Skocz do zawartości

ggrzes

Użytkownik
 • Zawartość

  57
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

92 Excellent

O ggrzes

 • Tytuł
  Regulus

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zamieszkały
  Aleksandrów Łódzki

Converted

 • Miejsce zamieszkania
  Aleksandrów Łódzki

Ostatnie wizyty

315 wyświetleń profilu
 1. Raspberry Pi 3 (PiAstroHub) platforma AstroFoto po wifi

  niby mam pozapisywane zmieniane pliki z katalogu www, czyli pewnie bym szybko dostosował.... z przedstawionej listy chyba nic się nie przyda. Ale chyba będę robił rezerwowego raspiaczka na wszelki wypadek gdyby miało coś paść... chyba zrobię go już na nowym obrazie. VNC w przeglądarce miałem już w tej z V 2017 i nawet z tego korzystałem, tylko bolało mnie, że nie mogę klikać myszką, musiałem skakać TAB'em po polach konfigurujących guiding - masz w tej materii doświadczenie? jak to wygląda u Ciebie? może zmieniło się coś w tym ostatnim obrazie?
 2. Raspberry Pi 3 (PiAstroHub) platforma AstroFoto po wifi

  a doczytałeś co się ostatnio zmieniło? bo ja dostosowałem wersję z V 2017 do swojego "workflow" i nie wiem czy opłaca się ponownie przechodzić ten proces?
 3. prawie kopuła

  w sprawie wiatru, działka otoczona jest lasem i drzewami. Ufam, że zablokowane kółka jezdne i opływowy kształt wystarczą. Dotychczasowe nawałnice nie robiły większego bałaganu na podwórku niż poprzewracane krzesła ogrodowe, czyli lokalizacja spokojniejsza niż u kolegów.
 4. prawie kopuła

  pierwsza noc z nowym domkiem już za mną ... na drugi dzień wyglądało to tak: a zaszczyt pierwszego focenia przypadł rozetce: jak widać jeszcze do zrobienia "drzwi" i poprowadzenie kabli przez rurkę, ale już nie muszę wszystkiego chować i na nowo ustawić przy kolejnej sesji.
 5. KALENDARZ Forum Astronomicznego

  ja zamawiałem dwa i jeden jest ok, a drugi bez stycznia. Informuję tylko do statystyki. NIE trzeba dla mnie dodrukowywać stycznia, mimo tego drobnego uchybienia chciałbym podziękować wszystkim którzy przyczynili się do stworzenia tego kalendarza, świetna robota. Wesołych Świąt ps. Nawet jeśli Jacek sprawdzał wyrywkowo czy są wszystkie miesiące, to mógł trafić na poprawne egzemplarze... nie sposób przejrzeć wszystkich
 6. Mini Itx do akwizycji materiału

  czy ktoś może bawił się już zarówno astroberry-serwer jak i https://sourceforge.net/projects/iastrohub/ ?
 7. Prośba o pomoc w zidentyfikowaniu obiektu

  dzięki... czy dysponując kilkoma RAW z modyfikowanego canona mogę pobawić się w oszacowanie jasności?
 8. Wczoraj chciałem podejść ponownie do obróbki ostatnio zbieranego materiału (Pelikan) i w trakcie szczegółowego przeglądu co mi się nie podoba w poprzedniej obróbce natrafiłem na dziwny artefakt na zdjęciu. Po krótkim śledztwie okazało się, że powstał on dlatego, że w tym miejscu coś było na zdjęciach z materiału zbieranego w VIII, a nie było już w materiale zbieranym w X. na pojedynczych RAW wygląda to tak ( obrócone względem innych zrzutów poście) Przejrzałem i obrobiłem dziś tylko sesję VIII, wydaje się, że obiekt jest nieruchomy (tzn. nie widzę przemieszczenia w ciągu 3h). Wygenerowałem mapkę AAVSO ale w tym miejscu nic nie wiedzę. Co i jak mogę jeszcze przeszukiwać aby zweryfikować co też to mogło być? Na zestakowanym materiale tylko z VIII wygląda jak zwyczajna gwiazdka.
 9. ArcsinhStretch - nowa funkcja PixInsight

  w IRIS było chyba asinh ciekawe czy to ten sam algorytm, jeśli tak to może tamte doświadczenia(parametry) będą jakąś podpowiedzią przy pierwszych próbach ... ps. dostałem w mailu jakiś czas temu informację o innej nowej funkcji, Photometry-Based Color Calibration po pierwszym odpaleniu wydaje się, że też warta jest bliższej uwadze.
 10. KALENDARZ Forum Astronomicznego

