Skocz do zawartości

Jowisz 2011-2018


Rekomendowane odpowiedzi

No i co ja mam Ci napisać  Patrix, mnie zasypało śniegiem, brak pogody a Ty takie foty wstawiasz muszę jakieś ziółka na depresje wsiąść.

No co jedynie jak dla mnie trochę za ciemny, w RegiStax-ie możesz spokojnie rozjaśnić Jupka a jak będziesz miał za jasne tło to ściemnić fajnie się to robi.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Patryk żeby chociaż raz w życiu mi taki Jowisz wyszedł to był bym szczęśliwy  :) .Coś pięknego . Tylko go rozjaśnić i będzie pięknoza . Wiadomo że to kosmetyka tak że masz kolego prawo do dumy.

Ja z kolei wczoraj byłem ciekaw jaki wpływ ma podniesienie ręcznie wartości  gain .Dotyczy to Camera=Firefly MV USB FMVU-03MTM. Zrobiłem taki test w którym jak widać na plikach tekstowych wszędzie wartość gain jest na max czyli 1204 a mimo to jowisz z lewej jest jaśniejszy. A to właśnie po przez  ręczne ustawienie o którym szczegółowo opisuje riklaunim na swojej stronce. Widzimy również próbę kręcenia Jowisza po przez soczewkę Barlowa x2. Co do stacka jakoś nie mogę się odnieść? .  Pogoda to ciągła walka ze znalezieniem czystego nieba na parę naście prób nie udało mi się nakręcić czystego od chmur 95sekundowego pliku a przy tym seeing był bardzo kapryśny . Zamieściłem histogram z programu autostakkert2 tego pliku chyba nic nie muszę dodawać :(

post-761-137699877262_thumb.jpg

post-761-137699877268_thumb.jpg

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc to mi nie wychodzi nic innego niz to co Patrykowi. moze faktycznie nieco jaśniejszy ale Patryk wykonał dobrą robote i niema się za bardzo do czego przyczepic. po lewej fotka Patryka po prawej z moją naprawde niewielką ingerencją. Jaśniejszy, ciemniejszy to kwestia gustu:)

post-80-137699877585_thumb.jpg

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygląda .Widać trochę efekt aberracji sferycznej . W registax6 idzie to wyprostować jednym kliknięciem. o której godzinie robiłeś fotkę ? Pewnie jeszcze Jupek był dość nisko. Co do jasności szedł bym w kierunku jaśniejszego ale to już kosmetyka .oraz kto co woli  :) Ważne że ostro Tobie rysuje a to naprawdę jest trudne. BRAWA WIELKIE. :)

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....Ważne że ostro Tobie rysuje a to naprawdę jest trudne. BRAWA WIELKIE. :)

Gdzie się ostro rysuje ?

;) poprzednie pod względem szczegółu były lepsze tu jest rozmazany.

Zapraszam do ponownego podejścia do materiału jeżeli surowy materiał jest dobry.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po powrocie z pracy postanowiłem wystawić teleskop bo niebo było super:) Zjadłem szybko obiadokolacje ;) ubrałem się odpowiednio i juz byłem na dworze. Wystawiłem sprzeta ustawiłem na Polarną, podpiąłem aparat rozsiadłem się na moim krzesełku i zacząłem avikowac Jupka. Po chwili ( ok 2 min) Jowisz zaczął mi znikac z wizji.. głowa w górę a tam... chmurwy!! No nie! Skąd? Pytam skąd do jasnej Anielki! Z za pleców z pólnocnego zachodu! Najpierw pojedyńcze obłoczki ale za chwilę całe niebo zasnute jak przez ostatni miesiąc. To były najkrótsze obserwacje jakie przeprowadziłem  >:( Jeden avik, 1950 klatek. Załapał sie na nim Jowisz i 3 księzyce od lewej: Europa, Ganimedes i Io po drugiej stronie Jowisza. Dziękuję dobranoc.

post-80-137699878961_thumb.jpg

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przynajmniej mogę sobie na zdjęcia popatrzeć. U mnie od 1,5 tylko chmury :< Czasami jest nadzieja ,że nie będzie bo w południe tylko kilka ,ale to złudna nadzieja :<

Tonight I?m running away

Tonight I?m flying away

Take my hand

I?m gonna take you to my secret place

Hold your breath

I?m gonna take you to my wonderland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę przypaliłeś i ciut nie wyostrzony - ale najważniejsze, że jest - Pierwszy i Twój  :)

Troszkę ściemniłem  ;)

post-587-137699882675_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek,nie widzę Twojego zdjęcia  :( O co chodzi?

Dał w Tif, a tego nie wyświetli strona, dlatego troszkę ,,przygaszając" zrobiłem jpg i Masz z moim postem fotkę Marka  ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie, to mój 1-szy post na tym zacnym forum. Jeśli chodzi o astrofotografie planetarną to dopiero zaczynam swoją przygodę, niemniej jednak zaprezentuje swoje dzisiejsze dokonanie (wiem, jeszcze sporo muszę się nauczyć). Fota wykonana w RegiStax po stackingu 200 klatek. Kamera to tylko TouCam Pro II z filtrami IR-cut i polaryzacyjnym a to wszystko sprzężone z Sky-Watcherem N-150/1200 + Barlow GSO 2,5x. Na szczęście Point Grey Firefly 0.3 jest już w drodze, więc niebawem fotki powinny być w nieco lepszej jakości.

Pozdrawiam

post-1553-137699888017_thumb.jpg

GSO 250/1000, EQ6 SynScan, ASI 224 MC, Canon EOS 700D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie dobre jak na początek. Na drugi raz warto robić wiecej klatek (nawet do 1000). Daj link do pobrania avika to możliwe, że wyciągnie się coś więcej.

Synta Dobson 8" flextube, jakieś szkiełka, jakaś folia ND5, kamerka mono PG Firefly, lidletka 10x50, ZRT-457, szczere chęci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Saltan też żadnym ekspertem nie jestem w obróbce . Ale udało się jakoś usunąć efektu przejaskrawienia krawędzi i trochę poprawiłem efekt aberracji sferycznej . Dziś próbowałem również zobaczyć co tam słychać u Jupka i stwierdziłem że dalsze focenie w tym sezonie raczej już nie ma sensu .

post-761-137699889108_thumb.jpg

post-761-137699889111_thumb.jpg

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj pmamu, widzę, że dałeś radę jeszcze coś wyciągnąć z tego avika - dzięki. Wczoraj udało się pozbierać trochę materiału ale generalnie seeing był dość kiepski, na moje oko 3/10. Mała próbka poniżej.

post-1553-137699889154_thumb.jpg

GSO 250/1000, EQ6 SynScan, ASI 224 MC, Canon EOS 700D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Satlan tu już można zauważyć że zaczynasz panować nad obróbką . Napewno jak będziez używał  kamerkę pointgrey fireFly 0,3 będziesz nam pokazywał niezłe obrazki Gratulacje i sorka że wcześniej przekręciłem Twój nick .

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj pmamot, dzięki, przyznam, że staram się być pilnym uczniem ale niestety nie przeskocze pewnego poziomu dopóki nie zainwestuje w sensowniejszy montaż, który pozwoli mi sledzieć obiekty. W kazdym razie FireFly powinien faktycznie pomóc, więc pewnie jakość fotek jeszcze się poprawi.

Pozdrawiam

GSO 250/1000, EQ6 SynScan, ASI 224 MC, Canon EOS 700D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal 2010-2024