu.

Nie rozumiem, dlaczego inne serwisy piszą, co u nich się dzieje. Dobrze, przyjść, zawiadomić o czymś (jak Sayfert zawiadomił o zlocie na AM) - w porządku, ale tworzyć wątki dla 1 wiadomości w osobnym (swoim) dziale? Być może Ignis ma jakieś zobowiązania i zaraz podniesie się krzyk, ale dla mnie jest to ANTYREKLAMA tych serwisów. Skoro admin (mod) przychodzi i wstawia informacje w pigułce, to po kiego grzyba ja mam go odwiedzać? Być może starzy wyjadacze powiedzą, że im to nie przeszkadza, ale FA ma przyciągnąć narybek czy nie?

Kiedyś chodziłam po stronach historycznych zaprzyjaźnionych ze sobą. Nigdzie nie spotkałam (może się zmieniło, ale wtedy mi się to podobało), żeby jedno forum tworzyło sobie osobny dział u kolegi. Owszem, banery były (jak tu u góry) albo nawet z napisem "fora zaprzyjaźnione" i wystarczyło. Klikam i przenoszę się.

Chcę być dobrze zrozumiana. Wolałabym, by układ strony był PROSTSZY.

Jeżeli tak z jakichś względów musi zostać, to mam nadzieję, że na każdym z tych portali Ignis zamieszcza regularnie wiadomości ze swojego forum, bo równowaga w przyrodzie musi być.

Inne rzeczy tak idąc od góry.

moderatorzy - w poziomie, jeśli już, a najlepiej w swoich działach, to wyrzuci z głównej zbędne czcionki

w dziale Obserwacje jest dział podrzędny (też nazwa taka se, subforum brzmi lepiej) o nazwie Obiekty sztuczne, który jest pomieszaniem astronautyki z nimimbrownią (tak na marginesie Nibimbrownia jest piękną nazwą dla wolnych tematów i można to połączyć, albo nadać inną jedną nazwę: Astrokafejka u Ignisa - bardzo ładne, to też skróciłoby stronę główną).

Na stronie jest więcej agresywnego żółtego niż białego, za dużo tych działów podrzędnych. Nawet Tranzyty dostały swój dział, a widzę tam jeden tylko wątek i przewiduję, że w ciągu roku pojawi się jeszcze jeden i na następny trzeba będzie czekać do 2016 roku.

Gwiazdy mogą być poddziałem Obiektów głębokiego nieba, już bez dalszego dzielenia. Tam jest tylko 7 wątków!

Astroszkice połączyć.

Astrofotografia jedna z poddziałami: Planety, Słońce, Księżyc, DS i inne, szkółka

Najlepiej w tym układzie wygląda Sprzęt.

A Zloty to sama poezja  8) Mocno rozbudowany dział, który świeci się mocno na żółto, a w środku ... 7 wiadomości, 2 wątki, 0 wiadomości, 0 wątków, 1 wiadomość, 1 wątek.

Astronomia dla początkujących i Fantastyka mogą być poddziałami Astronomii ogólnej.

Dymki z lewej strony są za duże i kumulują dużo żółtego, Kometki czy gwiazdki byłyby ładniejsze. Za dużo żółtego na dole, sam żółty właściwie. Ja bym w ogóle wolała inny kolor (niebieski i zielony uspokajają, ale błękitny  z tym grafitowym byłoby super).

Niepotrzebnie pokazywany czas zalogowania. To jest zbędna informacja - tak jak te wszystkie Kapelle, Deneby i żółte kwadraciki.

To tak dzisiaj mi się zrodziło.

Robercie, mi się wydaje, że dobrze by było, gdyby jakiś fachowiec tę stronę zaprojektował pod kątem wizualnym.

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wstrzymacie się proszę jeszcze do końca sierpnia OK?. Powinniśmy ruszyć już z nowym, atrakcyjnym i  płatnym silnikiem.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)