  1. Jacek2 - 2 szt. 2. Jacek E - 2 szt. 3. Krisq - 2 szt. 4. jolo - 1 szt. 5. Perseus - 1 szt. 6. pawelekw - 1 szt. 7. Emil - 1szt. 8. Anva - 1 szt. 9. Emu - 1 szt. 10. Cyberboss - 1 szt. 11. sp3occ - 1 szt. 12. sferoida - 13. Fobek - 2 szt. 14. MichalKaczan - 2 szt. 15. towerfox- 2 szt. 16. zielu - 3 szt. 17. Esku1RES - 1 szt. 18. Ossek - 1szt. 19. Gayos - 1 szt. 20. pszemek123 - 1szt. 21. SZKLARZ - 5 szt. 22. kudi145 - 1 szt. 23. miron - 1szt. 24. Energetyk - 1szt. 25. Palacz -2szt 26. Artir - 3 szt. 27. Acidtea - 1 szt. 28. przemo77 - 1szt. 29. cypis - 1 szt. 30. Ewa - 1 szt. 31. piraniusz - 2 szt. 32. AstroLutek - 1szt. 33. ggrzes - 2 szt - razem 49 sztuk
 11. Problem z prowadzeniem EQ6

  ... i dlatego mechanikę montażu zostawiłbym w spokoju, zająłbym się analizą zdjęć.... wcześniej myślałem co musiałoby się u mnie stać aby uzyskać takie hantle ... ja mam oddzielny teleskop do guidowania i wyszło mi, że np. jakiś luz na piggyback (była jeszcze inna teoria ale ona odpadła jak pokazałeś uciekającą gwiazdkę)... później doczytałem w pierwszym poście " SBIG2000XM (kamera mono, z kołem i chipem do guidingu) " i już dalej nie chcę krakać bo nie znam tej kamery... skupiłeś się na wykresach, ale tam możesz widzieć jedynie skutek, nie przyczynę
 12. Problem z prowadzeniem EQ6

  ale zaraz, jak mam rozumieć powyższe zdjęcie? najpierw kilkanaście(dziesiąt) prowadzonych sekund później "przesunięcie" i kolejne naście sekund guidowanych? pytam bo nie znam Twojego programu do prowadzenia i nie wiem jak interpretować pierwsze zrzuty... jeśli tak to rodzi się drugie pytanie czy to drugie guidowanie było na tej samej gwiazdce czy załapała się jakaś inna ? I czy za drugim razem była w tym samym miejscu pola widzenia guidera?
 13. Dokładność wbudowanej poziomicy HEQ5

  powiem tak, ja u siebie też poddałem w wątpliwość działanie tego oczka...wypoziomowałem tradycyjnie... później jak już raz w danej lokalizacji poświęciłem czas na dokładne ustawienie za pomocą drift-aligment to regulacji góra-dół nie dotykam, oczko używam do zgrubnego ustawienia... później luneta biegunowa i polarna przesuwana na okrąg na zadaną godzinę z regulacją lewo-prawo śrubkami montażu oraz regulacja góra dół tylko nóżkami statywu.
 14. Problem z prowadzeniem EQ6

  mam EQ6, ale nie znam jeszcze jego budowy wewnętrznej bo mój pracuje zadowalająca .... powiem tak jeśli obserwujesz "dokładną-periodyczność" efektu to faktycznie skłaniałbym się do łożysk, pasków, itp..... jeśli obserwujesz "quasi-periodyczność" to przyczyny szukałbym dodatkowo na zewnątrz (tak jak ktoś wspominał, kable, może przeciwwagi, jakiś luzu na piggibackach , może coś ze statywem), w żadnym z powyższych nie podejrzewałbym kłopotów z ustawieniem na polarną ps. ostatnio maiłem dziwny problem po "wschodniej" i "zachodniej" stronie prowadzenia... z jednej strony nienaganne z drugiej nie udało się zebrać materiału bo "coś się działo" po namyśle problem zidentyfikowałem jako za słaby docisk na hamulcu, w czasie następnej nocy wszystko w wróciło do normy ps2. nie znam MaximDL, ale domyślam się, że skoki związane z driftem pomiędzy kolejnymi ekspozycjami są tam jakoś rozsądnie zrobione tak aby nie zaskakiwać użytkownika
 15. M101 Canonem

  ładny wiatraczek, ja kiedyś próbowałem sobie odpowiedzieć na to samo pytanie moim 350D... zrobiłem identyczne ekspozycje iso800 i iso1600 (light,dark) obrabiałem obydwa materiały, wyszło mi ostatecznie to samo co znalazłem w poradach w sieci czyli lepiej iso800 i od tej pory tak cykam... choć zdaję sobie sprawę, że nie uwzględniłem wszystkich zmiennych (np. temperatury)..... jak będzie dla 1200D nie wiem ... daj znać jak znajdziesz czas na podobny test i samodzielnie potwierdzisz suche porady
×
© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2018)