Skocz do zawartości

Najlepszy portal astronomiczny?


iwan

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, kruszycie kopie niepotrzebnie.

I za dużo osobistych docinków.

Odnośnie tego:

... i którym taki akomercyjny i opiniotwórczy klimat odpowiada.

Komercja dotyczy wyłącznie sprzętu. Nigdy komercja nigdzie mi nie przeszkadzała, bo nie jestem sprzętowa. Astronomia to coś więcej niż parametry okularu. Jeśli na tym się koncentrujecie, to tak macie  8)

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

uwłaczasz..

"uwłaczasz"..ale idąc Twoim tokiem myslenia  tekst Aliena o AM jest już OKi ? ..no proszę... :D

Refreszu  jest równie  zatrważająca jak pomruk w rurach C.O. ciemną  nocą ;D

: D Zawsze miałeś zadatki na komedianta ;  ) I to w Tobie lubie!

Niech bedzie ze Ty piszesz madrosći, a ja brednie, za ja nie mam klasy a Ty masz,  a nawet ze pomrukuje jak rury ciemną nocą ;  ) Stary..dla mnie nie ma najmniejszego problemu.  : )

Pozdr. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się draka niepotrzebna zrobiła. Po co w ogóle wyrzucacie takie brudy na światło dzienne? Przecież to wszyscy czytają. Igniś, Proponuję temat usunąć lub oczyścić a nie tylko zamknąć. A następnym razem Panowie - takie docinki to sobie na PW proszę pisać.  :-X

(Jesus Christ-poczułem się jak modek) :P :P :P

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"uwłaczasz"..ale idąc Twoim tokiem myslenia  tekst Aliena o AM jest już OKi ? ..no proszę... :D

Skoro kolejny post na AM pisany przez kolejnego młodego usera i nie tylko jest przestawiany na takie tory jak napisałem to jak mam to odbierać że jest super ?. Siedzę na forach prawie 24h/dobę i dużo takich awanturniczych tematów było jedne szybko szły w niebyt a inne nie.

Przykro mi ale takie jest moje odczycie odnośnie tamtego forum nie umniejszając normalnym userom, a skoro lubisz takie awanturki to twoja sprawa,

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy portal astronomiczny? W pewnym sensie każdy jest najlepszy i najgorszy. Dla mnie kluczem do tematu jest wypowiedź Krzysztofa. Co badacz zmiennych, supernowych i poszukiwacz komet SOHO ma szukać na forum o teleskopach do x000zł, fasolkowaniu okularu y, czy wrażliwości na osiowe patrzenie okularu z? Coś co dla jednego jest zaletą, dla innego będzie wadą.

Do autora tematu. Po kolei (alfabetycznie):

AstroCD - Śląski mini portal społecznościowy, oczywiście tematy astro ale także urodziny jednego użytkownika, innemu popsuł się samochód, kolejny szuka dekodera tv, jeszcze inny gra dziś koncert - reszta "Lubi To"...Specyficzny regulamin ale dosyć ciekawy klimat i użytkownicy chyba dobrze się tam czują.

Astromaniak.pl - forum sprzętowe, nie trzeba wnikliwego śledztwa, wystarczy zerknąć na rozkład działów, resztę można nazwać hydeparkiem. Dokucza Ci nieostrość na brzegu? Chcesz wymienić okular bo jest wrażliwy na osiowe "paczenie"? Nie wiesz co dokupić do Synty? Poszukaj na astromaniaku. Aha, najbardziej prężna giełda.

Astronomia.pl - podobno "forum dla dzieci", sporo zapytań nowicjuszy o błahostki i relacji z pierwszych obserwacji ale przypomina czasy gdy sam jarałem się każdą kolejną gwiazdką, którą potrafiłem nazwać. Forum chyba z największą procentową zawartością teorii (astrofizyka, mechanika nieba, itp) co mi osobiście bardzo się podoba.

Astropolis.pl - astronomiczny moloch więc praktycznie każdy znajdzie coś dla siebie, ale kogoś, kto szuka kameralnej i rodzinnej atmosfery, może przerosnąć. Wydaje mi się, że nieco ukierunkowany na astrofoto z wyższej półki cenowej

Astro4u - poszło trochę w zapomnienie, chyba ukierunkowane w stronę astronautyki (?, nie bywam zbyt często więc mogę się mylić)

Forumastronomiczne.pl - na koniec tutejszy przybytek. Może Refresh użył nieco niefortunnych słów ale coś w tym jest. Dla mnie to forum "przeciw"...przeciw obłudzie, hipokryzji, interesom...i dopóki tak zostanie, to będzie wielka zaleta tego forum...i ma jedyny w miarę funkcjonujący chat :)

Każde z for może być dla Ciebie najlepsze w zależności od upodobań. Może się też okazać, że na żadnym nie znajdziesz tego, czego szukasz. Wracając do Krzystofa to trochę szkoda, że współczesna astronomia amatorska to w większości "niedzielne przygrillowe gapienie się w deesy coraz lepszym sprzętem, a "astronomia kreatywna", coś wnosząca do zagadnienia to nisza :(.

