Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Odrobina czystego nieba, w końcu. Szybki wyjazd poza miasto i zebranie materiału ile się da, niestety ambicja przerosła mnie. O 2 w nocy padłem.
Wybór padł na kijanki w mgławicy IC 410 i gromadę otwartą NGC 1893.

Heq5, sw150/750, eos1100d
40x6min 800iso
Tylko tyle udało mi się wyciągnąć z zebranego materiału, a i tak mam wrażenie że ostrość też poleciała :(

566b2420d8896_IC410.thumb.jpg.78a3a27735

Wrócę do nich, na pewno.

  • Like 7

Gem45, TS150F2,8, Asi533mmp, Astronomik LRGBSHO
Pozdrawiam Marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola, hola. Podebrałeś mi target. :5640dc70bd641_11Geek: Miałem tam się wstrzelić wczoraj ale mapy pogodowe wskazywały godzinną lukę w chmurach.  To zdecydowane za mało na ten obiekt.

pzdr.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem dobrze to wygląda...na początek :5640dc6e20115_02Laugh:.

Na co zwróciłbym uwagę?  Po pierwsze kolorystyka - to oczywiście kwestia gustu ale ta fotka jest w moim odbiorze szaro- bura. Nawet niebieski nie jest niebieski. Warto chyba się nad tym pochylić.

Druga sprawa to gwiazdki . Ja już uzyskasz ich żywe kolory to proponuję troszkę je " zaokrąglić " aby kolorowe było nieco więcej niz tylko obwódka. Jakim softem dysponujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wessel napisał:

Całkiem dobrze to wygląda...na początek :5640dc6e20115_02Laugh:.

Na co zwróciłbym uwagę?  Po pierwsze kolorystyka - to oczywiście kwestia gustu ale ta fotka jest w moim odbiorze szaro- bura. Nawet niebieski nie jest niebieski. Warto chyba się nad tym pochylić.

Druga sprawa to gwiazdki . Ja już uzyskasz ich żywe kolory to proponuję troszkę je " zaokrąglić " aby kolorowe było nieco więcej niz tylko obwódka. Jakim softem dysponujesz?

Działam tylko na DSS i PS z akcjami Astronomy Tools.

Maćku, jakbyś miał chęć, zerknij na stack, tak na szybkiego ;)

https://www.dropbox.com/s/146fkk3omij3jxd/IC410%20stack%2Bflat_.TIF?dl=0

Nigdy nie udostępniałem materiału, a z chęcią zobaczę co się da z niego zrobić.

Gem45, TS150F2,8, Asi533mmp, Astronomik LRGBSHO
Pozdrawiam Marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Oszczędzając miejsce na serwerze, korzystam w dalszym ciągu z istniejących postów.

Mój ambitny projekt na temat Kijanek miał obejmować LRGB HaOiiiSiiHb i stworzenie różnych wariacji. Skończyło się na wariacjach. Nastawiłem sesję i poszedłem spać. Coś tam się zrobiło, ale ostrość też poleciała (mocniej niż zwykle) i montaż w końcu się zatrzymał. Sporo materiału poszło do kosza. Potem było tylko ratowanie tego co się udało zebrać i eksperymenty.
I tak skorzystałem z klatek: RGB 6*10min/kanał, Ha 10*20 min, Oiii 5*20 min, Sii 2*20 min łącznie 8h40min; 
obróbka DSS+FitsWork+PS CS6, setup: WO Megrez APO 90/600/f.6.2 + AFR-IV 0.8x, Atik383+ mono, Atik Titan mono +StarGuider 50 , HEQ5Pro SynScan
v.1.0 prezentuje się następująco
KijankiHSTv1.thumb.jpg.1ac230ee88a5ea27d

Nie pytajcie jak do tego doszedłem, bo sam już dokładnie nie pamiętam. Bazą było poskładanie RGB z HaSiiOiii, potem dołożyłem dodatkowo samo Ha z kryciem "jaśniej", potem zrobiłem sztucznie L i dodałem z kryciem jako "jasność", dalej z rozjechanego RGB pozyskałem kolor gwiazd, rozmyłem i dodałem z kryciem "nakładka" (zamiast "kolor", spowodowało to ciekawą poświatę/blask). W zamierzeniu miał to być "śliczny obrazek" , a wyszła taka własnie forma. Mam nadzieję, że Kijanki się nie obrażą.

 

  • Like 5

pozdrawiam Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

"Kolejne" już chyba pożegnanie starego setupu - materiał ten sam co w/w, tylko podszedłem trochę inaczej do obróbki. Panuje astrofotograficzny zastój w związku z tym mam większe szanse na cieplejsze przyjęcie. Potem już Zatom i moje akcje spadną :).

Wersja 6.0:

kijanki6.thumb.jpg.e2164b353bb00bfefcc45

  • Like 4

pozdrawiam Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)