Skocz do zawartości

PTMA Oddział Szczecin - zebranie założycielskie


statek

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Koledzy,

miło mi poinformować, że zebranie założycielskie szczecińskiego oddziału PTMA odbędzie się w Budynku Międzywydziałowym Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego przy alei Piastów 48 w sali  seminaryjnej  Instytutu Fizyki ZUT, VII piętro, p. 726 w sobotę 18 stycznia 2014 roku o godzinie 15:00.

Obecność wszystkich zaintersowanych obowiązkowa :)

 

Pozdrawiam

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja Alien,

oprócz obowiązkowej składki członkowskiej + wpisowe + legitymacja 57 zł (lub 47 dla mających zniżkę)

proponuję ustalić jakąś składkę na budżet lokalny, o wsparcie firm i instytucji zabiegać będziemy po zawiązaniu się Oddziału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deklaracje może każdy w domu sobie wypełnić i przynieść 'gotowca'.

Tak, to dobry pomysł. Z gotowymi deklaracjami będzie sprawniej i szybciej. Potrzebne będą deklaracje w dwóch egzemplarzach, jeden do ZG PTMA i jeden dla nas.

Tak czy inaczej na miejscu będzie komputer i drukarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo. 

 

deklaracja.pdf

 

 

Wypełniamy deklarację członkowską (dwa razy z lewej strony). Muszą tam być Wasze cztery podpisy

5 zł wpisowe

2 zł legitymacja

50 zł składka członkowska normalna lub 40 zł składka członkowska ulgowa (ulga dla uczniów, studentów, rencistów, emerytów i prenumeratorów Uranii)

 

 

EDIT: nie wiem jak zlikwidować zaznaczenie ;-/

PTMA o. Szczecin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie do postu Roofera -  mam potwierdzoną informację z samej góry:)

5 zł wpisowe (w tym jest legitymacja)

50 zł składka członkowska normalna lub 40 zł składka członkowska ulgowa

 

Wpominałem w wątku głównym o wstępnym spotkaniu na którym przygotujemy się do zebrania założycielskiego. Trzeba wstępnie przygotować plan zebrania i uzgodnić sposób wyboru władz oddziału. Wybierzemy osobę, która poprowadzi zebranie, osobę która spisze protokół oraz osoby które zajmą się liczeniem głosów.

Myślę że nie ma co dyskutować nad terminem

Spotkajmy się w czwartek 16 stycznia o godzinie 18:00. Będzie jeden dodatkowy dzień na dopięcie szczegółów.

Miejsce spotkania jeszcze nie jest zarezerwowane. Będzie to albo jedna z restauracji na Wałach Chrobrego (Colorado, Columbus) albo Staropolska Chata przy Bramie Królewskiej.

(warunek jaki ma spełniać to oddzielna sala, Colorado i Staropolska Chata to spełnia Columbus - nie wiem)

Paweł zajmie sie rezerwacją. Po zarezerwowaniu ogłosimy miejsce spotkania.

Tak więc zapraszam wszystkich na to wstępne spotkanie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko pytanie, może nie ten wątek, to najwyżej poproszę o przeniesienie, a raczej o usunięcie, ale jak uzyskam odpowiedź, bo gdzieś koło września wysyłałem do Krakowa deklarację i przelałem opłatę na konto PTMA (zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcjami na www.ptma.pl, a teraz widzę zmiany jakieś), ale chyba tam coś się przegapiło Zarządowi. Teraz z uiszczeniem opłaty w Szczecinie oczywiście nie ma problemu, tylko bym chciał wyjaśnić kwestię tamtych 55 złociszy, żeby sobie przemianowali to na jakąś darowiznę, albo coś. A teraz pytanie, z kim to rozmawiać? Bo domyślam się, że nie każdy ma wgląd do rachunku bankowego.. Ktoś kto może rozmawia czasami z kimś z ZG prosił bym żeby spytał jak może, bo też nie chcę wszystkim po kolei zawracać czterech liter tak błahą sprawą. 

