Skocz do zawartości

Porównanie


skierow

Rekomendowane odpowiedzi

Teleskop Celestron NexStar 4 SE 102/1325 GO-TO z bazą 40 000 obiektów

 

Teleskop Celestron NexStar Mak 127 SLT - skomputeryzowany teleskop z bazą 4000 obiektów

 
Który według was będzie lepszy? A może coś innego czego sam nie wypatrzyłem. Dodam ze to w zasadzie początek przygody z obserwacja nieba i nie znam się na żadnym sprzęcie ale chce kupić sprzęt za około 2.5 tys zł +\- 500 . Interesuje mnie sprzęt kompatybilny z PC i czy możliwe jest podłączenie do tego sprzętu powiedzmy nadajnika WiFi czy tez innego rodzaju do sterowania bezprzewodowego z zainstalowaną aplikacją na tel z androidem czy tez innym systemem znajdującym się na urządzeniu przenośnym, i może jeszcze jakaś ciekawa strona z produktami gdzie za kupno sprzętu dostajemy jakiś gratis   :D Dodam ze nie chce kupować przez allegro, najlepiej od producenta bądź sklep z wysyłką kurierska.
 
Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większe lustro pokaże więcej! Nie licz że w tej mikro aperturze  odnajdziesz nawet 2.000 obiektów oferowanych przez oprogramowanie Celestrona ! Czyli Nr2!

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zbiles mnie z tropu :D bo to byly pierwsze produkty ktore wpadly mi w oko. A wiec czy za cene 3 tys. zl kupie cos odpowiedniego czy potrzebuje wydac znacznie wiecej? Chociarz w tym roku chcialbym nie wydawac zbyt wiele dlatego ze to poczatek i nie wiem czy warto wydac mi wiecej na sprzet i za jakis czas moge stracic zainteresowanie. Jesli spodoba mi sie ta przygoda w przyszlym roku rozpatruje zakup czegos znacznie lepszego i jedynie sugeruje sie cena puki co wiec na przyszy rok wydac w stanie bede 15-20 tys na tego typu urzadzenie a te ktore mi bedziecie polecac bedzie na sprzedaz o ile znajdzie sie chetny i sprzet nie stanie sie archaicznym urzadzeniem do obserwacji  :D, bo za technika nie zdarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teleskop Levenhuk SkyMatic 127 GT MAK

Teleskop Maksutowa-Cassegraina z funkcją GoTo. Średnica soczewki obiektywowej: 127 mm. Ogniskowa: 1500 mm.
 

 
 
 A przez ten zobacze cos ciekawego. Bo piszac do handlarza polecili mi wlasie te ktore wyzej zostaly negatywnie skomentowane. Wogole jaka firme wybrac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz możliwości popatrzenia przez teleskop na wspólnych obserwacjach, których lokalizację znajdziesz tu co jest najlepszym rozwiązaniem to pobierz sobie program do symulacji obrazów przez teleskopy wraz z uwzględnieniem okularów w nich umieszczanych, będziesz miał przybliżony pogląd i odpowiedź na pytanie - co zobaczę przez ...

Program jest tu :)



 

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W polsce mieszkam war-mar niedaleko Pol Bitwy pod Grunwaldem, lecz tylko okres zimowy a reszte roku spedzam w pn. Norwegii gdzie nawet bez teleskopu obserwuje zjawiska zapierajace dech w piersiach lecz chcialbym zajrzecz w glab nieba jak najdalej :D i nie wiem co wybrac

 

? refraktory
 
? 
Newtona
 
? 
komputerowe GOTO
 
? 
Maksutowa (MAK)
 
? 
Schmidta (SCT i SNE)
 
? 
ACF i RC
 
? 
APO i ED
 
? 
słoneczne
 
? 
teleskopy Spinor Optics
 
? 
teleskopy Sky-Watcher
 
? 
teleskopy PENTAFLEX
 
? 
teleskopy TS
 
? 
teleskopy Bresser
 
? 
teleskopy Celestron
 
? 
teleskopy GSO
 
? 
teleskopy Meade
 
? 
tuby optyczne OTA

 

Zeby przecztac wszysto potrzebowalbym  kilku miesiecy a mam wolny tylko jeden dzien w tygodniu za tydzien wracam do polski i zanim wroce chcialbym zeby teleskop stal juz w pokoju.

 

gwarantuje aktywnosc na forum i dzielenie sie zdobywanym doswiadczeniem oraz biblioteka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SCT będzie znacznie lepszy. Krócej się chłodzi. Lepiej skorygowany obraz, choć tu w tej klasie to bez znaczenia. Ma wyjście na okular i oddzielne na kamerę lub aparat. Osobiście wolałbym dołożyć i kupić 6". Ale sam wybrał bym zdecydowanie SCT.

