Skocz do zawartości

Astroamator.... czy warto?


kapral

Rekomendowane odpowiedzi

Coś tym jest, przecież nie każdy wytrzyma zgarbiony, łzawiącym okiem przy okularze i w dodatku jeszcze jak jest temperatura poniżej zera... To jest sport wyczynowy, dla twardzieli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignis pitolisz jak najęty... nigdy do żony nie wrócę :D

Kapral, ja od 4 miesięcy miałem tylko jedno wyjście z teleskopem, do tego krótkie. Sytuacja życiowa zmusiła mnie do ostrej pracy, w nasileniu niewyobrażalnym dla przynajmniej większości z was. A że teraz nieźle idzie, to pracy nie tylko nie ubywa... Warunki mam takie, że wyprowadzam telepy 3 metry za drzwi i mam nieeebo 6,5 mag. Sprzętu dużo, co jakiś czas coś przybywa. I co, mam sprzedać, bo nie ma czasu? Lepiej kiedyś odpal auto, masz do mnie stówę po A2 i zrobi się jakąś nasiadówę, bez względu na ilość czasu wolnego. Nie samą pracą... a ty jakieś urlopy chyba miewasz.

122 km mam :D.  Ja też mam "roboty" od groma. Dom w rozbudowie, praca 3zmiany i weekendy ale też jestem zdania, ze to nie powód żeby rezygnować tylko wykorzysywać każdą możliwość :D

 

P.S. Jak określić ile mag jest u mnie?

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atlas z jasnościami gwiazd do ręki i wypatrujesz coraz to ciemniejszych obiektów. (gwiazd) Zasięg określasz na podstawie najciemniejszej jaką uda ci się zobaczyć nieuzbrojonym okiem.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuuu.... No to słabo u mnie na "podwyrku". Będę się musiał jednak przejechać do kumpla nad jezioro - tam jak byłem z teleskopem to nawet gwiazdozbiorów nie mogłem rozróżnić tyle tego na niebie było :D . I powiem krótko - "na wsi" (niebieski obszar na mapie) to serio się można zadużyć w gwiazdach :P

 

(do admin. myślę, że uwagi na temat miejsca i podobe są tu na miejcu dla przyszłych astroamatorów).

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to pisze jeden z naszych Kolegów w tym wątku do AA należą pasjonaci. Nie wiem, czy brak obserwacyjnej pogody a co za tym idzie nasze "flustrakcje i stany napięcia przedobserwacyjnego" upoważniają ???  Kolegę >:D do zapisywania nas do AA ale coś w tym jest. 8)  Być członkiem (nie pacjentem) AA to mobilitacja towarzyska. Już tylko dla tego warto być w AA. Tak trzymać Kapralu. Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(do admin. myślę, że uwagi na temat miejsca i podobe są tu na miejcu dla przyszłych astroamatorów).

Tak patrze że chyba najbliżej masz do chłopaków w Jeziorach pod Kórnikiem!

http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/636-nowa-miejscowka-na-poludnie-od-poznania/page-8

A tak na poważenie to się szykuj na koniec marca na wielkie Astroparty w Polsce północno-zachodniej - będziemy tam licznie!

http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/2965-viii-zlot-w-zatomiu-27-30-marzec-2014/

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Mam się bać? (ew. przygotować?)

ODPOWIEDNIO przygotować - do Zatomia jedzie się z Wielką ochotą - bez duszy na ramieniu 8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

??? "się co" znaczy muszę przejść ??? Mam się bać? (ew. przygotować?)

Jacek właśnie będzie nowicjuszów testował i próby im zadawał! ;)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde :-[ ... To może ja z tą "moją" wiedzą nie mam się co tam pokazywać? Ochota jest straszna i zapał do astro również ale zaczynam się zastanawiać czy ja z tamtąd żywy wrócę :D - mogę się ze wstydu spalić?

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....zaczynam się zastanawiać czy ja z tamtąd żywy wrócę :D

 

O - zapewne - tylko od Ciebie zależy jak długo będziesz po zlocie chorował - zarażony czystym niebem z bajecznymi widokami i ewentualnie bólem głowy po....

O wstydzie zapomnij - po to jest zlot aby się czegoś dowiedzieć bez wyjątku jak długo się z astronomią obcuje :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie z zamiarem poznania Nieba i Ludzi chcę przyjechać :). No oczywiście wiedzę teoretyczną mam w planach nadal uzupełniać.

 

Czy z moim SW1309EQ2 nie będę tam śmiesznie wyglądał?

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy z moim SW1309EQ2 nie będę tam śmiesznie wyglądał?

Ja widziałem takich co co parę ślepiów mieli ze sobą i nikt się nie śmiał.  A i najważniejsze - OBOWIĄZUJE DOBRY HUMOR - mile widziany BARDZO DOBRY 8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten BARDZO DOBRY humor to rozumiem już przed wspomagaczami :D

Jutro rano wiozę córkę na konkurs tańca nowoczesnego (co prawda tylko do autokaru)ale wyjazd o 4.00 rano...stąd dziś wieczór jestem na czczo. ;)

Ale na zlocie...niekoniecznie ;)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątkowy wieczór będzie autobus z dzieciakami, którym będziemy pokazywać niebo oraz prezentację multimedialną, stąd musimy się też godnie zaprezentować!
By nie było: Proszę pani, Proszę pani! a ten pan z białą syntą co właśnie Oriona pokazuje śmierdzi wódką! C:-) :D

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym wy gadacie?! Wspomagacze na zlotach!!! Przecież to niedopuszczalne.  Już ja dopilnuję ażeby  przy bramie wjazdowej był ktoś z alkomatem!

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal 2010-2024