Skocz do zawartości

Najlepszy portal astronomiczny?


iwan

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wanderer

oraz podczas odwiedzania portali o których istnieniu dowiedziałem się właśnie tutaj.

Co do polskich portali; astropolis maniak czy cd, to zależy, o ile masz osobowość sługusa i lizodupa to myślę, że świetnie wkomponujesz się w ten klimat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Co do polskich portali; astropolis maniak czy cd, to zależy, o ile masz osobowość sługusa i lizodupa to myślę, że świetnie wkomponujesz się w ten klimat

Niekoniecznie - wystarczy pozostać sobą (niezależnym odbiorcą, bez stronniczości), a wiedzę i rozwiązanie problemów stricte astro amatorskich można zdobywać wszędzie. Bez ,,uczuciowej" asymilacji ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wanderer

Niekoniecznie - wystarczy pozostać sobą (niezależnym odbiorcą, bez stronniczości), a wiedzę i rozwiązanie problemów stricte astro amatorskich można zdobywać wszędzie ;)

Ty jako stary weteran to po prostu wiesz ale bardzo łatwo zmamić świeżaka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaak. 2000 letnią praktyką i 1000 letnią  wiedzą i nieomylnością, nie podlegającą dyskusji 8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie - wystarczy pozostać sobą (niezależnym odbiorcą, bez stronniczości), a wiedzę i rozwiązanie problemów stricte astro amatorskich można zdobywać wszędzie ;)

Czasami choć byś nie wiem jak chciał nie jesteś w stanie zostać niezależny, bo okazuje się, że cokolwiek zrobisz może zostać użyte przeciw Tobie ;)

I co wtedy ?  Nic nie robić, a może się odizolować ?  To nie są dobre rozwiązania.  W skrajnych przypadkach jednak nie da się i należy wziąć rozwód z jakimś forum. Stąd tyle forów i tyle wzajemnych sympatii i antypatii.  Ja zdecydowanie wole mówić o sympatiach :) o tych wspaniałych ludziach, którzy wiele wnoszą do naszej społeczności :D

To kim jest tak naprawdę okazuje się po pewnym  czasie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Jednak wiedzę można czerpać wszędzie, nawet od tych autorów, których nie trawimy. Najważniejszy jest dystans i nieangażowanie emocjonalne. Rozwód nieraz jest jedynym wyjściem, jednak można go przeprowadzić w sposób cywilizowany. Zyskają wtedy wszyscy. Całkowite wyalienowanie się w grę nie wchodzi - człowiek jest ,,zwierzęciem" stadnym - szybko by zginął  :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaciekM

Klimat na Astropolis jest taki jak na księżycu ,tylko atmosfery jest jeszcze mniej

Nie żebym bronił astropolis... Ale forum nie ma byc klimatyczne tylko merytoryczne. Jak szukam coś o tępieniu stonki ziemniaczanej w sieci, na forum rolniczym to mam głęboko gdzieś jaka tam atmosfera panuje. Co mi z przeglądania 50 stron wątku o tępieniu stonki ziemniaczanej w którym to większośc pisze o piwie, grillu i festynach.  :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie do końca jest tak. Rozumiem Cię, jednak podany przez Ciebie przykład z imperialistycznym stworzeniem zrzucanym dla załamania socjalistycznej gospodarki - nie przekonywuje mnie. Dla czerpania takiej wiedzy wystarczą specjalistyczne poradniki. Klimat zamieszczanych odpowiedzi, przychylność osób doświadczonych, moim skromnym zdaniem - jest priorytetowy.

Jestem ciepłolubny, gdzie jest taka atmosfera, tam wchodzę, gdy wieje chłodem - robię ,,izolację termiczną" - szybko chłonę co potrzebne i opuszczam  ;) Forum to coś więcej niż encyklopedia. Forum powinno żyć i brać pod uwagę nowicjuszy jak i stare wygi, które powinny pamiętać przysłowie ,,zapomniał wół jak cielęciem był"  8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Jednak wiedzę można czerpać wszędzie, nawet od tych autorów, których nie trawimy. Najważniejszy jest dystans i nieangażowanie emocjonalne. Rozwód nieraz jest jedynym wyjściem, jednak można go przeprowadzić w sposób cywilizowany. Zyskają wtedy wszyscy. Całkowite wyalienowanie się w grę nie wchodzi - człowiek jest ,,zwierzęciem" stadnym - szybko by zginął  :)

To ja mam dobrze, bo czerpie od tych których trawię ;) 

  Tych których nie trawie ignoruje, zresztą nie tylko ja -  jest pewne forum z którego dość sporo osób wyniosło się właśnie ze względu na manipulację i  brak kompetencji właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaciekM

No to nie do końca jest tak. Rozumiem Cię, jednak podany przez Ciebie przykład z imperialistycznym stworzeniem zrzucanym dla załamania socjalistycznej gospodarki - nie przekonywuje mnie. Dla czerpania takiej wiedzy wystarczą specjalistyczne poradniki. Klimat zamieszczanych odpowiedzi, przychylność osób doświadczonych, moim skromnym zdaniem - jest priorytetowy.

