Skocz do zawartości

Fiskus


Jacek E.

Rekomendowane odpowiedzi

Zbliża się nieuchronnie dzień, w którym będziemy musieli się rozliczyć z ciężko zapracowanych pieniążków w 2012 roku  >:(

Przekazanie 1%, rok rocznie zyskuje zwolenników, każdy z nas ma swoje preferencje - i słusznie  :)

Niemniej jednak chciałbym wskazać jedną z możliwości, niewątpliwie dotyczącą naszego hobby: http://www.astroprocent.pl/

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się nieuchronnie dzień, w którym będziemy musieli się rozliczyć z ciężko zapracowanych pieniążków w 2012 roku  >:(

Przekazanie 1%, rok rocznie zyskuje zwolenników, każdy z nas ma swoje preferencje - i słusznie  :)

Niemniej jednak chciałbym wskazać jedną z możliwości, niewątpliwie dotyczącą naszego hobby: http://www.astroprocent.pl/

Z całym szacunkiem dla naszego wspaniałego hobby, ale ja przeznaczam zawsze ten jeden procent na pomoc dla konkretnej pokrzywdzonej osoby.

Żeby było jasne - nie jest to zaczepka, a tylko wyrażenie mojej opinii.  Są sprawy ważne, ale są też najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie zaczepka  :) Też mam swoje preferencje - niemniej może ktoś  ??? .....  ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem dla naszego wspaniałego hobby, ale ja przeznaczam zawsze ten jeden procent na pomoc dla konkretnej pokrzywdzonej osoby.

Żeby było jasne - nie jest to zaczepka, a tylko wyrażenie mojej opinii.  Są sprawy ważne, ale są też najważniejsze.

Równie dobrze możesz oddać charytatywnie to co w tej chwili masz w portfelu. Co za różnica? No chyba, że pomagasz dopiero jak musisz? Czyli tak jak w rozliczeniu. Oj nieładnie. Wieje trochę hipokryzją, oczywiście z całym szacunkiem. Może niech zlikwidują NASA i pieniądze oddadzą biednym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze możesz oddać charytatywnie to co w tej chwili masz w portfelu. Co za różnica? No chyba, że pomagasz dopiero jak musisz? Czyli tak jak w rozliczeniu. Oj nieładnie. Wieje trochę hipokryzją, oczywiście z całym szacunkiem. Może niech zlikwidują NASA i pieniądze oddadzą biednym?

Wiesz, to trochę niedobrze, że na podstawie jednego zdania kogoś oceniasz. Jeżeli uważasz mnie za hipokryte to trudno.  To gdzie i kiedy i co oddaję oraz w jakiej ilości to osobista sprawa każdego. Wspomaganie astronomii - ok :)  Chwalenie się tym to faktycznie hipokryzja - ja nie mam zamiaru tego robić. Można wspomagać opiekę nad zwierzętami oraz budowę domu kultury. Stwierdzam tylko, że sprawy zdrowotne i opiekuńcze są u mnie priorytetem. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kto, na co i w jakim celu przekazuje to indywidualna sprawa każdego z nas Jacek tylko wspomniał że można to spożytkować w ten sposób. Każdy sposób jest dobry jeżeli osiągany jest cel danej inicjatywy. I jeszcze jedno każdy z nas ma inne priorytety co nie powinno podlegać dyskusji ani dyskryminacji, na tym polega wolność wyboru.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kto, na co i w jakim celu przekazuje to indywidualna sprawa każdego z nas Jacek tylko wspomniał że można to spożytkować w ten sposób. Każdy sposób jest dobry jeżeli osiągany jest cel danej inicjatywy. I jeszcze jedno każdy z nas ma inne priorytety co nie powinno podlegać dyskusji ani dyskryminacji, na tym polega wolność wyboru.

Dokładnie tak.

Dlatego proszę nie oceniajmy  osobistych wyborów - oraz otwartego mówienia o tym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.

Dlatego proszę nie oceniajmy  osobistych wyborów - oraz otwartego mówienia o tym :)

Przecież sam właśnie to zrobiłeś:

Są sprawy ważne, ale są też najważniejsze.
- a skąd wiesz co dla kogo jest ważniejsze? Pozostaw wybór ludziom. Jeśli nie zrozumieliście mojej odpowiedzi to już wyjaśniam. Często odpowiadam ludziom analogią lub ironią, często nawet sarkazmem.

