Skocz do zawartości

WEB CAM DO FOTO?


Wiruz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nosze się z zamiarem zakupienia kamerki z sensorem CMOS gdyż nie znalazłem obecnie kamerki z CCD do foto planet i jeśli to będzie możliwe do DS wiem ze można zakupić sprzęt przeznaczony głównie do tego celu lecz nie chce wydawać góry pieniędzy więc zainteresowałem się tematem przerobienia kamerki internetowej i tu zaczyna się problem mianowicie jaką kamerkę zakupić cena ok 200zł i jak ją przerobić rozumiem ze będę musiał ją rozebrać i dorobić mocowanie do wyciągu tylko czy ona ma działać bezpośrednio w wyciągu jak okular czy może musi być dołączona do okularu? Proszę o pomoc modre głowy Pozdrawiam

SK 1309 EQ2 + kilka drobiazgów oraz sporo chęci;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Brock Soutter

Szukaj na giełdach philips vesta lub philips toucam, one maja matryce ccd, co do podłączenia kamerki do telepa to są odpowiednie złączki które wkecasz w kamerke (po wykręceniu obiektywu) i instalujesz do wyciągu, to banalnie proste, bierz tą jest od razu z filtrem ir-cut który obcina zbędne widmo i pozwala na wyrównany balans bieli

http://teleskopy.pl/Adapter-1,25--/-M12x0,5mm-do-webkamerek,-z-filtrem-IR-Cut-teleskopy-2421.html

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz prawie wszystko - od modelu kamerki - do jej przerobienia, a następnie co można nią avikować  ;) http://astronomiaamatorska.blogspot.com/2012/01/modyfikacja-lifecam-cinema-hd-pod.html

I koniecznie tę stronę http://www.nauka.rk.edu.pl/w/p/astrofotografia-i-spektroskopia/

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super przerobie tą kamerkę Microsoftu a obudowę dorobię z aluminium i pomaluje czarnym matem(myślę ze będzie ok) teraz mam Jeszcze pytanie czy jeśli włożę w wyciąg okularowy tą przygotowaną kamerkę to wystarczy do zrobienia nią foto np. wenus czy Jowisza itp czy trzeba coś jęczę przerabiać lub dołożyć jakieś soczewki a jeśli nie to jak uzyskać zbliżenia(wystarczy przybliżyć na komputerze w programie do obróbki zdjęć???

SK 1309 EQ2 + kilka drobiazgów oraz sporo chęci;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A prosiłem, żebyś drugi link dokładnie przeczytał  ;)

Im więcej sam przestudiujesz, tym konkretniejsze pytania będziesz zadawał i dużo łatwiej Ci będzie zagłębiać się w tematykę.

Czy wystarczy, że włożysz w wyciąg wszystko będzie zależało od Twojego teleskopu, i jakie obiekty będziesz avikował. Czasem jakieś korektory, soczewki Barlowa innym razem filtry będą Ci potrzebne, a czasem tylko szczere chęci  ;)

Ale to już pod określony teleskop i konkretny obiekt naszego Układu Słonecznego  :)

Programami nie powiększamy generalnie - sprzętowo, nosek kamerki wkładając np. w soczewkę Barlowa i wszystko do wyciągu (to tak najprościej).

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamerka kupiona i przerobiona (według instrukcji http://astronomiaamatorska.blogspot.com/2012/01/modyfikacja-lifecam-cinema-hd-pod.html )  obudowa 1,25` zrobiona (wytoczona na tokarce oraz wyczerniona w środku czarnym matem w sprayu) teraz tylko muszę poczekać na pogodę bo w dniu dzisiejszym zaczęło padać i chmurska jak diabli :( martwi mnie tylko czy nie będę potrzebował jakiejś dodatkowej redukcji ale wyjdzie w praniu.

SK 1309 EQ2 + kilka drobiazgów oraz sporo chęci;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamerka kupiona i przerobiona (według instrukcji http://astronomiaamatorska.blogspot.com/2012/01/modyfikacja-lifecam-cinema-hd-pod.html )  obudowa 1,25` zrobiona (wytoczona na tokarce oraz wyczerniona w środku czarnym matem w sprayu) teraz tylko muszę poczekać na pogodę bo w dniu dzisiejszym zaczęło padać i chmurska jak diabli :( martwi mnie tylko czy nie będę potrzebował jakiejś dodatkowej redukcji ale wyjdzie w praniu.

A po co Ci redukcja, do jakiego sprzętu będziesz podłączał ?

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje koledzy za pomocne porady kamerka pasuje jak ulał świetnie wyostrza a wyniki są lepsze niż się spodziewałem. Teraz tylko muszę poczekać na dobry seeing i zmienić montaż na EQ3+napęd lub dokupić do mojego EQ2 jakiś napęd. PS. jak ustrzelę coś to wstawię foto na forum.

SK 1309 EQ2 + kilka drobiazgów oraz sporo chęci;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)