Jestem ciepłolubny, gdzie jest taka atmosfera, tam wchodzę, gdy wieje chłodem - robię ,,izolację termiczną" - szybko chłonę co potrzebne i opuszczam  ;)

Z tą stonką to tylko taki przykład. ;) Nie wszystko da się znaleźc w książkach. Nic nie zastąpi też porad praktycznych i bezpośredniej wymiany zdań. Czasem wydaje mi się, że ludzie zapominają czemu mają służyc fora internetowe, często traktują to jako zastępstwo dla spotkań bezpośrednich w świecie rzeczywistym zapominając o głównym celu forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) wywołał całkiem sporą dyskusję. Szczerze mówiąc spodziewałem się kilku krótkich, zbywających odpowiedzi a spotkało mnie miłe zaskoczenie.

Miłe zaskoczenie dlatego, bo ZAWSZE  jest to okazja do spałowaina innego (czyt. ble) forum.  To jest  aż tak rajcujące  że lecą wtedy dziesiątki postów... a i wkrótce taki wątek osiąga szczyty oglądalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polemizował bym z Twoją wypowiedzią - moim skromnym zdaniem nie chodziło o ,,spałowanie", choć można to tak odczytać. Chodziło o pokazanie idealnego - czy takie jest  ??? W tym wypadku odpowiedzi udzielimy sobie sami i takie będziemy najczęściej odwiedzać  ;)

Tu akurat sensacji rodem z tabloidów, pisanymi pogrubionymi WIELKIMI LITERAMI bym się nie doszukiwał  :)

Oczywiście napisałem to jako JacekErbel 8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat sensacji rodem z tabloidów, pisanymi pogrubionymi WIELKIMI LITERAMI bym się nie doszukiwał  :)

Może sensacji nie ma, ale Refresh ma rację - takie tematy to woda na młyn, by sobie popisać. Z faktami nie ma co się sprzeczać - leci trzecia strona.

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ze mnie niepoprawny optymista, ale czy te wypowiedzi to nie są składowe tego ideału (w tym wypadku przyjaznego forum), do którego człowiek czy świadomie, czy nie - jednak dąży  :o

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy portal astronomiczny?

Widzę że każdy odpowiada dookoła tematu masz tu moją odpowiedz w stosunku do for i może doleję oliwy do ognia, ale tak odbieram niektóre fora.

Astromaniak= giełdowo-awanturniczy. każdy temat tam nawet najprostszy kończy się bzdetną awanturą bez konkretów w odpowiedziach

Astropolis= dominacja tych wielkich nad małymi na każdym kroku to czuć oraz uważają że są najmądrzejsi i ich prawda jest prawdziwsza

FA = większość userów traktuje się na równo czy to z większym bagażem doświadczeń czy z mniejszym, choć malutkie zgrzyty się zdarzają jak to w tłumie ;)

AstroCD=forum regionalne i ma swój specyficzny klimat co niektórym może nie odpowiadać.

Wybór należy do Ciebie, po odpowiednim czasie przebywania na forach będziesz sam wiedział które Ci leży.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astromaniak= giełdowo-awanturniczy. każdy temat tam nawet najprostszy kończy się bzdetną awanturą bez konkretów w odpowiedziach

Myślę pomimo wszystko że to b. niesprawiedliwe co napisałeś...wiele osób własnie na tym forum sie "wychowało" i wiele wlało tam swoją wiedzę i serce..takim opisem krzywdzisz i szargasz to wszystko.

Prawda jest dużo prostsza.. Fora składają sie z ludzi. Ludzie są różni a ci  podobni dobierają sie w grupy wzajemnej adoracji.  FA nie stanowi żadnego wyjątku..Gdyby  ktoś uderzył z pyskiem ( nawet w słusznej sprawie) do ktorejś z tych osób z "grupy"...to teksty o "równosci" i towarzyskości FA zostałyby szybciej pogrzebane niż zdążyłbym powiedzieć  o !

