Welcome to Forum Astronomiczne

Zarejestruj się w naszej astronomicznej społeczności , aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji.

Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mogła/mógł:

Tworzyć nowe tematy, pisać w istniejących, oceniać posty innych userów , wysyłać prywatne wiadomości, aktualizować statusy, korzystać z poczty, zarządzać swoim profilem i wiele, wiele więcej!

Manieksky

Pierwsze próby DS z napędem.

37 postów w tym temacie

świetny początek, gratulacje... darków przydałoby się trochę więcej
później flaty, guiding, dłuższe czasy i straszysz chłopaków w konkursach na najlepsza fotkę ;), powodzenia

Dzięki ,myślę ze powoli  dojdzie się  do wszystkiego(i uzbiera ) :)

Do konkursu jeszcze daleka droga .

ps. z lutego fotki konkursowe strasznie mi się podobają,może kiedyś zbliżę się na ten poziom.

Dobra fotka, powodznka ;)

Jak jesteś zadowolony z tego Canona 450d? Zastanawiam sie gleboko nad zakupem Canona EOS 1200D, ale jesli rownie dobre rezulataty otrzymam na 450d to nie będe przepłacał.

Ja jestem zadowolony :)Polecam

Pewnie można jeszcze lepsze efekty nim osiągnąć ,na początki chyba idealny wybór.

Ładnie, ładnie. A jakie ISO ustawiłeś i na jakiej przysłonie fotografowałeś? Próbowałeś też już dłuższych czasów naświetlania niż 60s?

Ustawiłem na 5.6 iso800 próbowałem na 80 sec. i było ok .czasu zabrakło żeby sprawdzać dalej ciekawe ile pociągnie :)

Ja takim zestawem tylko na Neq 6, robiłem czasy 6-10min w zależności jak dokładnie udało mi się ustawić polarną. Myślę że u Ciebie też nie powinno być kłopotu by uzyskać takie czasy:)

Wczoraj mój optymizm znacznie zmalał próbowałem naświetlania 2min i niestety gwiazdki były już pojechane.       Poddalem się zdenerwowany po 2 godz.prób dokladniejszego wycentrowania lunetki. (Zaparowala mi )szkoda.

tak, pamiętam te trudne początki, pamiętam jak mnie kiedyś zdołowało (gdy już zwalczyłem jako tako ustawienie na polarną), i chciałem zebrać materia do pierwszej porządnej obróbki to na trzecim zdjęciu pojawiły się przecinki... jak się później okazało skończyły się baterie.... wracając do meritum, jeśli dobrze pamiętam to w heq5 była jakaś procedura justowania samej lunetki, wgryzałeś się w temat? " po 2 godz.prób dokladniejszego wycentrowania lunetki. " miałeś na myśli ustawianie montażu na polarną czy właśnie justowanie lunetki?

Tak czytałem o tym justowani,ale tak idealne nie mogę jej ustawić .Nawet za  dnia próbowałem i zawsze troszkę brakuje.

Tak jak by moja mapka była pod lekkim kontem i okrąg był nierówny bo przez 3|4 gwiazda jest idealnie na kresce o następnie schodzi i wraca s powrotem.(albo się buja takie wrażenie)

Wszystko pięknie tylko szkoda że jest jeden szczegół,który psuje wszystko - mianowicie trzeba wpierw poluzować jedną śrubę ,aby dokręcać inną itd strasznie irytujące :).

Dobra zrobiłem mapka rzeczywiście latała poluzowała się :) teraz tylko pogody brak .

Pogoda na wolnym dopisała :)

kolejne moje wypociny tym razem Canonem 50 mm 34 x 120 sec. bo niestety jak widać Orion zaszedł za budynek sąsiada.

2 zdjęcie to moja próba wyrównania tła.

m42df.jpg

m42in50mm.jpg

1 osoba lubi to

Tak się zastanawiam czy wyważenie przy moim foceniu obiektywami ma znaczenie , mam przeciw wage 5kg i nie da sie tego wyważyć.

A jaki masz montaż, bo gdzieś mi umknęło to...?

Łukasz, pierwszy post, druga linijka: Heq5 :)

1 osoba lubi to

No tak, ślepota :) Na EQ6 bym się nie bał wieszać lustrzanki z 200mm obiektywem bez przeciwwagi, nie wiem jak to jest z HEQ5, może powinieneś pomyśleć o jakimś 1-2kg ciężarku...

może wystarczy wysunięty do końca pręt ?

Napewno nie ,chyba taśmą przymocuje taki zwykły 2 kg z siłowni , bo nie widzę w sklepach mniejszych niż 5 kg przeciw wag do heq5.

Przeciw waga pomogła już mogłem spokojnie 3 min robić zdjęcia bez przecinków  ,

a przy dłuższym czasie fotki wydawały mi się zbyt jasne białe

- za wcześnie może bo godz.19-20.Pogoda jest tragiczna nie wiem czy to w tym roku tak czy zawsze była do bani :)

Na dole 3.30 sec. na 3.5 50 mm .tuż obok Kasjopei celowałem w heart nebula ,pewnie wycięło mi czerwień całą 

ny1.jpg

3 osoby lubią to

Jupiterem 200 mm  20 x 200 sec. panowie skąd się biorą takie pasy na tle ?Czy to możliwe że od darków z prowadzeniem chyba powinienem wyłączyć montaż :)

wir.galaxy.png

3 osoby lubią to

ja darki robię na zatrzymanym montażu, ale to głównie dlatego, że wtedy to już idę spać i nie chcę aby się kręciło bez kontroli.... do tego pozaciemniane mam wszystkie wloty w teleskopie oraz aparacie (poszyłem sobie takie czarne bereciki, w lustrzance światło np. z laptopa lub jakiejś diody podobno może wpadać nawet przez wizjer), tak aby żadne obce światło mi nigdzie nie wpadło. Możesz pokazać master darka?

Uznaj, że ten typ tak ma :) Miałem tak samo, najlepiej to chyba tło wyciągać mniej niż obiekt. Tak by te pasy jeszcze nie wylazły .

masz zasłonięty  wizjer  w trakcie łapania light'ów ? wydaje mi się, że widziałem to zjawisko kiedyś także u mnie, teraz tego nie mam, czyli albo się udało zwalczyć (tylko nie pamiętam jak) albo występuje w specyficznych warunkach.

Coś mi się wydaję że to od matrycy albo od stackowania tu mam same lighty na pojedynczym nie widać a razy 10 light proszę bardzo tragedia :) 

aERG.jpg

Niech zgadnę - stakujesz w DSS?