Skocz do zawartości

ggrzes

Użytkownik
 • Zawartość

  65
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

95 Excellent

O ggrzes

 • Tytuł
  Regulus

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zamieszkały
  Aleksandrów Łódzki

Converted

 • Miejsce zamieszkania
  Aleksandrów Łódzki

Ostatnie wizyty

391 wyświetleń profilu
 1. ggrzes

  prawie kopuła

  moje iglo sprawdza się w boju ... jeszcze nie odleciało i pojawiają się nowe pytania w związku z nowym zastosowaniem ... załóżmy, że prognozy są sprzyjające i planuję kilka nocy pod rząd, po drodze lighty,darki, flaty, przerwy... ale przez cały ten czas "montaż pod prądem" i przy włączonym raspi który tym wszystkim steruje. wątpliwość pierwsza co się stanie jeśli na wsi zabraknie prądu? raspi padnie i albo wstanie albo nie jak to linux, ale to poza konkursem mam zapasowe SD... bardziej interesuje mnie co się dzieje z EQ6 po powrocie zasilania? Czy istnieje niebezpieczeństwo, że montaż który w trakcie zbierania darków był przestawiony w tryb tracking STOP nagle ruszy? Rozważmy dwa przypadki jeśli się różną: zrobię lub nie zrobię PARK CUSTOM POS. generalnie boję się, żeby mi telep nie przy-pier w pier ... wątpliwość druga już nie pamiętam bo dawno nie używałem ale pewnie będę wracał do "PEC training", w przypadku gdy jak wyżej mam niekontrolowany brak zasilania domyślam się, że cały trening od nowa. Ale co dzieje się gdy zrobię PARK CUSTOM POS, prąd cały czas jest i kolejnego wieczoru zaczynam nową sesję. Znów rozpatrzmy dwa przypadki jeśli mają znaczeni: zrobiłem lub nie power OFF. Generalnie co zrobić aby trening się zapamiętał pomiędzy kolejnymi sesjami?
 2. ggrzes

  kupię refraktor lub MN do astrofoto

  Tak, czytałem już trochę o tym. Właśnie testuję jak mi się prowadzi 1000mm, czego mogę się spodziewać i do czego ostatecznie będę chciał wykorzystać dłuższą ogniskową. Szczegóły mam nadzieję opisać w nowym wątku. Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka
 3. Planuję sięgnąć głębiej w DS'y niż dotychczasowym ED80/500, ponieważ mój MT800 nie nadaje się do astrofoto zastanawiam nad zamianą lub zakupem refraktora lub maksutow-newtona w okolicach 900-1000mm. Budżet razem z przyległościami (obejmy, dovetail, flattener) 4-5k
 4. 12 Autor: Grzegorz Graczyk Miejsce: Mrowiczna Data: styczeń-luty2018 Obiekt: Mgławica Rozeta - NGC 2237 Instrument: 80ED Detektor: mod. Canon 350D Montaż: EQ6 Ekspozycja: RGB 61x5min + 37*5min Ha - ISO 800 Obróbka: PI, FastStone Akceptuję regulamin konkursu.
 5. ggrzes

  Raspberry Pi 3 (PiAstroHub) platforma AstroFoto po wifi

  ok jasne, (na cytowanym rysunku nie mamy już HandControllera), tylko teraz przez wgryzanie rozumiem rozpoznanie Indi Server + EQmod (może tes SkySafari) w celu obsłużenia czynności jakie do tej pory wykonuję pilotem: - park/unpark z odpowiedniej pozycji - włączanie/wyłączanie/konfiguracja prowadzenia - 1-star aligment - no i cyt.: " i jednorazowo w ustawienia eqmod trzeba podać port na którym działa bluetooth" - może jeszcze się da obsłużyć wartości graniczne kiedy prowadzenie ma się zatrzymać tak jak to pamiętam z windowsa
 6. ggrzes

  Raspberry Pi 3 (PiAstroHub) platforma AstroFoto po wifi

  rozumiem, że odpada nam jeden kabelek (nr13 na schemacie ze strony 11 http://thx59.free.fr/Manuel_iAH3_EQMOD_ENG_170501.pdf) tak? Rpi3 jak widzę ma wbudowany Bluetooth, może coś by z tego wyszło ... gdybym miał taką pastylkę na pewno bym się wgryzał w temat
 7. drogi Jacku, wszystko się zgadza ... przystępując do głosowania, po zapoznaniu z regulaminem, nie dyskutuję z poszczególnymi jego zapisami, zwłaszcza tymi hipotetycznymi. Natomiast jeśli zachodzi określony przypadek jest moment i pretekst do dyskusji (i tak to traktuj - dyskusja na temat 6 pkt. regulaminu). No bo co my biedni zrobimy jak w dogrywce padnie remis.
 8. moim zdaniem jeśli padł remis powinno być II dla obydwu prac... zwróćcie uwagę na precedens: załóżmy że mamy w konkursie 10 uczestników i wszyscy mają jednakową liczbę głosów - wg zaproponowanych reguł praktycznie trzeba powtórzyć całe głosowanie .... a co jeśli nikt nie zmieni swojego zdania? prościej chyba uznać, że mamy 10 I miejsc.
 9. ggrzes

