Skocz do zawartości

ggrzes

Użytkownik
 • Zawartość

  70
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

108 Excellent

O ggrzes

 • Tytuł
  Regulus

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zamieszkały
  Aleksandrów Łódzki

Converted

 • Miejsce zamieszkania
  Aleksandrów Łódzki

Ostatnie wizyty

446 wyświetleń profilu
 1. ggrzes

  Problem ze stackowaniem canon eos 600d

  jak zobaczyłem tego posta, to stwierdzam, że przerabiałem te lub bardzo podobne problemy... ja bardzo rzadko używam registaxa (bo rzadko kręcę filmiki), ale być może przyda Ci się ściga jaką napisałem sam dla siebie gdybym musiał wracać do takiej obróbki: %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%% REGISTAX http://www.convertfiles.com/ MOV->AVI załadować do RS (czasami dwa razy) wybrać referencyną gdzieś z śrdoka filmu align, limit PRZEJRZEĆ listę do LIMIT i ręcznie odrzucić odbiegające wavelety %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%% może coś pomoże.... powodzenia...
 2. ggrzes

  testowa M51

  czym objawia się za dużo dekonwolucji? kolor - racja coś poszło nie tak, zdecydowanie muszę się poprawić, pomimo użycia PCC wyszło mi ostatecznie inaczej niż w przykładzie który akurat jest też w https://pixinsight.com/tutorials/PCC/index.html
 3. ggrzes

  testowa M51

  jest i więcej materiału, nie mieszałem ze starym, tym razem już prowadzone ok. 40 klatek po 4min. Już nie będę dopalał, następne nocki poświęcę na słonecznik bo jeszcze nie mam go w swojej kolekcji M-ek. Do obróbki pewnie jeszcze wrócę, dlatego uwagi mile widziane, teraz chwilę muszę od niej odpocząć. taki crop ... kto zgadnie jaki teleskop zagościł w moim iglo ?
 4. ggrzes

  Flat

  1. jak zobaczyłem zdjęcie to skojarzyło mi się z obrazkiem z jednego z tutoriali http://pixinsight.com.ar/en/info/processing-examples/38/lovejoy-comet.html tam autor sam przyznaje " The present image has vigneting not well corrected by flats. (which would be easy to correct with better flats) " zatem odpowiedź na pytanie czy to prawidłowy flat już chyba mamy (mam nadzieję, że u kolegi też da się łatwo zaradzić) 2. jeśli kolega już męczył temat w innym wątku/forum, to powinien chyba w skrócie przytoczyć główne wnioski ... pretensje, żeby się nie wypowiadać bez zapoznania się z wcześniejszą dyskusją są lekko niegrzeczne ... ja nie mam tyle czasu aby przesiadywać na kilku forach, a temat wydaje się ciekawy do rozwikłania... Jak kolega robił już swoje flaty? (bo zakładam, że trenował już różne metody), są jakieś różnice? może wtedy będzie łatwiej coś wykoncypować? Ja tak z jednego zdjęcia nic nie wymyślę, teorię flatów przerabiałem z 10lat temu i jak się dopracowałem swojej zadowalającej metody to większość zapomniałem
 5. ggrzes

  testowa M51

  ostatnio szukałem czegoś w okolicach 900-1000mm oczywiście do astrofoto i znalazłem chyba dobrego kandydata. Jeszcze nie przystosowany do dźwigania guidera ... przez jedną noc udało się złapać tylko ok 40min materiału w 1 i 2 minutowych ekspozycjach gdy księżyc już dawał się we znaki... eos350mod... taki crop chyba jest potencjał ?
 6. ggrzes

  prawie kopuła

  moje iglo sprawdza się w boju ... jeszcze nie odleciało i pojawiają się nowe pytania w związku z nowym zastosowaniem ... załóżmy, że prognozy są sprzyjające i planuję kilka nocy pod rząd, po drodze lighty,darki, flaty, przerwy... ale przez cały ten czas "montaż pod prądem" i przy włączonym raspi który tym wszystkim steruje. wątpliwość pierwsza co się stanie jeśli na wsi zabraknie prądu? raspi padnie i albo wstanie albo nie jak to linux, ale to poza konkursem mam zapasowe SD... bardziej interesuje mnie co się dzieje z EQ6 po powrocie zasilania? Czy istnieje niebezpieczeństwo, że montaż który w trakcie zbierania darków był przestawiony w tryb tracking STOP nagle ruszy? Rozważmy dwa przypadki jeśli się różną: zrobię lub nie zrobię PARK CUSTOM POS. generalnie boję się, żeby mi telep nie przy-pier w pier ... wątpliwość druga już nie pamiętam bo dawno nie używałem ale pewnie będę wracał do "PEC training", w przypadku gdy jak wyżej mam niekontrolowany brak zasilania domyślam się, że cały trening od nowa. Ale co dzieje się gdy zrobię PARK CUSTOM POS, prąd cały czas jest i kolejnego wieczoru zaczynam nową sesję. Znów rozpatrzmy dwa przypadki jeśli mają znaczeni: zrobiłem lub nie power OFF. Generalnie co zrobić aby trening się zapamiętał pomiędzy kolejnymi sesjami?
 7. 12 Autor: Grzegorz Graczyk Miejsce: Mrowiczna Data: styczeń-luty2018 Obiekt: Mgławica Rozeta - NGC 2237 Instrument: 80ED Detektor: mod. Canon 350D Montaż: EQ6 Ekspozycja: RGB 61x5min + 37*5min Ha - ISO 800 Obróbka: PI, FastStone Akceptuję regulamin konkursu.
 8. ggrzes

