Skocz do zawartości
Panasmaras

Obserwacje w Blizinach

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przeglądam prognozy i według meteo i skippy lepiej wyglądają rejony na zachód od Trójmiasta. Tam powinno być czysto nawet do rana. Natomiast według accuweather najlepiej wypadają rejony Pasłęka Więc może Drynki? :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

SkippySky podaje, że jest szansa na niebo w nocy z wtorku na środę i z czwartku na piątek. Ktoś byłby chętny?

Bliziny, a może Drynki (jeśli będą miały lepsze prognozy)?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Według yr.no większe szanse są na noc z czwratku na piątek. Ja oczywiście jestem chętny :) Ale raczej na jedną niż na dwie. Z tym, że wtedy to nawet do rana jeżeli tylko da radę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Źle to nie wygląda...

http://www.meteo.pl/um/php/meteorogram_map_um.php?ntype=0u&fdate=2013112606&row=353&col=206&lang=pl

Osobiście wolałbym noc z czwartku na piątek, ale nie wiem czy czekać na ów cud, czy jednak lepiej pchać się w to, co jest teraz... Co sądzicie?

Sam nie wiem co myśleć, ale może chociaż na dwie godzinki się dziś wyrwę...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ostatnie tygodnie udowodniły, że trzeba brać to co jest a nie czekać na lepsze. Ale ja dziś odpadam. Natomiast podtrzymuję chęć wzięcia udziału w obserwacjach z czwratku na piątek. I zaczynam już odprawiać czary, żeby prognoza się sprawdziła ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja na pewno pojade jak bedzie pogoda.

Chwilowo jestem niemobilny. Można się podpiąć pod transport? O której byś ruszał?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ech szykuje sie ladna dziura w chmurach a mnie zatrzymal zbyt mocny bol glowy. No nic w czwartek mam nadzieje ze nie bede mial takich niespodzianek.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Skippy nie, ale Meteo już każe wątpić... Na szczęście Meteo jest w mniejszości, bo Accuweather również pokazuje clear.

Jeśli chodzi o mnie, to ja najchętniej wybrałbym się w największą ciemnicę w regionie... ;)

Piszę się na 200%

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wolałbym bliżej bo będę musiał się wcześniej zwijać. Ale w razie czego dostosuję się co do miejsca, żeby nie obserwować w samotności :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja dzis na pewno jade. Ogolnie Bliziny odpadaja w obliczu ciemniejszego nieba  :). Czekam tylko na telefon i dolaczam sie do autka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Troszke cisza w watku, Bliziny zasypane i ciekawe czy bedziemy tam jeszcze jezdzic a ciekawie to wyglada.

post-1476-0-42640100-1391376448_thumb.jp

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Rafał który mieszka w Blizinach  dzwonił do mnie w czwartek z informacją że najprawdopodobniej cała okolica w ciągu najbliższych 3-4 lat ma zostać zabudowana  wiatrakami, zarówno pole na którym obserwujemy jak i cała okolica wokół  żwirowni.

Zapytał też czy nie złożyli  byśmy podpisów na petycji którą chce stworzyć, aby zablokować  cały ten program.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

We wtorek 4 lutego o godzinie 19 tej będziemy obserwować Jowisza i Księżyc przez duży refraktor 160ed.

Jakby kotoś się chciał przejść do obserwatorium na starówce w Gdańskiej Fundacji Oświatowej na ulicy Osiek to zapraszam!!!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W najbliższy poniedziałek o 17:00  w Owidzu pod Starogardem Gdańskim, odbędą  się prezentacje  astronomiczne połączone z obserwacjami.

Min. ja biorę w nich udział. Impreza jest formą promocji astronomii wśród  dzieci i młodzieży, dla wszystkich przybyłych na teren grodziska będzie gratisowa grochówka. Na ten moment zapowiedziało się parę chętnych  osób z Trójmiasta Tczewa  i  okolic, samą imprezę zaszczyci również  redaktor naczelny czasopisma Urania Maciej Mikołajewski,  na pewno przywiezie z sobą  starsze numery Uranii  dostępne dla zainteresowanych bezpłatnie.

Zapraszam was wszystkich  do uczestnictwa  w tej imprezie jak również  namawiam do zabrania własnego teleskopu.  

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

2lntzcw.jpg

No i już po impreza  udała się i to całkiem nieźle wyszło  wręcz na wysokim  poziomie. Brawo za organizację dla  pani Bożeny.

Fajnie że pogoda dopisała i mogliśmy  prezentować w naszych teleskopach i Księżyc i Jowisza i jeszcze kilka ciekawych obiektów.

Samo miejsce bardzo klimatyczne. Frekwencja nas zaskoczyła  poza tym  że   spora grupa przyjechała autobusem to parking przy grodzusku był  całkiem zastawiony autami!

pod linkiem zdjęcia które na picasę wrzucił  Rafał  

https://plus.google.com/photos/117255330329834728625/albums/5986836932110237201?authkey=COzc46_b-tjx9QE

• Like 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziś i jutro niebo powinno być w miarę czyste.

Jacyś chętni na Bliziny lub coś ciemniejszego?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cześć, czy ktoś dziś coś? Nie wiem, czy wszyscy wiedzą, ale w Blizinach (w zasadzie - w Miłowie) postawili nam kosmodrom łupkowy, przez co niebo zyskało nową, lepszą łunę. Prognozy na dziś nie są jednak na tyle pewne, żeby jechać gdzieś dalej (chociaż tego nie wykluczam). Moglibyśmy więc nacieszyć się klasykami i zobaczyć jak źle się dzieje z naszym niebem. W przypadku opcji "bardzo źle", moglibyśmy po prostu pojechać kawałek dalej i coś zaimprowizować. W okolicach Borowiny powinno być już znośnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Prognozy na dziś nie są może bardzo pewne i super wypaśne, ale może ktoś ma ochotę na mały wypad?

http://www.meteo.pl/um/php/meteorogram_map_um.php?ntype=0u&fdate=2014082000&row=353&col=206&lang=pl

Ostatnio kosmodrom w Miłowie nie świecił, więc może odrobina ciemności nad Blizinami się utrzyma? Tym bardziej, że mimo niepewnej pogody powietrze bywa ostatnio na tyle przejrzyste, że regularnie widzę Drogę Mleczną z Pruszcza...

A prognozy na noc z czwartku na piątek są trochę lepsze, więc rozważam wypad pod ciemniejsze niebo...

Gdyby ktoś, coś - dajcie znać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzisiaj chyba wybiorę się do Blizin jestem chętny na wspólne obserwacje do północy bo na 5.00 muszę się już budzić. Imprezy oczywiście nie ominę :).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta