Skocz do zawartości

Wiosenny zlot w Zatomiu 24-27 marca 2011


ignisdei

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za skany! Czyli mieszkam w Komornikach ......e tam LP aż czerwono! :P :D :D :D

Edit: Nic nie mówiłam o Afryce!  :D :D :D

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 377
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Dodane obrazy

A ja czekam na kilka zdań podsumowania z maratonu Messiera, ile obiektów padło itp.  ;)

... no chyba że coś przeoczyłem  :P

KK

Dużo! ;)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam na kilka zdań podsumowania z maratonu Messiera, ile obiektów padło itp.  ;)

... no chyba że coś przeoczyłem  :P

KK

Dużo! ;)

ta ze 20szt 8)

Ale i tak było fajnie

Wartościowe natomiast było spotkanie z dzieciakami

Dysortografik

meade quartz 8'' lx drive

i Karliczek 20"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta ze 20szt 8)

eee, tam, z moich notatek wynika że tylko trzeciej nocy padło 30szt 8)

10x50, 20x70, SW200/1200DobsGoTo

...take a look, to the sky, just before You die- it's the last time he will...

...zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy -z knajpy- gondolą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zlocie w jednym pokoiku gospodarz znalazł latarkę. Zabrałem ją. Jest bardzo fajna i właściciel musi mi ją opisać by ją odzyskać oraz pokryć koszty przesyłki! Odebrać za rok ....

Lub zostawić mi jako prezent  ;D  :P

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka zdjęć ze zlotu. Między innymi:

Koński Łeb widoczny gołym okiem  :D

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Ogólnie to zlot jak zwykle kapitalny-organizacja, pogoda, klimat bez zarzutu.

Jednak widzę że jesteście mało obiektywni i chwalicie jedzenie które moim zdaniem pozostawiło dużo do życzenia, jeżeli nikt nie ruszy tego tematu to następnym razem zaserwują nam podobną kichę.

Kilka moich spostrzeżeń:

Gołąbki w sosie borowikowym-same gołąbki kompletnie bez smaku zaś sos borowikowy z pływającymi pieczarkami.

Sztuka kompletnie zimnego mięsa polana ledwo ciepłym sosem.

Parówki najtańsze chyba jakie są na rynku, broń Boże więcej niż dwie na osobę.

Pani która z zakłopotaniem mówi że jeżeli doleje jednemu z uczestników zupy to dla innych może nie wystarczyć.

Myślę że za tą cenę można by wymagać nieco więcej, jedzenie które mieliśmy na pierwszym zlocie o klasę lepsze niż to które nam zaserwowano obecnie.

Pewnie nie wszystkim spodoba się moja wypowiedź jednak wierzcie mi wiem jak powinno smakować dobre domowe jedzenie.

Ewentualnych zwolenników tamtej kuchni serdecznie zapraszam do siebie na prawdziwe Ruskie Pierogi, smaczne Gołąbki, gorące mięso i porządne parówki.

Pozdrawiam Jacek

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak widzę że jesteście mało obiektywni i chwalicie jedzenie które moim zdaniem pozostawiło dużo do życzenia,

zgodzę się- w zeszłym roku jedzenie było dużo lepsze...

10x50, 20x70, SW200/1200DobsGoTo

...take a look, to the sky, just before You die- it's the last time he will...

...zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy -z knajpy- gondolą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do jacka- jedzenie nie miało nic wspólnego z agroturystyką typowe z lidla. Wiem co piszę ponieważ mam w domu jedzenie naprawdę naturalne w stylu: mleko prosto od krówki a co za tym idzie śmietana, masło, naturalne jajka prosto od kurki a nie takiej fermowej, ogólnie na jedzonku poszli na komercję. ;) 

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie róbcie jaj z tym jedzeniem... nikt głodny nie chodził, wszystko świeże i ciepłe.

Ja przytyłem o ... a nieważne :)

Przypominam, iż to był zlot ASTRONOMICZNY, ten GASTRONOMICZNY był wioskę dalej :)

Pewnie to wielu wiele wyjaśnia. I wyjaśniło się dlaczego na koszulkach zamiast kurczaka był jakiś tam lew :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też nie było źle.. byście widzieli co serwowali  na innych zlotach (na których drzewiej bywałem) -ale każdy ma swoje preferencje kulinarne ;)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moja indywidualna opinia na temat jedzenia, oczywiście możecie się ze mną nie zgodzić. Jednak nie chcę następnym razem mieć serwowanego na talerzu papieru toaletowego w chrupiącej panierce, dlatego o tym piszę. Może akurat ktoś z tego kateringu przeczyta i weźmie sobie do serca moje uwagi.

