Skocz do zawartości

Przechodzimy na nowy serwer


Rekomendowane odpowiedzi

Pragnę Was poinformować, że jutro mogą nastąpić różnorakie utrudnienia na forum np. z wklejaniem załączników. Forum raczej powinno działać -tak mnie zapewniał Techniczny. Przechodzimy  na nowy serwer o większej pojemności.

Dlaczego zmiany?  Jak wiecie, pojemność naszych załączników jest znikoma, chce znacznie zwiększyć wagę wklejanych zdjęć  dotyczy to  działu astrofotografia, oraz uwolnić je dla niezarejestrowanych, zachęcając tym samym astro-fotografów do rejestrowania się na naszym forum i umieszczania tu swoich oprac. Będę je promować na pierwszej stronie! 

Teraz pytanie do Was ! Jakie macie propozycje co do "wagi" pliku by wyeksponować wszelkie walory zdjęcia?

Ze swej strony proponuję 850kb ?

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignisku, mój aparacik Praktika został ustawiony na 1 Mb, czyli wszystkie jpg standardowo mają ok. 950 kb+/- 20 kb. Teraz kompresuje wszystkie zdjęcia do 5% wagi by bezproblemowo przesłać je na forum. Większym problemem jest ilość załączników, które możemy przesłać w jednym poście. Pomyśl o tym. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposob mozna wchodzic na forum ?

Pojawia sie :

Witamy na stronie forumastronomiczne.pl

Aby zmienić tą stronę proszę wgrać pliki do katalogu public_html

Serwery wirtualne Linuxpl.com

Teraz weszlem z linka z astromaniaka co Igni do tematu o kupnie telepa podal, odswierz nie pomaga .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak można wejść w tej chwili na forum http://www.forumastronomiczne.pl/index.php

okolice  Płońska

Meade LB 12?

Scopos 30, Meade UWA 18, Nagler 13T6, ES 11, Pentax XL 5.2 i XF 8.5, LVW 22 i 8, Orto 9,7,6,5

filtry Ultrablock, polaryzacyjny, OIII, H-beta i CLS

Cheshire, kolimator laserowy, Unihedron SQM-L

Nikon 12x50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za cierpliwość  :) Wczoraj przeszliśmy na nowy serwer, zwiększyłem rozmiar załączników do 850kb.Zatem zapraszam astrofotografów do wklejania swoich zdjęć. Zmniejszyłem jednak ilość załączników na post do 2 fotek.

Gorąca prośba do Userów!!! Bardzo Was proszę by w pozostałych działach (np. zdjecia z pokazów, sprzętu itp.)  zmniejszać zdjęcia do max 200kb , nie chcemy przecież zbyt szybko zarżnąć naszego forum. Poza tym takie fotki (do 200kb) krótko się wyczytują.

Z góry dziękuję! 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...
Gość Caladan

Ej no tak 2 załączniki only :/ ..Po jaką cholipcię robić załączniki wielkości ok..800kb skoro jest walka z miejscem na serwie?  Przecież  zdjęcie w tej wielkości to zdjęcie GRZMOT. prawie plakat można robić ; )

Góra 120kb jest ok na zwykle posty, galeria góra 300Kb. I mamy miejsce na załączniki nie 2 a np na 4 co jest duzo bardziej potrzebne. Prawda ze lepsze rozwiązanie ?

Jesli ktoś ma fote np na 500kb warto zrobić resize i przede wszystkim minimalną optymalizację fotki w jpg ! A jak komuś się nie chce zrobić kilka kliknięć w gimpie/adobe to link do zewn. serwisu z fotką np flickr  i po sprawie. To very bad że tylko mozna 2 załączniki dołączyć...: /

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden poważny astrofotograf nie umieści  swojej pracy góra 300Kb -to był ukłon w kierunku zaawansowanych twórców!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Caladan

Format np 1000px x 1000px da rade bez problemu zmiescic w 300kb. Czy to mało??? Chcesz robić bazę danych dla astrofotek ? czy to ma być tylko pokazanie/demonstracja fotki danego autora  ?  Srednio kazdy monitor ma okolo 96 dpi/cal i nie potrzeba tu fotek z 300dpi formatu A4 :  )

Ale Ignisiu drogi...no jak tam chcesz :] Ja tylko mówie, ze trochę dziwnie to zrobiłeś ...pozdro!

ps. zresztą zobacz jak marnujesz miejsce: na gorze masz taki plik o nazwie "leoi_l.jpg" po sciągnięciu zajmuje mi 1,85MB ! Bez problemu zrobiłem z niego 70kb (choć przyciąłem go ciupinkętrochę widthen do 1000px) Dla mnie rachunek prosty.. Z taką rozrzutnością nie dziwię się ze migasz co chwila na większą pojemność.

post-0-137699800688_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odświeżam wątek bo zgodnie z tym co ustaliliśmy w Zatomiu właśnie opłaciłem nową pojemność serwera. Poprzednią przestrzeń już prawie zapchaliście o transferze już nie wspomnę..co miesiąc  były przekroczenia  :P . Obecnie przeszliśmy na 20 GB pojemności i 200 GB transferu na miesiąc . Powinno starczyć na parę latek funkcjonowania FA..zależy jak się intensywnie rozwijać będziemy  :)

Jak mi tylko włącza nową pojemność  (może jutro) zwieszę ilość załączników  i ich łączną wagę na posta :)

Pozdro Admin 8)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super Robert. Tylko nie przesadź z tym udostępnianiem rozmiaru załączników bo te kilka lat spokoju może się drastycznie skrócić.

Pzdr

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My nie zmieniamy serwera jak w 2010 ale zwiększamy pojemność na starym serwerze. Myślę że:

-  zwiększę ilość załączników na  4 szt/ na post

- wagę jednego złącznika na 2,50 MB

-  a wagę całości na 5mb na post

Co wy na to?

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie pasuje, będą większe tutki wchodziły  :) , a i fotki mistrzów astro-foto będą prawie w pełnej krasie  8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My nie zmieniamy serwera jak w 2010 ale zwiększamy pojemność na starym serwerze. Myślę że:

-  zwiększę ilość załączników na  4 szt/ na post

- wagę jednego złącznika na 2,50 MB

-  a wagę całości na 5mb na post

Co wy na to?

W zupełności wystarczy.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)