Skocz do zawartości

Hop, siup i pięć postów w dziób!


ignisdei

Rekomendowane odpowiedzi

Co tu się działo jak mnie nie było :o ?

Odpoczywaj spokojnie - Masz wakacje 8)  W skrócie... - pewien nowy User prawie połowę zasobów FA sobie przyswoił w ciągu 15 minut, ogłaszając to w większości Działów - czym delikatnie pisząc zdenerwował Admina >:D

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że takich kwiatków zaczyna pojawiać się coraz więcej. Może trzeba to jakoś monitorować...vide wczorajsze ciekawe hybrydowe zaćmienie Słońca. :D  Ale mamy sprawnych moderatorów i myślę, że sobie z napływem nowych- "sprawnych inaczej" astroamatorów poradzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że chodzi o to "obostrzenie giełdowe 5 postów" jakie Rada wprowadziła, nasz Kolega chciał szybko coś wystawić, ? jest to strzał w dziesiątkę łącznie z żółtym kolorem  i nie będziemy tego zmieniać. Odsiewamy....w ten sposób  ziarno od plew.

 

Zresztą FA nie jest atrakcyjnym miejscem na handel i szczerze odradzam ze względów praktycznych giełdowania tu -strata cennej energii życiowej!  Będąc użytkownikiem zorientowanym wyłącznie na sprzedaż bez astronomicznego zacięcia,  celował bym w inne forum ?astro ??   ? tam podobno można wszystko sprzedać i o religii zarazem podgadać o polityce już nie wspominając  ;) 

A w ogóle to temat wydzielam bo szkoda tutorial fastfudzić...tfuu paskudzić >:D :D :D !

  • Like 3

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... przykro czytać takie "newsy". Niskie pobudki są w modzie.

 

Od siebie dodam Panowie, dbajcie o swoje konta, czy to na forach, czy w bankach intenetowcyh, ja już się naciąłem parę razy, ostatnio żona straciła w banku ponad 16 tys. zł z karty. Czasy są takie, że spamerów, zarzucania e-maili bzdurami i utrat tożsamości w necie jest coraz więcej. Ostrożnie.

 

PS. Ha, no proszę, dziś dostałem wezwanie do polubownego załatwienia sprawy, inaczej trafiam do sądu. Jakiej - nie wiem, ale za opłatą można sprawę rozwiązać. Wczoraj - zablokowano mi konto w PKO BP, natomiast nie pamiętam, żebym miał tam konto. O rachunkach z sieci Play - też nie jestem klientem - nie wspomnę, znam dane właściciela (z faktury) i chyba z nim się skontaktuję.

SW 80ED & SW 80/400, HEQ5 Pro SynScan GPS, Atik 314L+ OSC & ALccd-QHY 5-II; SW Mak 150 & ASI120MC; SW Heritage-90 Virtuoso; Nikon Action EX 10x50, DO 12x60, DO SkyGuide 15x70, Celestron 15x70, DO 20x80 na AZ4 i Velbon 5370D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostaję regularnie wezwania do zapłaty od niemieckiech firm ( i to jest bezpieczne bo z nimi nie mam nic do czynienia) no ale jak dostałem z Paypala to mnie lekko zmroziło. Trzeba uważać jak cholera, bo w dzisiejszym pędzie dnia codziennego można sobie narobić problemów. Czytać maile Panowie dokładnie trzeba ot co...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja takie e-mile od razu usuwam :)

Zazwyczaj wystarczy zobaczyć na nadawcę: "Ania z BGŻ", "Radek z PKO"  i już wiadomo że takie wiadomości można od razu wywalić do spamu :)

Nie mówiąc już o anglojęzycznych mailach, po prostu jak podejrzewacie że macie jakiś spam w skrzynce to nawet go nie otwierajcie bo nie wiadomo kto i co tam ukrył :D

Pozdrawiam

 

#Edit

Właśnie otworzyłem skrzynkę, są to wiadomości tylko od wczorajszego wieczora ...

62310767033261451096.jpg

Orion ED 80

AZ-ATM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę tylko powiadomić, że w załącznikach w postaci zip/rar na daną chwilę najczęściej spotykamy cryptolockery. Działanie tego syfu można poznać po ciągle świecącej się kontrolce dysku, lub po fakcie kiedy tapeta zostaje zmieniona na informację o sposobie zapłaty za odszyfrowanie danych. Na chwilę obecną istnieje parę wersji lockera. Pewnemu twórcy jednej z wersji zmiękła ostatnio faja i odblokował ludziom za free wszystkie pliki. Prawdopodobnie zaszyfrowało dane niewłaściwej osobie. To tyle ode mnie :)

Edit: male poprawki

  • Like 1

SW 150/750 | SW MAK 127 | SW EVOSTAR 72 | HEQ5 Pro | ASI585MC PRO Cooled 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostaję regularnie wezwania do zapłaty od niemieckiech firm ( i to jest bezpieczne bo z nimi nie mam nic do czynienia) no ale jak dostałem z Paypala to mnie lekko zmroziło. Trzeba uważać jak cholera, bo w dzisiejszym pędzie dnia codziennego można sobie narobić problemów. Czytać maile Panowie dokładnie trzeba ot co...

