Skocz do zawartości

AstroHub 3.0 - montaz i zapisy (NOWE)


jolo

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, coy_coyote napisał:

masz rację to chyba przemyślana sprawa. Jakbyśmy dostali te moduły dzisiaj to Łukasz nie miałby weekendu :5640dc6dbc8ce_01Smile:

Miałby - najkrótszy :5640dc723411e_16XD:

A tymczasem - Cieszcie oko :5640dc6fa0398_07Cool:  I uczcie się na pamięć instrukcji :5640dc6dbc8ce_01Smile:

AH3.jpg.94f49fdcd47f012997a83c5d22b8ba10

 

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Jacek E. napisał:

Miałby - najkrótszy :5640dc723411e_16XD:

A tymczasem - Cieszcie oko :5640dc6fa0398_07Cool:  I uczcie się na pamięć instrukcji :5640dc6dbc8ce_01Smile:

Tak, do wszystkich wielka prośba - jeśli coś jest nie tak, to najpierw zajrzyjcie proszę do instrukcji (Marek poświęcił jej sporo czasu), a jak tam nic na ten temat nie będzie, to zapraszam do wątku http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/9613-astrohub-3-pytania-i-odpowiedzi/ - tam będziemy rozwiązywali problemy na bieżąco. I oczywiście aktualizowali instrukcję i poprawiali błędy :5640dc72c3466_18Angel:

  • Like 2

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie ludziska - cierpliwości :) Ja tam jako, że raczej dobrej pogody nie będzie zrobiłem akcję grzałki-Niedźwiady (jak obiecałem) i jutro wybieram się pogadać i posiedzieć w doborowym towarzystwie ekipy z PPSAE tak myślę, że chyba zabiorę "barlowa" marki Jaś Wędrowniczek żeby za bardzo nie skręcało że siedzę obok takiego sprzętu i nawet nie spojrzę na pyszności Kosmosu a może porobimy coś przy  ROLAND-zie i sobota minie a w niedzielę żona prosiła o wyjazd na giełdę staroci do Poznania to może jakieś szkiełka naM42 trafimy i jakoś minie a co do AH - stacja lutownicza jest, topik RF800 cyna czeka - oj, będziemy się bawić :) a tak przy okazji jolo, mistrzu moglibyśmy prosić o zdjęcie jak Ty rozwiązałeś sprawę zabezpieczenia czujników temperatury i wilgotności ? Jakaś rurka zalana jakimś niskotopliwym stopem ? (tak się chyba drzewiej bywało..) a co z czujnikiem wilgotności ? rurka termokurczliwa ?

Dopisano: Oczywiście znalazłem hermetycznie zamknięte czujniki DS1820 opisane jako czujniki c.o. szkoda zawracać sobie głowę - przepraszam za głupie pytanie tylko.... jak to się dawniej robiło, był taki stop ... stare dzieje, nieważne :)

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam odbiór KITA. W tej chwili kurier dostarczył mi paczkę do pracy.

Wszystko dotarło świetnie zabezpieczone i zapakowane.

Widać na pierwszy rzut oka ile Łukasz włożył w to pracy nawet w końcowym etapie.

Pełen szacun.

Serdecznie dziękuję, dziś zabieram się za lutowanie i uruchomienie

  • Like 2

Pozdrawiam serdecznie
Dominik Ball - Częstochowa
S-APO TMB-LOMO 80/480  | HEQ-5 | ST2000XM LRGBHa

www.astrofotografia.czest.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, ostatnio w instrukcji montażu dodałeś 1W diodę Zenera, dla zbicia napięcia zasilania arduino - ta dioda znajduje się w zestawie? Broń Boże nie pytam "roszczeniowo" po prostu nie wiem, czy zaraz po pracy nie zajechać do sklepu z częściami bo akurat taka Zenerka chyba nie wala mi się w piwnicy ... Ja tez mam dostać paczkę do pracy i siedzę jak na szpilkach :)

  • Like 1

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna wiadomość! Rzutem na taśmę dodałeś element - ciągle nie mogę wyjść z podziwu z jednej strony nad zaprojektowaniem AG, napisanie programu i sterownika a z drugiej nad samą logistyką dostarczenia AH do zainteresowanych - Koledzy czapki z głów i kłaniać się nisko, niziuteńko! 

