Skocz do zawartości

Nicki nowych userów i pierwsze posty


Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest dostępna opcja zmiany nicku. Albo przynajmniej zmiany prośbą PW do Moderatora?

 

Pytam gdyż:

 

Regulamin:

5. Login, hasło, awatar oraz prywatne wiadomości.
a) Każdy z użytkowników podczas rejestracji wybiera sobie login oraz hasło.
B ) Hasło przypisane do loginu,  umożliwiające czynne użytkowanie Forum jest znane tylko i wyłącznie danemu użytkownikowi Forum.
c) Forumastronomiczne.pl  nie bierze odpowiedzialności za wszelkie szkody powstałe na skutek udostępnienia hasła osobom trzecim przez jego posiadacza świadomie lub nieświadomie.
d) Zabrania się zakładania loginów i umieszczania awatarów, zawierających  treści wulgarne, niezgodne z prawem oraz o wyglądzie wysoce prowokacyjnym..
e) Moderator globalny  i Administrator nie mają wglądu w treść prywatnych wiadomości wysłanych przez użytkowników.

 

 

Proponuję (ale może to nie przejdzie) w punkcie d) dopisać:

a także loginów śmiesznych(np: ZlaTesciowa, BezLikuuuuu),  nawiązujących do znanych osób lub postaci ze świata polityki, literatury, filmu (np Zorro,Bond) lub w inny sposób dziwacznych, albo pisanych w nietypowy sposób. Na przykład wielkimi literami lub znakami nieliterowymi

(zwłaszcza licznymi). Wyjątkowo akceptuje się cztery lub mniej kolejnych cyfr uzupełniajacych litery.

Login nie może brzmieć całkiem niefonetycznie  (np  a89HxskpQw)

 

Pytałem o zmienianie nicków na początku postu bo wtedy (jeśli pierewszy post nie wydaje się Moderatorowi psotą) to Moderator może zapytać nowego usera czy zgadza się na zmianę nicku i ... niech zaproponuje bardziej niekontrowersyjny.

 

Pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Filipie za Lajka i tę informacje ale to nie rozwiązuje problemu (o ile ktoś też go widzi a nie jest tylko moim domysłem).

 

Zmiana w regulaminie oraz wysłanie PW od moderatora jak ktoś lekceważy tę sprawę a ostatecznie wycięcie postu/wątku w razie dalszego uporu nowego usera wydaje mi się sugestią ewentualnie do rozważenia przez naszych tutaj szefów. 

Nieśmiało podpowiadam.

Nie upieram się jakby co.

 

Pozdrawiam

p.s.

W owym punkcie d) na końcu można dopisać że

 

Moderatorom pozostawia się ostateczną decyzję czy, wyjątkowo, nie pozostawią jednak logina formalnie narusząjącego ten punkt ale ich zdaniem "do przyjęcia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ja tylko odpowiedziałem na Twoje pytanie postawione w pierwszej linijce :)

Ja też jestem za taką zmianą w Regulaminie, chociaż bardziej mnie denerwuje pisanie "zniknoł", "w domó" i inne takie śmierdzące kwiatki.

  • Like 2

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenzurowanie nicków wykraczające poza typowe zapisy regulaminowe :

"d) Zabrania się zakładania loginów i umieszczania awatarów, zawierających  treści wulgarne, niezgodne z prawem oraz o wyglądzie wysoce prowokacyjnym.."

 

raczej rzadko jest stosowane w internecie... i w sumie chyba niepotrzebne. Na wielu, bardzo poważnych portalach widziałem różne dziwne loginy i nikt ich nie nakazywał nikomu zmieniać.

 

Kto miałby oceniać czy nick jest śmieszny, dziwaczny ? Dla jednego taki będzie, dla drugiego niekoniecznie.

Jak ktoś miałby mieć ochotę pisać z loginem ZlaTesciowa, dHG64kY czy chociażby Jamesik-Bondzik  ;) to dopóki pisze sensownie i na temat to po co nakazywać zmieniać mu nick?

Cenzura nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem i powinna być stosowana w minimalnym stopniu, a to zapewnia zacytowany wyżej zapis regulaminu.

  • Like 1

Refraktor SW ED 80/600 , montaż CG 4

Hyperion 8-24 mm zoom, Hyperion 24, 21, 17, 13, 10, 8, 5, 3.5 mm, Aspheric 31 mm, 36 mm, Hyperion zoom barlow 2,25x, ES dielectric 2"

Filtry Baader:  O III

Vortex Raptor 8,5x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mądrze Kolega Robert napisał - Wszystko jest jasno napisane.

Nie róbmy Matrixa - jest demokracja i mnie osobiście śmieszne nicki nie interesują (nie dziwią) - Wulgarne już tak i będę na nie reagował >:(  :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakkolwiek w przyszłosci nie rozwinie się (lub nie) wskazany punkt d) minimalny pożytek będzie jeśli udało mi się zwrócić uwage na 

 

loginów ... o wyglądzie wysoce prowokacyjnym.