  Raspberry Pi 3 (PiAstroHub) platforma AstroFoto po wifi

  ok jasne, (na cytowanym rysunku nie mamy już HandControllera), tylko teraz przez wgryzanie rozumiem rozpoznanie Indi Server + EQmod (może tes SkySafari) w celu obsłużenia czynności jakie do tej pory wykonuję pilotem: - park/unpark z odpowiedniej pozycji - włączanie/wyłączanie/konfiguracja prowadzenia - 1-star aligment - no i cyt.: " i jednorazowo w ustawienia eqmod trzeba podać port na którym działa bluetooth" - może jeszcze się da obsłużyć wartości graniczne kiedy prowadzenie ma się zatrzymać tak jak to pamiętam z windowsa
 9. ggrzes

  Raspberry Pi 3 (PiAstroHub) platforma AstroFoto po wifi

  rozumiem, że odpada nam jeden kabelek (nr13 na schemacie ze strony 11 http://thx59.free.fr/Manuel_iAH3_EQMOD_ENG_170501.pdf) tak? Rpi3 jak widzę ma wbudowany Bluetooth, może coś by z tego wyszło ... gdybym miał taką pastylkę na pewno bym się wgryzał w temat
 10. drogi Jacku, wszystko się zgadza ... przystępując do głosowania, po zapoznaniu z regulaminem, nie dyskutuję z poszczególnymi jego zapisami, zwłaszcza tymi hipotetycznymi. Natomiast jeśli zachodzi określony przypadek jest moment i pretekst do dyskusji (i tak to traktuj - dyskusja na temat 6 pkt. regulaminu). No bo co my biedni zrobimy jak w dogrywce padnie remis.
 11. moim zdaniem jeśli padł remis powinno być II dla obydwu prac... zwróćcie uwagę na precedens: załóżmy że mamy w konkursie 10 uczestników i wszyscy mają jednakową liczbę głosów - wg zaproponowanych reguł praktycznie trzeba powtórzyć całe głosowanie .... a co jeśli nikt nie zmieni swojego zdania? prościej chyba uznać, że mamy 10 I miejsc.
 12. ggrzes

  Raspberry Pi 3 (PiAstroHub) platforma AstroFoto po wifi

  w kodzie są warunki " && delay >=16 " co oznacza, że autor daje sobie czas na wykonanie wszystkich czynności pomiędzy zdjęciami i nawet chyba nie chodzi o uspokojenie setupu po lekkim przesunięciu pomiędzy zdjęciami... chodzi o łączność z canonem i przyjętą strukturę aplikacji (RAW+JPEG do podglądu) jeśli chcesz się pobawić to niestety nie wystarczy zmiana warunku w używanych plikach *.html w tej okolicy function dslr(nframe,exposure,delay) { if (is_int(nframe) && is_int(exposure) && is_int(delay) && nframe>=1 && exposure>=1 && delay >=16 ) { if(flg_ccd == 0) { bo później w źródełkach C jest: if (delay < 16){ delay=16; } ... aby zaoszczędzić coś w tym miejscu trzeba by zrezygnować z funkcjonalności ściągania bliźniaka *.jpeg do szybkiego podglądu ostatniego zdjęcia ... sleep(7); system("sudo bash dslr_getphoto.sh &"); sleep(delay-9); te pierwsze 7s to w sumie nie wiem po co... ale te drugie (16-9=7s) można by w ten sposób zaoszczędzić.
 13. ggrzes

  Raspberry Pi 3 (PiAstroHub) platforma AstroFoto po wifi

  nie, nie używałem i nie wgryzałem się w temat...
 14. ggrzes

  Raspberry Pi 3 (PiAstroHub) platforma AstroFoto po wifi

  niby mam pozapisywane zmieniane pliki z katalogu www, czyli pewnie bym szybko dostosował.... z przedstawionej listy chyba nic się nie przyda. Ale chyba będę robił rezerwowego raspiaczka na wszelki wypadek gdyby miało coś paść... chyba zrobię go już na nowym obrazie. VNC w przeglądarce miałem już w tej z V 2017 i nawet z tego korzystałem, tylko bolało mnie, że nie mogę klikać myszką, musiałem skakać TAB'em po polach konfigurujących guiding - masz w tej materii doświadczenie? jak to wygląda u Ciebie? może zmieniło się coś w tym ostatnim obrazie?
 15. ggrzes

  Raspberry Pi 3 (PiAstroHub) platforma AstroFoto po wifi

  a doczytałeś co się ostatnio zmieniło? bo ja dostosowałem wersję z V 2017 do swojego "workflow" i nie wiem czy opłaca się ponownie przechodzić ten proces?
×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy pliki cookies w Twoim systemie by zwęszyć funkcjonalność strony. Możesz przeczytać i zmienić ustawienia ciasteczek , lub możesz kontynuować, jeśli uznajesz stan obecny za satysfakcjonujący.

© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2018)