  • Like 4

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam! Jest KIT dotarł! baa nawet z prywatną informacją o odbiorze, która zasadniczo skróciła znalezienie paczki w magazynie (Prosiłem o wysłanie paczki do pracy) Chmm chyba muszę w domu zasiać plotkę o jakimś tyfusie czy grypie żołądkowej (chyba pewniejsze) żeby mieć wieczór dla siebie AH i stacji lutowniczej :)

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam odbiór swojej paczki. Piękna robota. Jolo jesteś wielki. Podziękowania również dla Marka, bo też miał w tym swój udział. Na szczęście jestem na chorobowym i mogę się zabrać za montaż skrzyneczki na montażu i nie muszę ogłaszać epidemii tyfusa :5640dc6e20115_02Laugh:.

Jeszcze raz dziękuję.

  • Like 1
TAKAHASHI FSQ-106ED,  QHY 163M, QHY 163C, NEQ 6
SW 150/750, SW DOB 10, Platforma paralaktyczna
AstroWalker, SW Star Adventurer 2i
Canon 1100D, lornetka Nicon Action 10x50,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Gayos napisał:

... Na szczęście jestem na chorobowym ....

O szczęście niepojęte :5640dc723411e_16XD:

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki start przeprowadzony. Temperatura wskazuje. Wszystko jest OK. Podłączenie napięcia, silniczków może jutro (muszę dokupić wtyczki).

TAKAHASHI FSQ-106ED,  QHY 163M, QHY 163C, NEQ 6
SW 150/750, SW DOB 10, Platforma paralaktyczna
AstroWalker, SW Star Adventurer 2i
Canon 1100D, lornetka Nicon Action 10x50,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam! AstroHub dotarł pełna profeska dzięki Łukasz. No Ja za nim uruchomię minie ze 3 miesiące. Do tak znakomitego sprzętu mam już zaplanowane wykonanie porządnego letnio-zimowego okablowania. 
I będzie czas pomyśleć gdzie go umieścić. Więc proszę właścicieli po jego zamontowaniu o zdjęcia gdzie u Was on jest zamontowany. 

  • Like 1

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarł wstanie nienaruszonym AstroHub Bardzo dobrze zapakowany, że z wielką przyjemnością zacząłem go rozpakowywać. Jest wspaniały! Jestem cały w podziwie, że Ci Łukasz tak dobrze wyszedł. Jeszcze pod względem technicznym nie mogę nic powiedzieć bo dopiero będę podłączać. Dziękuję i pozdrawiam!

Celestron C8-NGT 200/1000, Sky-Watcher Pro-series MAK 150/1800, Uniwersał 90/900,
lornetka TPL 20x80 GIANT,  30x60,   canon EOS 60D, ALccd 5,  Baader UHC-S; Baader O III
PTMA Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie. Jak się już nacieszyłem, zacząłem ściągać instrukcje i sterowniki. I tutaj napotkałem problem tzn. nie chce mi ściągnąć sterowników. próbowałem z sąsiedniego wątku jak również ze strony Łukasza. Nie mogę, bo program antywirusowy mi go nie pozwala, bo krzyczy, że program zawiera wirusa i go za każdym razem usuwa. Też tak macie?. Pomocy.

TAKAHASHI FSQ-106ED,  QHY 163M, QHY 163C, NEQ 6
SW 150/750, SW DOB 10, Platforma paralaktyczna
AstroWalker, SW Star Adventurer 2i
Canon 1100D, lornetka Nicon Action 10x50,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój tylko otworzyłem i pooglądałem sobie jak dzieciak zawartość pudełka - "tajny" plan z epidemią tyfusu nie zadziałał - wizyta w galerii (priorytety ech...) ubezpieczenie auta (bolało ale jakoś trzeba dojechać do Zatomia...) potem jeszcze musisz rozliczyć pit nasz pit, szwagrów grrrrr 1-2-3... :) Ale już późnawo na składanie - ćwiczymy dzisiaj siłę charakteru a podobno mam słaba silną wolę :) Co mogę powiedzieć to wykonanie płytki drukowanej, Wykonanie otworów i oznaczeń obudowy zapakowanie i zabezpieczenie - po prostu bajka, profesjonalizm i muszę powiedzieć, że każda z firm oferująca KIT-y do samodzielnego montażu powinny zgłosić się na szkolenia do Łukasza :) Jak pisałem wcześniej sam projekt, pomysł i ogrom pracy jest po prostu poza konkurencją ... :)

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)