  Raspberry Pi 3 (PiAstroHub) platforma AstroFoto po wifi

  w kodzie są warunki " && delay >=16 " co oznacza, że autor daje sobie czas na wykonanie wszystkich czynności pomiędzy zdjęciami i nawet chyba nie chodzi o uspokojenie setupu po lekkim przesunięciu pomiędzy zdjęciami... chodzi o łączność z canonem i przyjętą strukturę aplikacji (RAW+JPEG do podglądu) jeśli chcesz się pobawić to niestety nie wystarczy zmiana warunku w używanych plikach *.html w tej okolicy function dslr(nframe,exposure,delay) { if (is_int(nframe) && is_int(exposure) && is_int(delay) && nframe>=1 && exposure>=1 && delay >=16 ) { if(flg_ccd == 0) { bo później w źródełkach C jest: if (delay < 16){ delay=16; } ... aby zaoszczędzić coś w tym miejscu trzeba by zrezygnować z funkcjonalności ściągania bliźniaka *.jpeg do szybkiego podglądu ostatniego zdjęcia ... sleep(7); system("sudo bash dslr_getphoto.sh &"); sleep(delay-9); te pierwsze 7s to w sumie nie wiem po co... ale te drugie (16-9=7s) można by w ten sposób zaoszczędzić.
 10. ggrzes

  Raspberry Pi 3 (PiAstroHub) platforma AstroFoto po wifi

  nie, nie używałem i nie wgryzałem się w temat...
 11. ggrzes

  Raspberry Pi 3 (PiAstroHub) platforma AstroFoto po wifi

  niby mam pozapisywane zmieniane pliki z katalogu www, czyli pewnie bym szybko dostosował.... z przedstawionej listy chyba nic się nie przyda. Ale chyba będę robił rezerwowego raspiaczka na wszelki wypadek gdyby miało coś paść... chyba zrobię go już na nowym obrazie. VNC w przeglądarce miałem już w tej z V 2017 i nawet z tego korzystałem, tylko bolało mnie, że nie mogę klikać myszką, musiałem skakać TAB'em po polach konfigurujących guiding - masz w tej materii doświadczenie? jak to wygląda u Ciebie? może zmieniło się coś w tym ostatnim obrazie?
 12. ggrzes

  Raspberry Pi 3 (PiAstroHub) platforma AstroFoto po wifi

  a doczytałeś co się ostatnio zmieniło? bo ja dostosowałem wersję z V 2017 do swojego "workflow" i nie wiem czy opłaca się ponownie przechodzić ten proces?
 13. ggrzes

  prawie kopuła

  w sprawie wiatru, działka otoczona jest lasem i drzewami. Ufam, że zablokowane kółka jezdne i opływowy kształt wystarczą. Dotychczasowe nawałnice nie robiły większego bałaganu na podwórku niż poprzewracane krzesła ogrodowe, czyli lokalizacja spokojniejsza niż u kolegów.
 14. ggrzes

  prawie kopuła

  pierwsza noc z nowym domkiem już za mną ... na drugi dzień wyglądało to tak: a zaszczyt pierwszego focenia przypadł rozetce: jak widać jeszcze do zrobienia "drzwi" i poprowadzenie kabli przez rurkę, ale już nie muszę wszystkiego chować i na nowo ustawić przy kolejnej sesji.
 15. ggrzes

  KALENDARZ Forum Astronomicznego

  ja zamawiałem dwa i jeden jest ok, a drugi bez stycznia. Informuję tylko do statystyki. NIE trzeba dla mnie dodrukowywać stycznia, mimo tego drobnego uchybienia chciałbym podziękować wszystkim którzy przyczynili się do stworzenia tego kalendarza, świetna robota. Wesołych Świąt ps. Nawet jeśli Jacek sprawdzał wyrywkowo czy są wszystkie miesiące, to mógł trafić na poprawne egzemplarze... nie sposób przejrzeć wszystkich
×
© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2018)