Skocz do zawartości

MECZ


szdom1

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie też - zwłaszcza, że końcówki nie widziałem ostatnich 2 minut doliczonego - tak leje, że zanikł sygnał satelitarny - Wreszcie lub Nareszcie !!!!!!!!!

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też - zwłaszcza, że końcówki nie widziałem ostatnich 2 minut doliczonego - tak leje, że zanikł sygnał satelitarny - Wreszcie lub Nareszcie !!!!!!!!!

Ostatnie minuty to największe nerwy, ale w końcu nikt się nie poślizgnął, nie dopuścił do dośrodkowania...

W sumie czekało się na ten mecz od dawna, aż w koncu pokonamy Niemców, ale nie przypuszczałem, że będzie to dzisiaj.

ps. Aż trzeba było się przejść na Orlen po parę browarków :).

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Byłem, widziałem. Potwierdzam, to nie plotka ani medialna ściema.

Gardło mam zdarte ale nie można było się powstrzymać. Doping niesamowity!

Teraz tylko wrócić do domu...

No to mamy potwierdzenie z Pewnego źródła - Tv Polsat nie łże :D  WYGRALIŚMY 8) 8) 8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było piękne :D. Wreszcie porządne ustawienie zrobił, chociaż raz się nie bali 4-4-2 z kimś lepszym niż San Marino, tak ma być!!! Naprawdę emocje były duże, a posmak zwycięstwa szczególny :). W klubie w którym oglądałem po meczu puścili 40:1 Sabatonu :D, kto nie słyszał polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz nam się wywinęli - pogoda im pomogła - ale w końcu, teraz, okazało się, że mamy utalentowanych, rozsądnych i pracowitych piłkarzy :P

 W 1974 r. byliśmy tego najbliżej. Wtedy na wodzie (deszcz) we Frankfurcie podczas mundialu było to starcie wielkiego samorodnego talentu z profesjonalnym (już wtedy) systemem. Bramę nam strzelił ówczesny "przyczajnik" RFN:  Gerd Müller w 76'     
p.s.
Fajnie, że minuty meczowe są pisane tak samo jak minuty astronomiczne (np kąta w jakim mieści się widziany obiekt)

post-3455-0-79507500-1413125620_thumb.jp

"Kilka lat temu fizycy skonstruowali na podstawie tej teorii bardzo uproszczony model Wszechświata, z którego wynikało, że Wielki Wybuch był tak naprawdę Wielkim Odbiciem. Przed chwilą "zero", w której zaczął się nasz Wszechświat, istniał jakiś inny kosmos, który się kurczył. Kiedy jego gęstość i temperatura osiągnęły krytyczną wartość, losy świata się odwróciły" ERGO: Zawsze był jakiś kosmos :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie jestem kibicem ani zwolennikiem piłki nożnej, ale mecz oglądałem i w sumie dla mnie nic specjalnego nasi piłkarze biegali przez 45 minut potem brakowało im sił pilnowali tylko wyniku, tak być nie może, z taką kondycją nie ma się, co pchać wyżej, piszę tu o nie wszystkich piłkarzach, bo są tacy, co dają z siebie wszystko na stadionie, ale gdy ogląda się zagraniczne piłki widać różnicę wielką, że nasi poruszają się jak czołg z Czterej Pancerni Rudy 102, piłka to sport szybki a niestojący i czekający aż piłka sama do niego przyleci trzeba szukać wiedzieć gdzie się znajduje i oczekiwać, że lada chwila mogę otrzymać ją mieć dogodną sytuację by strzelić do bramki przeciwnika.

Bo z taką kondycją to ani MŚ ani ME nie da się wygrać ani wyjść wyżej. Druga sprawa jak bym napisał na stronie forum sportowym, że dzisiaj dojdzie do zakrycia gwiazdy przez Księżyc, to by mnie zakryli tyloma uwagami a po pewnym czasie wyrzucili z forum, wiem, że są to wolne tematy, Ale pisanie o sporcie no cóż przymrużyłbym oko jak by nasi piłkarze zwyciężyli i grali na poziomie jak grają inni zagraniczne kluby, mistrzostwo to bym i ja nawet zrobił temat, ale z taką drużyną no szkoda śmiecić tylko Forum Astronomiczne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz kondycję z taktyką ale nie będę się rozpisywał. Ja z kolei oglądam dużo piłki i widzę więcej na boisku niż zwykły laik. Np. ktoś mi może powiedzieć, że jakiś zawodnik był najgorszy na boisku a ja wiem, że było wręcz odwrotnie bo miał konkretne zadania do wykonania. Widowiskowe granie to jest w piłce plażowej, obecnie futbol opiera się na taktyce nie zawsze miłej dla oka. W przypadku owego meczu było to nader widoczne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)