 

Dzięki ;-)

PTMA o. Szczecin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce wstępnego spotkania zostało ustalone o czasie jak wyżej w miejscu:

Restauracja Colorado Wały Chrobrego 1 Szczecin,

w głębi sali na parterze z widokiem na panoramę nabrzeża. Będziemy mieli wymagane warunki do rozmowy. Oczywiście wewnątrz :)

 

Zachęcam wszystkich chętnych dzięki którym uda się doprecyzować harmonogram sobotniego, docelowego spotkania założycielskiego.

Dzięki temu pójdzie sprawniej i bardziej rzeczowo. Wdzięczny byłbym na PW za deklarację uczestnictwa w tym roboczym spotkaniu,

łatwiej będzie gospodarzom właściwie zorganizować miejsce jak dokładniej określę rezerwację poprzez ilość osób.

 

Proponuję, żeby deklarację uczestnictwa złożyć poprzez polubienie Twojego postu. Będzie widać od razu ile osób planuje przyjście na spotkanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo mam jak polubić swój post :P a w spotkaniu chciałbym uczestniczyć.

Tadeusz, super pomysł na komunikację. Mam nadzieję, że spotka się z odzewem.

W końcu bezpłatny parking o tej porze, parkowanie jest jednak fakultatywne. A widok jeden z lepszych w centrum, lepszy był tylko na tranzycie Wenus.

 

(_)]   :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy istnieje możliwość małego poślizgu, niestety pracuje do 18:30 i może być ciężko z zerwaniem się z pracy. Choć będę próbował. Pozdrawiam

BM AR-152s/760, TS SkyTee, WO 66 SD APO,  

Nagler 26mm, 31mm Ethos 8mm, 13mm, 17mm, 21mm

Kasai 9mm, Lumicon UHC 2",

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam o luźnym spotkaniu w czwartek 16 stycznia o godzinie 18:00.

 

 

Miejsce wstępnego spotkania zostało ustalone o czasie jak wyżej w miejscu:

Restauracja Colorado Wały Chrobrego 1 Szczecin,

w głębi sali na parterze z widokiem na panoramę nabrzeża. Będziemy mieli wymagane warunki do rozmowy. Oczywiście wewnątrz

  • Like 1

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ta na górze czy na dole Wałów? Bo na górze są dwie a na dole chyba jedna, nie wiem która jak się nazywa.

Na górze,  idąc przez Wały od strony Zamku to będzie na końcu Wałów (bliżej stoczni).

 

 

Mam jeszcze jedną informację. Nawiązałem kontakt z moją znajomą, pracującą w Głosie Szczecińskim.

Jutro (a najpóźniej pojutrze jeżeli z różnych powodów nie znalazło by się miejsca) będzie opublikowana notatka prasowa z informacją o naszym sobotnim spotkaniu założycielskim i zaproszeniem chętnych :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, na górze, prawie na przeciwko urzędu wojewódzkiego (ale nie tego jak kujawsko-pomorskie gdzie jest wiele astrobaz) tylko naszego. Tu mamy pole do działania.

http://www.visitkujawsko-pomorskie.pl/lokalizacja-astro-baz-w-kujawsko-pomorskim,178,2,1558.html

Jacku, rezerwuję dla Ciebie miejsce, łącznie określamy się na 10 osób na to wstępne spotkanie.

I dalej zapraszamy ludzi z pomysłami i chęcią ich realizacji, a na docelowe w sobotę to obowiązkowo już :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę na FA bo wstępne spotkanie dziś. :) Wały Chrobrego 1 Szczecin, Restauracja Colorado, godz. 18:00.

Dodatkowo wspomnę o tym, że sobotnie spotkanie założycielskie wymaga fizycznej obecności 25 osób, inaczej oddział się nie zawiąże.

