Skocz do zawartości

nieznane urządzenie usb


sferoida

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiło się pół godziny połowy czystego nieba. Trzeba było wykorzystać, ale COŚ się skiepściło. I nie za bardzo wiem gdzie szukać winnego.
Do mojego zestawu doszło koło el. EFW2. Podłączyłem je do istniejącego HUBa i Windows się rozkłada (wyskakuje komunikat o nierozpoznanym urządzeniu USB). Parę resetów zestawu, Windy i nic. 
Do tej pory do HUBa wchodziło: Atik 383L, Atik Titan, Robofocus v.1 i zestaw działał na tym samym kompie (Win7). Teraz mam: 383+Titan+Roofocus+EFW2 i nie działa. Wyłączyłem z HUBa wszystko i włączałem po kolej. okazuje się, że łącze z Atik Titanem powoduje błąd. Wymieniłem kabel USB i nic. Potem już się zaciągnęło i zchmurwiony wróciłem do domu.

O co chodzi? Jakieś pomysły, rady?

pozdrawiam Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam Titenek przez HUBa i bez ??? Może jemu się padło jak kabelka jesteś pewien.... Lub tez podłącz wszystko razem do drugiego lapka lub komputerka.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przykre ale zdarza się :( Jak coś DFKą też poradzisz bez problemu tfu, tfu. Sprawdź ja jak najszybciej, możne gniazdo padło, moze jakaś pierdółka... może ktoś potrafi ją naprawić :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wszelkim nabywaniem jednak ja bym sprawdził czy sam Titanek działa - o ile młotka wcześniej nie znalazł lub przeciwwagi nie użył ;)

Nie chce mi się wierzyć ,,w nagły" konflikt comowy, przeca ze 2 lata problemy nie wystepowały na tym zestawie.....

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść sobie stare porty COM http://superuser.com/questions/408976/how-do-i-clean-up-com-ports-in-use

Potem podłącz wszystko osobnymi kablami do kompa i sprawdź czy działa.
Potem przez hub.
Potem zmień hub.

Mogą być przeróżne powody i czasami zdarzają się prawie niewytłumaczalne problemy. Niedawno miałem np ASI120 i QHY6 podpięte do huba USB. I nie chciało to działać na żadnym z dwóch 1.8m kabli Lindy, ale działało na 3m kablu USB noname za kilka zł.

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z testów. Mówię sobie zaczniemy na spokojnie wszystko od początku. Podłączyłem cały zestaw i jak myślicie co? Oczywiście wszystko działa jak należy bez zbędnych ingerencji.

Mówią, że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Założę sobie chyba skrzynkę na monety i gdy będę chciał się pobawić to powrzucam kilka piątaków na wieczór. 

Mimo wszystko dzięki za rady, nawet tym co już chcieli mi opchnąć kamerki ;) [na razie odkładam temat do przechowalni]

pozdrawiam Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie niepowtarzalne problemy są najgorsze. Kup może jakiś spray do konserwacji styków elektrycznych i spsikaj wszystkie wtyczki i gniazdka zasilania, USB i inne - tak na wszelki wypadek.
http://www.biall.com.pl/category,Preparaty-do-czyszczenia-i-konserwacji-stykow-elektrycznych,2,1,465.html

  • Like 1

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jolo napisał:

Takie niepowtarzalne problemy są najgorsze. Kup może jakiś spray do konserwacji styków elektrycznych i spsikaj wszystkie wtyczki i gniazdka zasilania, USB i inne

Radek, jak będziesz u mnie przypomnij - mam tego od groma w 250 i 500 sprayach.

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Łukasz za wrzucenie tematu preparatów czyszcząco konserwujących. Podobnie jak Radek miewam takie dni że nic nie chce mi "chodzić", szczególnie na stykach Hub - camera i wtedy podobnie jak Radek pierwsza myśl to :-"gdzie się podział ten cholerny młotek"(przy okazji Jacku dzięki za pomysł z przeciwwagami.

A tak na poważnie,- sprzęt przetrzymywany cały czas w obserwatorium ulega niestety częstemu zroszeniu i nawet szkła refraktorów czy lustra Newtonów pokrywają się grubą warstwą wilgoci. "Spaliłem" już dwie suszarki do włosów córce i aktualnie już używam trzeciej, ale niestety niewiele to pomaga i chyba zastosuję kabel grzejne jak do zabezpieczania rur wodociągowych w zimie lub inne tego typu rozwiązania bo inaczej może dojść do zagrzybienia elementów optycznych. Myślę że podobnie sprawa ma się z moimi stykami USB. Proszę koledzy o inne sugestie. Zabieranie sprzętu do ciepłego, suchego domu w moim przypadku chyba mija się z celem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)