Na innych forach dzieje się dokładnie to samo. Z tym że to inne "grupy" . Czy FA jest jakoś lepsze? To forum raczej banitowe..zlepek userów którzy czują sie "niekomfortowo" na innych forach, lub są tam wrecz niemile widziani. Dlaczego  FA to forum wciąż niszowe i małe ? właśnie dokładnie dlatego. Nie ma dużo więcej do zaoferowania jak te banitowo-kanapowe serdeczne wiezi.

Poza tym FA nie boryka się z takimi społecznościowymi problemami jak np. astropolis. Jak bedzie miec taki natłok postów i najróżniejszych ludzi jak AP, to wtedy po roku oceniać mozna, czy wciąż jest tak przyjazne i "równe" jak teraz - a ja sie juz założe że tak nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie uraziłem i nie jest to moim zamiarem są to moje odczucia i tez się wychowałem na Astromaniaku.

Zgadza się to ludzie tworzą fora i klimat na nich, ale nie zapominaj że jak jest silna grupka moderatoro-administratorów to ludzie muszą pisać pod nich.

Nigdzie nie faworyzuje że FA jest najlepsze, spędzam czas na różnych forach i z każdego wybieram sobie co dla mnie dobre.

Ty faworyzujesz Astropolis,  czyli nie masz obiektywnej opinii na temat for  ;)

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Refresh nie zgadzam się z Twoją opinią co do FA. Sam spędzam na nim najwięcej czasu nie dlatego, że mam problem z innymi, ale dlatego że czuję się na nim najbardziej swobodnie. Bywam na innych forach, lecz FA mi najbardziej odpowiada.

Trochę łatwo Ci przychodzi szufladkowanie ludzi

MOJA GALERIA :  https://www.astrobin.com/users/kenny/
NEQ-6 SYN SCAN, TS TRIPLET APO 90/600, TS 80/330, ZWO ASI120MM-S, ZWO ASI 2600MM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy FA jest jakoś lepsze? To forum raczej banitowe..zlepek userów którzy czują sie "niekomfortowo" na innych forach, lub są tam wrecz niemile widziani.

Jak śmiesz szufladkować i oceniać ludzi, skoro nic o nich nie wiesz? Właśnie dowiedziałem się od Ciebie, że jestem jakimś banitą lub też niemile widzianym na innych forach userem  :o 

Teraz nie wiem czy zasnę z taką świadomością, będą mi się śniły koszmary  ???

Przez Ciebie.

KK

Biuletyn PROXIMA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowiedziałem się od Ciebie, że jestem jakimś banitą lub też niemile widzianym na innych forach userem

No widzisz taki śmiałek ze mnie ; ) . I to piszesz Ty który narzekał odkad pamietam na astromaniaka...skoro teraz zmieniasz zdanie..i jest Ci tam dobrze..to czemu nie wrócisz i nie zaczniesz tam pisywać ?....prawda jest jaka jest...Za bardzo kojarzysz "banitowe" z czymś pejoratywnym - ale to nie mój problem że się sam nakręcasz. 

A to że komus sie pisze swobodnie..widzisz kenny ..ja ci znajde mase osob ktore czują sie swobodnie na astropolis.

I nie faworyzuje AP - nie lubie tego forum, ale staram sie być obiektywny czego niestety w astro-światku..odkąd sięgam pamiecią ...brakuje.

i chyba nie ma sensu tego ciągnąć..widze znowu emocje..zamiast..myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie emocje ?

Jak chcesz wiedzieć dla mnie żadne forum nie jest w jakimś stopniu faworyzowane, po prostu szanuje każdego usera niezależnie z jakiego forum pochodzi i jakie ma zdanie. Od zarania dziejów Świata jest różnica zdań między ludźmi i dlatego jeszcze istniejemy co nie znaczy aby osobę o odmiennym zdaniu "utopić". A fora nigdy nie będą idealne ani takie jak nam się w głowach wyobraża ni da rady. I nawet z Tobą Refresh mogę współistnieć na forum mimo, że masz odmienne widzenie świata i na tym to polega jeden drugiego w czym innym uzupełnia.

Pozdr.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze Alien, a od siebie dodam jeszcze- nie srajmy we własne gniazdo.

Łączy nas wspaniała pasja, a takie kłótnie i dyskusje nie są nikomu do szczęścia potrzebne.

Pozdro

MOJA GALERIA :  https://www.astrobin.com/users/kenny/
NEQ-6 SYN SCAN, TS TRIPLET APO 90/600, TS 80/330, ZWO ASI120MM-S, ZWO ASI 2600MM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączy nas wspaniała pasja, a takie kłótnie i dyskusje nie są nikomu do szczęścia potrzebne.

