Skocz do zawartości

SBIG ST10XE zawsze to samo


Rekomendowane odpowiedzi

zmontowałem sobie zasilacz do SBIGa na bazie komputerowwego ATXa

kamerka odpala - chłodzenie raportuje w Maximie że działa

ale 

każda klatka wygląda tak samo

czy to 1 sekunda czy 10

kamera zakryta czy zaświecona latarką

na dwóch różnych kompach nawet systemy inne włączając paskudę 8.1

czy w maximie czy w ccdopsie

 

tak jak by matryca rejestrowała tylko szum i nic więcej

 

post-554-0-95273800-1428342374_thumb.jpg

 

post-554-0-65501300-1428342420_thumb.jpg

 

gdzie wysłać do serwisu ?? jakaś plansza poza Santa Barabara ??

 

ktoś coś doradzi? pomoże ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale SBIG to nie ATIK . Rejestruje do 1/1000 sekundy. Zasilacze SBIGa są nieco bardziej skomplikowane od zwykłych i prawdopodobnie zasilacz potrzebuje sygnały zwrotnego z kamety. Sprawdziłeś to?

Wg instrukcji https://www.sbig.com/site/assets/files/18223/usbmanrev14.pdf strona 69 nie potrzebuje sygnału zwrotnego, tylko wyprowadza napięcia. 

Ale też myślę, żebyś sprawdził z oryginalnym zasilaczem. Wygląda na to jakby np migawka się w ogóle nie otwierała, jeśli niezależnie od czasu masz taki sam sygnał jak na klatce bias.

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam dostępu do oryginalnego zasilacza - dostałem to cudo z zasilaczem na 110V i dorobionym do tego ustrojstwem na230V

tak działam już  3 jeśli nie 4 lata

sytuacja zaistniała jakiś tydzień temu jak była pogoda - kamera nie chce nic rejestrować już przy 5 sekundach a to dla mnie podstawa działania (tyle robię na plate solve)

 

zasilacz zmontowałem wg rozpiski (malunku na zasilaczu 110V) - znaczy piny i ile V na który

- zalecane mam +5V - 2A  (zasilacz ATX daje na max 30A), +12V 0,5A (zasilacz daje do 15 A) -12V 0,5A (zasilacz do 0,8A)

więc "sztrómu" jest wystarczająco

 

kamera funkcjonuje normalnie czyli nie wystartuje dopóki nie wstanie Windows ze sterownikami do niej i ich nie uruchomi czy nie rozpozna kamery

 

czy z moim "cudownym" zasilaczem czy tym "oryginalnym" 110V mam dokładnie to samo

 

wszystko "się świeci" wentylatorek się kreci, maxim pisze że chłodzenie czipu pracuje i się czip chłodzi

migawka się kręci sprawdzone empirycznie inaczej bym nie zaświecił latarką w matrycę :D

 

- stąd mój wniosek że wydawanie 160$ na zasilacz absolutnie nic nie zmieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolo ma rację, nie potrzebne jest zwrotnie cokolwiek. Ale Tadeo, coś bym jeszcze proponował sprawdzić. Zauważyłem że masz temperaturę matrycy -0.2 stopnia. U mnie w stl przy czasie 5 sekund i temperaturze na matrycy 0 stopni nie widać nic. Zaczynają wyłazić gwiazdki z szumu termicznego przy minus piętnastu stopniach. Może to jest tak i u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale SBIG to nie ATIK . Rejestruje do 1/1000 sekundy. Zasilacze SBIGa są nieco bardziej skomplikowane od zwykłych i prawdopodobnie zasilacz potrzebuje sygnały zwrotnego z kamety. Sprawdziłeś to?

Mój Atik też robi do 1/1000.

Śmiem twierdzić że to problem Maxima. 

W oryginalnym programie z Atika klatki nawet 1/1000sek są wyświetlane prawidłowo a w Maximie NIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam SBIGów wyłącznie w konfiguracji z Maximem. Nic takiego nie występuje. Oprócz tego co opisałem powyżej , no ale to nic wspólnego z Maximem nie ma.

Atik ma inny problem - drivery artemisa nie działają prawidłowo z maximem. Mój Atik połączony jest przez ASCOM i plugin ATIK w Maximie. Bezpośrednio drivęr nie dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Atik też robi do 1/1000.

Śmiem twierdzić że to problem Maxima. 

W oryginalnym programie z Atika klatki nawet 1/1000sek są wyświetlane prawidłowo a w Maximie NIE.

Ja śmiem twierdzić, że raczej na pewno nie jest to wina Maxima.

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI290 MM Mini, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie możliwość połączenia wieczorem po Team Viewerze z Tobą? Chciałbym to zobaczyć na żywo...

Jarek - Warto skorzystać z propozycji Maćka - nie boli a problem jednoznacznie zostanie wyjaśniony 8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak oczywiście tylko zobaczę co i jak wieczorem - team viewera nie używałem jeszcze więc mam nadzieję że uda mi się to bezbolesnie zrobić

kamerę mam wytaszczoną i wykręconą w domku zresztą co widać na filmiku - ale to chyba nie problem

uwierzcie mi że wolałbym przeinstalować cały windows i wszystkie astroklocki i co tam jeszcze gdyby się okazało że nawalone jest w systemie albo problem z driverami czy innym stuffem

niż wysyłać do naprawy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak oczywiście tylko zobaczę co i jak wieczorem - team viewera nie używałem jeszcze więc mam nadzieję że uda mi się to bezbolesnie zrobić

Prosty jak linijeczka ucznia pierwszej klasy :) Pobierasz instalujesz - łączysz się z netem i to co wyświetli się po lewej w okienkach podajesz temu, który za chwilę przejmie władzę nad Twoim laptoczkiem :) http://download.komputerswiat.pl/internet-i-sieci/zdalny-dostep/teamviewer?gclid=CNjs1pC15sQCFeHKtAodYE8APQ

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, nie trzeba nawet instalować, jest też opcja uruchom bez instalacji ja jej używam wszystko działa identycznie.

  • Like 1

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI290 MM Mini, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)