Może to w XXI w. archaizm, mamy nowe media komunikacyjne ale statut PTMA tak to teraz określa. Zapewne wynika to z obowiązujących

procedur demokratycznych. I dobrze, byle frekwencja dopisała...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy informacje w prasie, tak jak Tadek wspominał. Wyszło fajnie, miejmy nadzieje, że ktoś jeszcze dzięki temu artykułowi dołączy do spotkania w sobotę...

 

 

link

 

http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140116/SZCZECIN/140119741

Synta 8'', SP 25,  10, 9,  6.5, Baader Scopos 30 mm, filtry ND 5,0 3,8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy,

miło mi poinformować, że zebranie założycielskie szczecińskiego oddziału PTMA odbędzie się w Budynku Międzywydziałowym Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego przy alei Piastów 48 w sali  seminaryjnej  Instytutu Fizyki ZUT, VII piętro, p. 726 w sobotę 18 stycznia 2014 roku o godzinie 15:00.

Obecność wszystkich zaintersowanych obowiązkowa :)

 

Pozdrawiam

Za nami spotkanie wstępne, na którym omówiona była strategia. Zapraszam wszystkie zadeklarowane osoby w sobotę na spotkanie zawiązujące Szczeciński oddział PTMA.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za nami spotkanie wstępne, na którym omówiona była strategia. Zapraszam wszystkie zadeklarowane osoby w sobotę na spotkanie zawiązujące Szczeciński oddział PTMA.

Ależ tajemniczo zabrzmiało, napiszcie proszę coś więcej, co ustaliście :)

pozdrawiam

Synta 8'', SP 25,  10, 9,  6.5, Baader Scopos 30 mm, filtry ND 5,0 3,8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Alien napisał spotkanie wstępne się odbyło.
Żeby zebranie założycielskie przebiegło sprawnie i żeby nie pominąć jakichś ważnych kwestii, omówiliśmy plan właściwego zebrania założycielskiego.

W skrócie, plan zebrania będzie wyglądał następująco:

1. wybór osoby prowadzącej zebranie

2. krótka autoprezentacja każdego uczestnika zebrania, każdy w czasie 30 sekund do 1  minuty opowie krótko o sobie  

3. wybór sekretarza zebrania i komisji skrutacyjnej, osoby te policzą głosy podczas wyborów i sporządzą protokół z zebrania założycielskiego i protokół z wyborów.

4.wybór władz Oddziału, Komisji rewizyjnej i delegata na Walny Zjazd PTMA
Umówiliśmy się, że każdy będzie mógł zgłosić kandydata na wybierane stanowisko. Potem po zebraniu listy kandydatów odbędzie się głosowanie tajne (każdy na karteczce zapisze wybieraną osobę a komisja skrutacyjna zliczy  głosy i poda wyniki)

5. podpisanie protokołu, przyjęcie deklaracji członkowskich, przyjęcie składek przez Skarbnika.

6. wolna dyskusja o naszych planach na przyszłość

 

Jeszcze przed rozpoczęciem zebrania rozdamy identyfikatory i przygotujemy listę obecności - będzie potrzebna do protokołu  (sala 726 w Budynku Międzywydziałowym będzie do naszej dyspozycji 30 minut przed rozpoczęciem zebrania).

 

Bardzo proszę, żeby każdy przyszedł z wypełnioną deklaracją, oszczędzimy trochę czasu (tu jest deklaracja deklaracja.pdf). Wypełniamy dwie części po lewej stronie, to są dwa egzemplarze na jednej wydrukowanej kartce. Jeden egzemplarz zostanie wysłany do Zarządu Głównego, drugi pozostanie w naszym archiwum. Prawe strony deklaracji pozostawiamy bez żadnych wpisów.

Na tym spotkaniu ważna jest frekwencja, obecność minimum 25 osób na zebraniu jest kluczowa.
Bardzo też proszę o przysłanie do mnie informacji na PW każdego, kto wpisał się na listę a z jakichkolwiek powodów nie będzie mógł uczestniczyć w zebraniu założycielskim.

Tak więc do zobaczenia w sobotę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)