 

Pragnę tylko powiadomić, że w załącznikach w postaci zip/rar na daną chwilę najczęściej spotykamy cryptolockery. Działanie tego syfu można poznać po ciągle świecącej się kontrolce dysku, lub po fakcie kiedy tapeta zostaje zmieniona na informację o sposobie zapłaty za odszyfrowanie danych. Na chwilę obecną istnieje parę wersji lockera. Pewnemu twórcy jednej z wersji zmiękła ostatnio faja i odblokował ludziom za free wszystkie pliki. Prawdopodobnie zaszyfrowało dane niewłaściwej osobie. To tyle ode mnie :)

Edit: male poprawki

Ja dostawałem na poczte powiadomienia do zapłaty od niemieckiego T-mobila i DHL-a, gdzie nie przypominam sobie bym korzystał z ich usług. Raz sprawdziłem za co mam płacić i niestety system trza było od nowa postawić. Od tamtego czasu kasuje wszystkie nieznane maile.

 Takahashi FSQ 106ED, TS 50/205 guidescope, NEQ6pro belt mod, QHY8L, ALccd5L-IIc, 550d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu nasz spamer...wystosował do mnie interpelację, a gdy mu wytłumaczyłem za co ma bana, pokazał odrobinę klasy. Ot człowiek przypadkowy który chciał coś sprzedać ..chyba ;)

 

najmocniej przepraszam
Nie jestem zapalonym astronomem lecz muzykiem
To prawda
Chciałem tylko na waszym forum a właściwie na giełdzie zamieścić ogłoszenie o sprzedaży teleskopu, ktory dostałem od znajomych na prezent.

Jeszcze raz bardzo przepraszam

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także dostaję notorycznie e-maile: a to z informacjami o konieczności zalogowania się na strony banków ALIOR i bodajże ING albo WBK (w których oczywiście nie mam konta), a to o czekających przesyłkach z Poczty Polskiej, DHLu i także konieczności logowania się na rzekomo ich stronach (bardzo dobrze spreparowanych), a to także o konieczności sprawdzenia załącznika dot. windykacji należności KRUK  >:D ... Ech.

Wszędzie czyhają zagrożenia dla naszych komputerów, których czasami antywirus nie wykryje. Wiem co "mówię"  :D

Takie czasy że trzeba wszystko czytać i uważać w co się klika.

Na co komu niebo bez gwiazd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 Kolejna próba oszustwa, dziś rano dostałem oto takiego e-mile.

 

"Szanowny Kliencie, za pośrednictwem FIX PARCEL dnia 04.08.15 została
wysłana do Ciebie przesyłka o numerze RG29071510122 składającej się z:

sztuk paczek 1 Uprzejmie informujemy, że nasz kurier nie dostarczył
przesyłki pod wskazany adres, ponieważ nie zastał nikogo na miejscu.

W celu ponownego dostarczenia przesyłki prosimy o potwierdzenie pod
poniższym linkiem -
http://courier-fix.com.pl/tracki****g29071510122 (Jeśli link nie otwiera
się po kliknięciu, należy skopiować go do paska adresu i kliknąć
klawisz
Enter) Po otrzymaniu PINU nasz kurier skontaktuje się w celu uzgodnienia
dokładnego terminu dostawy.

Proszę o zachowanie PINU, zostaniesz o niego poproszony przy odbiorze
przesyłki!

Na zlecenie ponownego dostarczenia przesyłki mają Państwo 72 godziny od

otrzymania tej wiadomości. Po tym terminie zostanie przekazana do
lokalnego magazynu, w którym czekać będzie kolejne 14 dni roboczych.

W przypadku przesyłki za pobraniem prosimy o przygotowanie gotówki dla
kuriera Uwaga! Sprawdź liczbę paczek. W przypadku widocznego uszkodzenia

lub niezgodności ilości paczek poproś kuriera o spisanie protokołu
szkody. Masz prawo do odmowy przyjęcia przesyłki.

Z poważaniem
FIX PARCEL

Jeśli chcieliby Państwo otrzymywać drogą elektroniczną informacje o
promocjach, nowych produktach i usługach, prosimy o wyrażenie zgody na
stronie internetowej FIX. Wypełnienie formularza zajmie tylko 2 minuty.

UWAGA: Wiadomość ta została wygenerowana automatycznie. Prosimy na nią

nie odpowiadać"

Orion ED 80

AZ-ATM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)