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą zauważcie jak Jacek samokrytycznie podszedł do siebie- zmienił awatara na takiego, żeby nigdy już nie mieć problemów ;)

10x50, 20x70, SW200/1200DobsGoTo

...take a look, to the sky, just before You die- it's the last time he will...

...zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy -z knajpy- gondolą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą zauważcie jak Jacek samokrytycznie podszedł do siebie- zmienił awatara na takiego, żeby nigdy już nie mieć problemów ;)

Przecież to pójdźka wlinia robala -znaczy się świeże, ekologiczne żarło!  ;D

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą zauważcie jak Jacek samokrytycznie podszedł do siebie- zmienił awatara na takiego, żeby nigdy już nie mieć problemów ;)

Też to zauważyłem i myślę, że jest to pokuta za konkurs.  8)

Newton 24' "Sowa", SW MAK 180, SW MAK 90, MT800, GPDx, Artemis 285, Vesta SC3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie...żarcie mi smakowało.  Sama atmosfera, obrusy, kwiaty, świeczki. Swojski smalec i chleb do każdego posiłku gratis. Potrawami sie najadałem do syta. Nikt mi nie wydzielał porcji! Pozwolę sobie przypomnieć że na "innych zlotach"  był katering z biedronki i zimne obiady z pudełek ze styropianu . I kubki od herbaty były myte bo dla wszystkich nie starczało. I wtedy wszystko było git!

Pamiętajcie to było: 30zł/osoba  za dzień -pewnie można wymagać więcej! 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawosci bo mnie ominął punkt programu. Ile czasu zajmuje składanie tego GSO?

Od wyjęcia z kartonów do całkowitego zmontowania ok.10 min ale we dwie osoby, samemu mysle ze trudno bedzie założyc górny garnek.

Mnie koryto pasowało ale najlepsza była jajecznica na kiełbasce na kolacje w sobote wieczorem.

Super rozwiązaniem był także smalec bez ograniczeń do kazdego posiłku.

Dysortografik

meade quartz 8'' lx drive

i Karliczek 20"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zlocie w jednym pokoiku gospodarz znalazł latarkę. Zabrałem ją. Jest bardzo fajna i właściciel musi mi ją opisać by ją odzyskać oraz pokryć koszty przesyłki! Odebrać za rok ....

Lub zostawić mi jako prezent  ;D  :P

Jeżeli mała srebrna z 3 lub 4 diodami to moja. Jeżeli to ona to oczywiscie niech ci służy ;) do przyszłego zlotu.

SCT 8, HEQ5, DMK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zlocie w jednym pokoiku gospodarz znalazł latarkę. Zabrałem ją. Jest bardzo fajna i właściciel musi mi ją opisać by ją odzyskać oraz pokryć koszty przesyłki! Odebrać za rok ....

Lub zostawić mi jako prezent  ;D  :P

Jeżeli mała srebrna z 3 lub 4 diodami to moja. Jeżeli to ona to oczywiscie niech ci służy ;) do przyszłego zlotu.

Dokładnie...OK postanie w depozycie do przyszłego zlotu  :)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedzenie... Ilości skromne, na całe szczęście był chlebek z dużą ilością pysznego smalcu, jednak nie powinno być tak, że aby nie być głodnym po zjedzeniu obiadu trzeba było dojadać chlebem... Nno ale za te pieniądze nie spodziewajmy się cudów.

Oczekuję niecierpliwie na fotkę zbiorową ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji..we wtorek jadę na szkolenie do Warszawy gdzie nocleg w hotelu kosztuje ponad 300 za dobę ze sniadaniem. Myślicie że jakieś super warunki? Także bez marudzenia panowie. To nie był zlot pasibrzuchów tylko astro. Żałuję tylko że musiałem zmywac się wczeniej bo Tomek Suchodolski pisał mi iż pogoda w sobotę dopisała.

SCT 8, HEQ5, DMK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby ktoś  był ciekaw- lista obiektów z trzeciej nocy (Synta 8 ):

IC1029+NGC5676+5660; M51; M63; M94+NGC4618+NGC4625; NGC4490+NGC4485; M106; M109;M97+M108; NGC4041+NGC4036; NGC4631+NGC4656; NGC5027; M81+M82; M64; M53; M85; NGC4147; M100; M98+M99; M88+M91; M90+M89+M87; M86+M84; M60+M59+M58; M49; M61+NGC4273+NGC4268+NGC4281; NGC3900; NGC3686+NGC3684+NGC3681; NGC3628+M66+M65; M95+M96+M105+NGC3384+NGC3412+NGC3338+NGC3377; M44 i na dobry koniec M13 :)

10x50, 20x70, SW200/1200DobsGoTo

...take a look, to the sky, just before You die- it's the last time he will...

...zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy -z knajpy- gondolą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)