 

Mam nadzieję, że login typu     Stefek Burczymucha,  BEZSENSU czy  sciemaa    zwróci uwagę kogo trzeba (wielkie litery oznaczają krzyk, a i znaczenie wydaje mi się prowokacyjne)

 

Napisałem, że Moderatorzy mogą czynić wyjątki dopuszczające w razie pozytywnej oceny mimo wszystko.

 

Do Roberta

My nie musimy wzrować się na innych forach.

Dlaczego mamy zakładać, że nasi szefowie nie są lepsi, tylko jacyś owi tamci .... z domniemania???  mądrzy i przemyślani w swoich decyzjach :)

 

Może za kilka lat akurat FA będzie pierwszym forum astro bez mega dziwnych nicków i na nas zaczną się wzorować?!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zapis ma zapobiec zakładaniu loginów wysoce prowokacyjnych: (będę pisał skrótami) Typu Ojciec R. Adolf H.  Józef S.,   Radio M. , lub przeinaczających nicki userów w stylu np. IgnisGłupek wględnie zawierające wyrazy wulgarne i obsceniczne. Ten zapis ma taki ewentualny proceder zahamować! Takie nicki zakładał np. Van na mleażnżu ^-^ .

 

 

Co do pytania Ekologa, każda osoba ma prawo napisać do mnie o zmianę nicku a ja spełnię tą prośbę. Opcje tą ma wyłącznie Administrator! Jeśli ktoś nie może napisać do mnie na PW proszę pisać na maila [email protected] . Proszę nie pisać do mnie na innych forach gdyż: mam tam wyłączone skrzynki lub nie gwarantuję, że nasza rozmowa nie zostanie odczytana przez osoby trzecie!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Kolega Ekolog jak brak problemów na forum - to sam stara się  wyszukać problem, wywarzając otwarte drzwi - ale to już taka jego natura..... ;)

  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekologu- akurat pisząc o "innych portalach" nie miałem na myśli astro forów w sposób szczególny - przez ostatnich kilkanaście lat byłem( czy też jestem) zarejestrowany na kilkudziesięciu różnych portalach, o różnorodnej tematyce i raczej nigdzie nie spotkałem się z nadmiernym cenzurowaniem nicków jeśli nie są wulgarne czy obraźliwe w sposób jasny dla wszystkich. To nie są przemyślenia tych czy innych Adminów różnorakich portali tylko raczej rzecz wynikająca z tego z czym kojarzy się Internet - jak najwięcej wolności tam gdzie nie narusza ona wolności innych osób.

Mnożenie zakazów, nakazów, jakiś dziwnych ograniczeń... po co to?

Login to login...ktoś chce się nazywać na forum w jakiś sposób- to jego sprawa ( w granicach kultury i dobrego smaku- ale od tego jest zapis w regulaminie).

Nie zawsze wszystko jest proste takie jak się wydaje na pierwszy rzut oka...A co jeśli dajmy na to ktoś ma na nazwisko Ściemkowski i od lat na wszelakich forach gdzie się rejestruje  zakłada login ściemaa  bo taką ma "ksywkę" wśród znajomych? Gdzie tu prowokacja?

To tylko przykład taki ;)

 

"Nie należy mnożyć bytów ponad potrzebę" głosi stara zasada zwana brzytwą Ockhama.

Nie należy też mnożyć zakazów ponad konieczność.

 

Inną sprawą jest zwracanie uwagi na ortografię i niechlujny sposób wypowiedzi wielu- w większości jak mniemam młodych wiekiem userów.

Tu faktycznie jest wiele do zrobienia.

Refraktor SW ED 80/600 , montaż CG 4

Hyperion 8-24 mm zoom, Hyperion 24, 21, 17, 13, 10, 8, 5, 3.5 mm, Aspheric 31 mm, 36 mm, Hyperion zoom barlow 2,25x, ES dielectric 2"

Filtry Baader:  O III

Vortex Raptor 8,5x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paether

 

No sam załączyłeś gdzieś of tamto forum obrazek ilustrujący .... z orkiestrą dętą - Pejczu - dlatego myślałem, że nie bez powodu dałeś: ;)

Jak ci przypadkiem się ta ikonka wkliknęła to cóż ... ja takich rzeczy nie odgaduję. ;)

 

A tak poważniej

 

 

Przesada w drugą stronę też jest zła!!!

 

Pozdrawiam

p.s.

@Szdom

Jezeli ktoś zakłada mega dziwaczny nick, robi NIEPRAWDOPODOBNE, OGROMNE ortograficzne błędy to nie jest jasne czy nie chce

ośmieszyć naszego forum (naszego!)

 

Taka jest rzeczywista intencja TEGO WĄTKU

 

Kolego Szymonie!!!

 

Na drugi raz przemyśl takie uwagi na mój temat zanim znowu pozwolisz sobie je napisać!

 

>:( >:( >:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę problem został wyczerpany, osoby zainteresowane zmianą nicka są już  zorientowane w temacie.  Wątek zamykam!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)