Często ktoś krzyczy, że gdzieś tam tysiące dzieci umierają dziennie od chorób, braku czystej wody itd. A jednocześnie ta osoba jeździ sobie autem do pracy, kupuje batona, wyrzuca nadwyżki żywności do kosza. To nie jest moja opinia, to zwykły fakt: takie zachowanie to hipokryzja. Jeśli coś jest białe to nie będę mówił na to jasne, tylko białe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież sam właśnie to zrobiłeś:

- a skąd wiesz co dla kogo jest ważniejsze? Pozostaw wybór ludziom. Jeśli nie zrozumieliście mojej odpowiedzi to już wyjaśniam. Często odpowiadam ludziom analogią lub ironią, często nawet sarkazmem.

Niby gdzie coś takiego sugerowałem ?

Możliwe, że jesteś obcokrajowcem i nie rozróżniasz pisanie w pierwszej osobie. ja pisałem o sobie :) 

Zobacz pierwszy post :D

Nie bardzo rozumiem, co ma na celu Twoja wypowiedź ?  I niby gdzie pisałem o tym na jaką formę pomocy ma Ktoś wydawać pieniądze ?

I jeszcze takie pytanie - czy szanowny kolega pamięta akcje z maniaka zakupu Synt ?

Często ktoś krzyczy, że gdzieś tam tysiące dzieci umierają dziennie od chorób, braku czystej wody itd. A jednocześnie ta osoba jeździ sobie autem do pracy, kupuje batona, wyrzuca nadwyżki żywności do kosza. To nie jest moja opinia, to zwykły fakt: takie zachowanie to hipokryzja. Jeśli coś jest białe to nie będę mówił na to jasne, tylko białe.

Jeszce raz pierwsza osoba, pierwsza. Nie ma słowa rób Ty róbcie  Wy. Pisałem o sobie o tym, że mam pewne priorytety. Kolego oskarżyłeś mnie o kilka nieciekawych rzeczy.

Powiedz mi na jakiej podstawie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przypominam sobie takiego nagromadzenia sprzeczek na tym forum jak ostatnio  :o

Jak ktoś chce pomagać to dobrze, nie to nie - indywidualna sprawa. W jakim kierunku skieruje pomoc? Nic nikomu do tego.

Jacek w temacie wskazał tylko możliwość, może ktoś nie wiedział a chętnie się zdecyduje. Nie ma sensu roztrząsać czy przekazanie procenta na Astro skrzywdzi głodne dzieci...

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jej zrozumiałem co jest nie tak !

Napisałem tak:

Z całym szacunkiem dla naszego wspaniałego hobby, ale ja przeznaczam zawsze ten jeden procent na pomoc dla konkretnej pokrzywdzonej osoby.

Żeby było jasne - nie jest to zaczepka, a tylko wyrażenie mojej opinii.  Są sprawy ważne, ale są też najważniejsze.

a powinno być tak:

Z całym szacunkiem dla naszego wspaniałego hobby, ale ja przeznaczam zawsze ten jeden procent na pomoc dla konkretnej pokrzywdzonej osoby.

Żeby było jasne - nie jest to zaczepka, a tylko wyrażenie mojej opinii:  są sprawy ważne, ale są też najważniejsze.

Uprzejmie przepraszam za postawienie znaku (.) zamiast (:) oraz dużej (S) zamiast małej litery (s).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przypominam sobie takiego nagromadzenia sprzeczek na tym forum jak ostatnio  :o

Jak ktoś chce pomagać to dobrze, nie to nie - indywidualna sprawa. W jakim kierunku skieruje pomoc? Nic nikomu do tego.

Jacek w temacie wskazał tylko możliwość, może ktoś nie wiedział a chętnie się zdecyduje. Nie ma sensu roztrząsać czy przekazanie procenta na Astro skrzywdzi głodne dzieci...

i NASA kolego i NASA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Wy juz nie macie co robić na tym forum tylko sie o wszystko kłócić!?... do teleskopów marsz!!! chmury poobserwować, albo jakims ATM-em się zająć, obróbką zdjęć z archiwum, żonie/ dziewczynie w kuchni pomóc .... albo czymkolwiek innym się zająć, bo Wam głupoty do głowy przychodzą .  ;)

Biuletyn PROXIMA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Krzysztof, Paether i Alien - miałem to napisać - proszę :) nic już tu nie piszcie  ???

Zakładając go chciałem tylko pokazać jedną z alternatyw jaką mamy w rocznych rozliczeniach - tylko tyle  :)

Wszystkim Wam życzę zwrotów nadpłaty i przeznaczenia go na .....  ;)

Pogoda na weekend ,,idzie"  8) 47 dni do ZLOTU  :) :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)