Skocz do zawartości

QHY5v jak zmusić do współpracy w foto US.


DarX86

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem kamerkę jak w temacie, głównym celem do guidingu. Ale że chwilowo jestem bez żadnej kamery planetarnej chciałbym ją też wykorzystać do avikowania. 

Niestety tu pojawia się problem bo nie mogę jej zmusić do współpracy ani z Firecapture, ani Sharpcap. 

Sterowniki zainstalowałem co dostałem na płycie, i w systemie (win7 32bit) jest widoczna. 

Zainstalowałem też QGVideo i tam też się normalnie uruchamia i obraz jest. 

Może ktoś już to przerabiał i podpowie co można zrobić by jakiś "normalny" program do avi z nią współpracował bo tego QGVideo nie umiem rozgryźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się nie udało....próbowałem wszystkiego :- Nawet podobny temat założyłem

 

http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/608-jak-zmusic-do-wspolpracy-z-programami-oriona-starshoot-autoguidera/

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą zostawiam do guidingu, a tak to jestem napalony na ASI-ę 120mm ;)

Skoro chcesz dobrą kamerkę tylko planetarną to zamiast ASI proponuję Imaging Source DFK31AF03 - widziałem obie w akcji z tym samym sprzętem. ASIa wysiada.

Tu masz ofertę - ta sama cena co ASIa http://astropolis.pl/topic/45849-2-x-ccd-imaging-source-dfk31af03/

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku wszystko pięknie tylko żeby się sponsor znalazł :) Zakup kamery planetarnej jest odłożony w najlepszym razie do zimy. Na tą chwile mam inne priorytety:)

Cholerka Jolo zwrócił mi uwagę - ta, którą podlinkowałem jest na FireWire - chodziło mi o taki model http://www.astrokrak.pl/kamery-ccd/1069-kamera-ccd-dmk-31au03as-b-w.html

 

Przepraszam - nieuwaga :-[

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QGVideo nie jest złe, tylko nieco... proste, co wcale nie jest wadą :) Sporo rzeczy nakręciłem kamerką QHY5 i QGVideo, np takie mozaiki Księżyca 16MPx: https://www.dropbox.com/s/qo12hq3m9lfhnup/2013-04-21-mosaic.jpg

 

Tutaj fragment 1:1

attachicon.gif2013-03-23-mosaic.jpg

proste? Może ja jestem przemęczony ale wydaje mi się że kliknąłem tam wszystko co się dało i za cholerę nie wiem jak się nagrywanie włącza:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką masz wersję QG, ale powinieneś mieć coś takiego:

Qgv.jpg

Przycisk Count przełącza pomiędzy wpisywaniem czasu nagrywania i ilością klatek do nagrania. Klawiaturka na prawo od '0400' służy do podania ilości klatek do nagrania. Po kliknięciu AVI nagrywanie się rozpoczyna. Wcześniej gdzieś w opcjach tylko podajesz ścieżkę do zapisu pliku.

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, to takiej wersji jeszcze nie znaju :)  W menu Capture settings pewnie ustawiasz ścieżkę do zapisu plików, klawiaturka na prawo od 1 sec(s) umożliwia wpisanie ilości klatek/czasu do nagrania i po naciśnięciu AVI powinno zacząć się nagranie. Ten przycisk z czerwonymi kratkami - nie wiem do czego on :)

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Ten przycisk z czerwonymi kratkami - nie wiem do czego on :)

Ramki FOV głównej i guiderka w CdC ;)  - Sorki...

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ścieżkę  zapisu już wcześniej ustawiłem bo przeglądałem wszystkie zakładki po kolei:) po kliknięciu lewym na tą klawiaturkę jest do wyboru: expo(s) i sec(s)  i można wpisać liczbę z tego co doszedłem to albo ilość ekspozycji składających się na avi albo czas nagrywania jednego avi.  

I tak po ustawieniu długości avi na 5s. Po nagraniu wyświetla się że czas nagrywania 5,1s z prędkością 46,9fps.  Ale po otwarciu klipu trwa on 23s, czyli tak jakby gdzieś prędkość odtwarzania była zapisana mniejsza? W szczegółach pliku mam że prędkość odtwarzania 10klatek/s. 

Tylko dlaczego tak jest?  

 

Ważne że już wiem co klikać to może uda się coś nagrać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się tym nie przejmował i raczej wpisywał ilość klatek do zebrania a nie czas. Wtedy niezależnie od fps będziesz miał tyle samo materiału. Jak masz np 400 klatek, to dla programu stackującego nie ma zupełnie znaczenia czy avik ma 1 czy 100fps. Jak nagrywałem klipy z QHY5 to ustawiałem np 400 klatek które nagrywały się 30 sekund, a film miał 5 sekund :)

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kolor to spokojnie możesz bez filtrów. Jak masz mono, to UV/IR cut, a do Księżyca jakiś czerwony na przykład na początek starczy spokojnie (ale R CCD, bo zwykły przepuszcza podczerwień i trzeba skombinować z IR block). Chyba że będziesz filmował bez żadnych soczewek w torze optycznym (bez barlowa czy korektora) to możesz bez filtrów też zacząć z mono :)

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamerka jest mono. W tej chwili nie mam pojęcia czy będę avikował z barlowem bo nie wiem jaka będzie skala obrazu. Pierwsze próby na pewno bez żadnych dodatkowych soczewek tylko sama tuba i kamerka. Może na giełdzie trafi się filtr jakiś to wtedy kupię:) Na pierwszy ogień i tak pewnie pójdzie Słońce, być może w ten weekend. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)