Ważne jest podchodzić do pewnych rzeczy i osób z dystansem, nabywać wiedzę z kilku źródeł (zwłaszcza opinie na temat sprzętu). Tak w ogóle to gratulacje bo trafiłeś w czuły punkt i stąd takie zainteresowanie tematem.

P.S. Sam się dziwię, że stworzyłem tak dyplomatyczny jak na mnie post  :P

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Dla mnie kluczem do tematu jest wypowiedź Krzysztofa. Co badacz zmiennych, supernowych i poszukiwacz komet SOHO ma szukać na forum o teleskopach do x000zł, fasolkowaniu okularu y, czy wrażliwości na osiowe patrzenie okularu z? "

Tu akurat chodziło o coś innego - ogólnie o sprawy administracyjno - społecznościowe (np usuwanie wątków ktore Krzysztofa b. irytowały) a nie o to że "Co badacz zmiennych, supernowych i poszukiwacz komet SOHO ma szukać na forum o (...) " .  :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie fora z czarnym tłem. Dlatego uważam, że FA jest najlepsze.

W sumie zdziwiłem się trochę, że w tej społeczności jest tyle napinek, ale w porównaniu do np forów o pewnym starym komputerze to i tak jest szczyt światowej dyplomacji.

Celestron SkyMaster 15x70 + żuraw; dzida laserowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brednie?  ; ) ha ha dobre. Mam Ci przypomnieć liste ników ktore się przeniosły na FA po utworzeniu ? nie widzisz korelacji ?  najmniejszej ? Sama twoja forumowa historia stanowi tego koronny przykład. A moze strzelasz  focha na moje nieszczęśliwe uzyte słówko "banitowe" ? Astromaniak nie raz tak był nazywany  także przez Ciebie i wtedy afery jakoś nie było ? Nawet był to powód do dumy. ; ) Akurat okreslenie "banitowe" na tle dzisiejszego układu sił okresliłbym wciaż jako komplement.

To że teraz forum FA ewouluje i nabiera świezych userów dzieki czemu zatraca sie ten stricte zeszły podział to inna kwestia.

A czy mi brak klasy? wiesz..akurat zupełnie mi to obojętne co o tym uważasz :  )

To może zadam Ci pytanie, czy znasz historię powstawania kolejnych  portali ?  Bo w ten sposób jaki oceniasz każde  można nazwać banitowe :) włącznie z A4u, które nie jest najstarsze, ale tam właściwie zaczęły się najwieksze podziały.

ps.swoją drogą fajnie jak by Ktoś opisał rzetelnie jak to wszystko się rozwijało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Bo w ten sposób jaki oceniasz każde  można nazwać banitowe :) włącznie z A4u, które nie jest najstarsze, ale tam właściwie zaczęły się najwieksze podziały.

Dokładnie JaLe jak mówisz..(dlatego nie jarzę tego dąsu z "uwłaczaniem") choć są dla mnie pewne subtelnosci i inne okoliczności w FA o których napomknął Paether.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do polskich portali; astropolis maniak czy cd, to zależy, o ile masz osobowość sługusa i lizodupa to myślę, że świetnie wkomponujesz się w ten klimat

Chodziło mi głównie o Kosmonauta.net i Astronautyka.org. Hmm faktycznie dyskusja zeszła trochę na na inny tor, dziękuję wszystkim za porady i wygłoszone opinie. Trochę nieświadomie przyczyniłem się chyba do chwilowego popsucia atmosfery tym wątkiem. Życzę nam wszystkim (świeżym użytkownikom oraz tym co przebywają na astroforach od wielu lat) aby takie sytuacje zdarzały się jak najrzadziej, bo mimo wszystko różnego rodzaju kłótnie zniechęcają do uczestniczenia w dyskusjach.

Synta 8, refraktor 90/900, Skymaster 15x70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwan..jesli chodzi o portal kosmonauta.net to mam bardzo dobre wrażenie. Sledze go od ponad roku, czytam co tam piszą..i odnoszę wrażenie że to portal rzetelny i profesjonalny. Skupia sie jednak na astronautyce. O forum nic nie wiem, nie byłem..nie wypowiem sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)