Skocz do zawartości

Irys w pyłowej zupie


Rekomendowane odpowiedzi

To jest naprawdę niezłe.

Z innej beczki - zauważyłem, że niektóre zdjęcia pojawiają się na FA ze sporym opóźnieniem względem AP (gdzie już dawno zginęły pod natłokiem nowych postów) i tylko dlatego, że ich publikacja jest warunkiem formalnym wzięcia udziału w konkursie. Nie oceniam, stwierdzam fakt. ?

PS a większość dobrych astrofotek nie pojawia się tu już wcale. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, lukost napisał:

To jest naprawdę niezłe.

Z innej beczki - zauważyłem, że niektóre zdjęcia pojawiają się na FA ze sporym opóźnieniem względem AP (gdzie już dawno zginęły pod natłokiem nowych postów) i tylko dlatego, że ich publikacja jest warunkiem formalnym wzięcia udziału w konkursie. Nie oceniam, stwierdzam fakt. ?

PS a większość dobrych astrofotek nie pojawia się tu już wcale. 

To chyba pokłosie tego nieoficjalnego podziału, że AP to astrofotografia a FA to wizual. Z resztą oba fora mają w dużej mierze tych samych użytkowników więc możliwe, że niektórzy astrofotografowie nie chcą dublować wątków i wrzucają prace na jedno forum. Tak czy siak zgadzam się, istnieje takie zjawisko.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Astrotuvoc napisał:

Tutaj jest jednocześnie dużo mniejsze zainteresowanie nimi i odzew.

To raczej efekt kontrastu w porównaniu do AP, które jest dość mocno astrofotograficznie napompowane. Tak na szybko policzyłem udział procentowy postów w działach astrofoto na kilku forach:

Cloudy Nights - 17% przy 11 milionach postów

Forum Astronomiczne - 18% przy 237 tys. postów ?

Stargazers Lounge  - 19% przy 4.1 miliona postów

Astropolis - 27% przy 870 tys. postów

8 godzin temu, Nedved napisał:

Mgławica Irys ustrzelona w czasie wakacyjnego wypadu pod ciemne niebo Beskidu Niskiego.

Fotka elegancka, przestrzenna, mocna i jednocześnie delikatna w odbiorze. Może na moje oko pyły są ciutkę za rude, ale to może mi się tylko wydawać ? 

  • Thanks 1

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, jolo napisał:

To raczej efekt kontrastu w porównaniu do AP, które jest dość mocno astrofotograficznie napompowane. Tak na szybko policzyłem udział procentowy postów w działach astrofoto na kilku forach:

Cloudy Nights - 17% przy 11 milionach postów

Forum Astronomiczne - 18% przy 237 tys. postów ?

Stargazers Lounge  - 19% przy 4.1 miliona postów

Astropolis - 27% przy 870 tys. postów

Fotka elegancka, przestrzenna, mocna i jednocześnie delikatna w odbiorze. Może na moje oko pyły są ciutkę za rude, ale to może mi się tylko wydawać ? 

Wielkie dzięki za ten komentarz ? Jak chodzi o rudość pyłów to jeszcze zrobiłem inną wersję, znacznie mocniej wpadającą w szarość.

 

2052087697_final-02fixblueredmix_redsaturreduced_jpg.thumb.jpg.e31f1ba51a05e2a47112ba64e79af599.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie taka kolorystyka bardziej odpowiada, choć nie można wykluczyć, że ta z pierwszego postu bardziej odpowiada rzeczywistości ? Większość gwiazd w kosmosie jest jednak "chłodna" i "niewielka", a ekstynkcja międzygwiazdowa jest selektywna i fale o większej długości (bardziej czerwone) mają łatwiej. 

  • Like 2

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)