  • Like 1
Sekcja Astronomiczna Szkoła Talentów Żagański Pałac Kultury
Jana Pawła II 7 - 68-100 Żagań
MEADE 6", Dobson 10", ED100 i takie tam szkiełka

astronom_jacek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke cena przekracza chec wydania tej sumy na pierwszy teleskop ale w miare oszczednosci bede mial go pod uwaga poniewaz juz druga osoba mi go proponuje na innym forum. A jak zpatrywac sie na ten przedmiot :

 

http://teleskopy.pl/Teleskop-Sky-Watcher-Synta-N-254/1200-DOBSON-10--GOTO-teleskopy-1911.html

 

lub:

 

http://teleskopy.pl/Teleskop-Sky-Watcher-Synta-N-254/1200-DOBSON-10--GOTO-teleskopy-1911.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie wiem co Ci napisać. Wylej sobie na głowę wiadro zimnej wody a potem opisz:

-jak sobie wyobrażasz obserwacje teleskopem?

-czy znasz podstawowe gwiazdozbiory?

-wiesz jak wyglądają obiekty w okularze - szczególnie w małych aperturach?

-czy wiesz, że czasami pogody na wystawienie sprzętu nie ma kilka miesięcy i co wtedy?

  • Like 3

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musze sobie wylweac wiadra zimnej wody na glowe bo wchodze do niej caly i widze ze nie rozumnie nikt mojej prosby i nie czyta tego co pisze jak na pocztku zaczolem szukam najlepszego teleskopu za cene miedzy 2 a 3 tys zl czy to tak skaplikowane pytanie? Dostalem negatywne odpowidzi na sprzet w tej cenie wiec szukam dalej i podnosze poprzeczke cenowa bo nie chce na pierwszy teleskop wydac 15 tys zl oczywiscie jesli sprzet za sume 2-3 tys spelni moje oczekiwania w przyszlym roku zamierzam go sprzedac badz komus oddac i zakupic sprzet za cene okolo 25 tys (+\- ) za pieniazki ktore otrzymam na wakacje... Czytajac posty wiecej pozytywnych informacji slysze o sprzetach za 1000 - 1500 zl niz te za 3 tys wiec nie wiem czy ci ktorzy pisza odpowiedzi na moje posty sa amatorami ktorzy maja pojecie na temat tak same jak ja czyli zerowe...

 

 

 

wiec konkret pytanie:  NAJLEPSZY SPRZET MAX 3 TYS ZL.

 

PYTANIE SKIEROWANE DO URZYTKOWIKOW SPRZETU ZA TA CENE

 

(pisze wielkimi literami dlatego ze wydaje mi sie mimo pisze po polsku nikt mnie nie rozumie i zamierzam zmienic forum)

 

dziekuje za pomoc i pozdrawiam i nie do uslyszenia. narx :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musze sobie wylweac wiadra zimnej wody na glowe bo wchodze do niej caly i widze ze nie rozumnie nikt mojej prosby i nie czyta tego co pisze jak na pocztku

 

wiec konkret pytanie:  NAJLEPSZY SPRZET MAX 3 TYS ZL.

 

PYTANIE SKIEROWANE DO URZYTKOWIKOW SPRZETU ZA TA CENE

 

(pisze wielkimi literami dlatego ze wydaje mi sie mimo pisze po polsku nikt mnie nie rozumie i zamierzam zmienic forum)

Kolego jednak musisz sobie wylać...

To Ty nie czytasz co do Ciebie Userzy napisali.

,,NAJLEPSZY SPRZET MAX 3 TYS ZL." - o wygląd Ci chodzi ??

CO TY CHCESZ OGLĄDAĆ ? - JAKIE OBIEKTY ?  - napisałem wielkimi literami.

,,Interesuje mnie sprzęt kompatybilny z PC i czy możliwe jest podłączenie do tego sprzętu powiedzmy nadajnika WiFi czy tez innego rodzaju do sterowania bezprzewodowego z zainstalowaną aplikacją na tel z androidem czy tez innym systemem znajdującym się na urządzeniu przenośnym"

Zamów sobie obserwatorium, firma naszego Kolegi z forum zapewne da Ci gratisy - http://www.scopedome.com/pl/default.aspx

,,wydaje mi sie mimo pisze po polsku nikt mnie nie rozumie i zamierzam zmienic forum"

Najprościej jest zmienić forum i zacząć od nowa - jest ich kilka w Polsce - tylko boję się, że jeśli dla Ciebie najważniejszą sprawą jest teleskop za ,,około 2.5 tys zł +\- 500" to temat będzie wyglądał identycznie i taką konkluzją się zakończy.

Nikt nie wymyślił uniwersalnego teleskopu.

W przybliżeniu te warunki spełnia SCT - do US i do DSO ale od apertury 8" minimum. - czyli trzeba montaż minimum EQ5 + tuba a to wyjdzie nawet po cenach giełdowych grubo powyżej 3000 zł

Możesz wybrać Newtona na Dobsonie od 8" i sprawa załatwiona - wyrobisz się w cenie http://deltaoptical.pl/blizej_nieba/teleskop-sky-watcher-synta-dobson-8-rozsuwany,d1300.html  http://deltaoptical.pl/blizej_nieba/teleskop-sky-watcher-synta-sk-dobson-10-pyrex,d735.html

Osobiście kiedyś miałem refraktor 150/1200 na EQ5 kupiłem z drugiej ręki (refraktor) - mont ze sklepu, 4 lata temu było to około 3000 zł, byłem zadowolony - ale to ja byłem zadowolony.

A co mniej więcej zobaczysz ? - jak to zrobić? - napisałem Ci w poście - czytałeś ??

To tyle Szanowny Kolego.

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)