To jest zaleta zakładania takich tematów.

Ja jestem banitą - wywalona z a4u i ówczesnego  AF, choć w tej chwili przynajmniej na pierwszym mogę pisać. Być może na drugim też, ale po co.

Dobrze pamiętam czasy, gdy masa ludzi odchodziła z AF - dobrowolnie lub obowiązkowo.

Fora ulegają ewolucji. Istnieją też prawidłowości socjologiczne - wypalania się po 3 latach. Muszą przychodzić nowi ludzie, by forum się kręciło, gdy starsi mają kryzys.  Tu też będą kryzysy. Niektórych osób naprawdę mi brakuje  :'(

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz taki śmiałek ze mnie ; ) . I to piszesz Ty który narzekał odkad pamietam na astromaniaka...skoro teraz zmieniasz zdanie..i jest Ci tam dobrze..to czemu nie wrócisz i nie zaczniesz tam pisywać ?....

Z prostego powodu... nie ma tam niczego, co by mnie interesowało. I odwrotnie... innych nie interesuje to co mnie kręci w astronomii. Pogodziłem się z tym  ;)

I tak prawdę mówiąc głównie z tego powodu praktycznie nie pisuję już na żadnym forum, na FA jestem głównie w celach towarzyskich.

No i się nie nakręcam, najwyraźniej nie wyczułeś nuty ironicznego tonu w mojej poprzedniej wypowiedzi  8)

Miłych snów :)

KK

Biuletyn PROXIMA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zaleta zakładania takich tematów.

Ja jestem banitą - wywalona z a4u i ówczesnego  AF, choć w tej chwili przynajmniej na pierwszym mogę pisać. Być może na drugim też, ale po co.

Dobrze pamiętam czasy, gdy masa ludzi odchodziła z AF - dobrowolnie lub obowiązkowo.

Fora ulegają ewolucji. Istnieją też prawidłowości socjologiczne - wypalania się po 3 latach. Muszą przychodzić nowi ludzie, by forum się kręciło, gdy starsi mają kryzys.  Tu też będą kryzysy. Niektórych osób naprawdę mi brakuje  :'(

Aniu i tu się zgadzam z Tobą w stu procentach.

Equinox 120 ED

Fujinon 16x70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Czy FA jest jakoś lepsze? To forum raczej banitowe..zlepek userów którzy czują sie "niekomfortowo" na innych forach, lub są tam wrecz niemile widziani. Dlaczego  FA to forum wciąż niszowe i małe ? właśnie dokładnie dlatego. Nie ma dużo więcej do zaoferowania jak te banitowo-kanapowe serdeczne wiezi.

Ha ha ale brednie, zaraz przeniosę do działu fantastyka naukowa ;D

Refresh jesteś przewidywalny i tendencyjny ale przede wszystkim brak Ci klasy! :D

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha ale brednie, zaraz przeniosę do działu fantastyka naukowa ;D

Refresh jesteś przewidywalny i tendencyjny ale przede wszystkim brak Ci klasy! :D

brednie?  ; ) ha ha dobre. Mam Ci przypomnieć liste ników ktore się przeniosły na FA po utworzeniu ? nie widzisz korelacji ?  najmniejszej ? Sama twoja forumowa historia stanowi tego koronny przykład. A moze strzelasz  focha na moje nieszczęśliwe uzyte słówko "banitowe" ? Astromaniak nie raz tak był nazywany  także przez Ciebie i wtedy afery jakoś nie było ? Nawet był to powód do dumy. ; ) Akurat okreslenie "banitowe" na tle dzisiejszego układu sił okresliłbym wciaż jako komplement.

To że teraz forum FA ewouluje i nabiera świezych userów dzieki czemu zatraca sie ten stricte zeszły podział to inna kwestia.

A czy mi brak klasy? wiesz..akurat zupełnie mi to obojętne co o tym uważasz :  )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie! tu nie chodzi o moją urażoną ambicję ale pisząc takie rzeczy uwłaczasz tym którzy odnaleźli tu swój wirtualny dom i którym taki akomercyjny i opiniotwórczy klimat odpowiada. Tak...Forum ewoluuje i buduje się z wielu wymiarów, celów, osobowości!

I Bogu dzięki, że  potęga  Twych słów - Refreszu  jest równie  zatrważająca jak pomruk w rurach C.O. ciemną  nocą ;D

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)