Welcome to Forum Astronomiczne

Zarejestruj się w naszej astronomicznej społeczności , aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji.

Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mogła/mógł:

Tworzyć nowe tematy, pisać w istniejących, oceniać posty innych userów , wysyłać prywatne wiadomości, aktualizować statusy, korzystać z poczty, zarządzać swoim profilem i wiele, wiele więcej!

Alien

Orion UK CT8 nie ma róży bez kolców

80 postów w tym temacie

Na razie leży i się kurzy. Wszystko się okaże jak uruchomię cały zestaw. Sam nie zarobi jak nie będzie miał operatora :)

1 osoba lubi to

Jednak to astrofoto to bardzo pracochłonny i kosztowny "sport". Podziwiam Was chłopaki i szacun za wysiłek i końcowy efekt Waszej roboty, który widać na zdjęciach!!! Pozdrawiam!!! 

1 osoba lubi to

Pytanko.

Czy ktoś z szanownych astrofotografów ma policzoną odległość od korektora RCC1 do matrycy Atika 383?
Wiem ze kilka osób korzysta lub korzystało z tego korektora.

Na podstawie 4 rysunku + znając parametry ze strony korektora możesz sobie policzyć mniej więcej bacfocus. Oczywiście najlepiej zamówić złączkę skręcaną o regulacji +- 3mm.

Atik.jpg

Jacek to wszystko wiem tylko ile w praktyce wychodzi czy pełny backfocus: 91,5 mm korektora czy inaczej do f/4.5. Bo raczej idealnie nie będzie jak podaje baader.

Zdzichu - tego dokładnie nie wyliczysz i nawet jeśli ktoś będzie miał identyczny sprzęt moze się to milimetrem różnić.. a sam wiesz ile milimetr znaczy. Mnie się 2 razy udało, raz z Orionkiem i flattenerkiem WO oraz Apusiem i flattenerkiem TS, ale np. Radek sferoida trochę dużo się z tym męczył :( Obrotowa złączka i tyle, tak myślę będzie najlepiej....

1 osoba lubi to

Ok rozumiem. Czyli trza zacząć od domyślnej odległości, a myślałem że będzie łatwiej :) 

2 minuty temu, alien napisał:

Ok rozumiem. Czyli trza zacząć od domyślnej odległości,

Dokładnie. Oczywiście uwzględniając co po drodze, złączka koła z przodu, grubość koła, złączka z tyłu, czy bezpośrednio złączka z T2 do kamerki.... Stąd najlepsza najdłuższa skręcana. Myślę, że z tolerancją 2-3 no może... 4 milimetry - krócej/dłużej.

1 osoba lubi to

Będze zabawa, będzie się działo szukanie punktu zaczepienia.

4 minuty temu, alien napisał:

Będze zabawa, będzie się działo szukanie punktu zaczepienia.

Myślę za podstawę przyjąć to co producent podaje + suwmiarką pomierzenie i odjęte elementy koła... Wyjdzie Ci - oczywiście mniej więcej złączka i teraz fachman dzieli ja na pół, przedłuża, gwint wewnętrzny, zewnętrzny i zabawa na gwiazdkach po połączeniu wszystkiego - przód, tył... O! jak dobrze ;)

1 osoba lubi to

Korektor już w domu można rzec nówka sztuka. Teraz obliczenia i zamawianie złączek - do zlotu chyba wszystko skompletuje ;)

IMG_1396_DxO.jpg

PS
Jak by co to spokojnie wszystko w temacie się dzieje tylko powoli. Proszę nie myśleć że nic nie działam. A za jakiś czas fotka z zaskoczenia ;) 

4 osoby lubią to

Trochę czasu minęło od ostatniego postu :) Obecnie jadą do mnie filtr L i korektor, ale nie ten co wyżej tylko MPCC. Złączki mam jeszcze aby wszystko dotarło do piątku i liczę na pogodę ;) 

A tak to się prezentuje i dwie fotki bez korektora i z trochę lipnym prowadzenie. Czuje się jak bym od nowa zaczynał. Kolimacja ogarnięta, bo za pierwszym razem była pożal się boże jak młody. Gdyby nie kometa i supernowa to może by nie było pierwszego światełka ;) a ze mamy następną supernową więc bardzo liczę na pogodę. 

IMG_1609_DxO.thumb.jpg.1506d9125fde233e6bd7e0acde95f3f5.jpg

2017dka.jpg.3940ea355b19cae8e9bea6c86fce5697.jpg

591c58e42eb06_C2015V2(Johnson).thumb.png.62be963245e4a8ad7142ae69c90eed5b.png

7 osób lubią to

Gratulacje! Teraz brakuje Ci tylko tego, jest wolny bo mój teleskop ma już swój domek.

1 osoba lubi to

Ciekawe rozwiązanie, ale i tak muszę rozbierać sprzęt.

Poczta stanęła na wysokości zadania i na czas nie dotarł filtr L. No cóż będziemy bawić się w oględziny zdjęcia z samym korektorem.

Panowie tak się zastanawiam długofalowo - Jaki wyciąg by był dobry pod ten CT8 do astrofoto? Bo ten co jest to nie przejdzie. 

Ktoś sprzedaje na AP Moonlite, chyba krzycho 226. Od razu z autofokusem

Widziałem Maciek problem w tym że na razie nie mam tyle muszę odłożyć, a w między czasie zebrać opinie. Obecnie wyciągnąłem z tego co mam blaszkę od klamping ringu i jest prościej ;)

Druga nocka z CT8 za mną. Gwiazdki trochę duże i ciężko było ostawić ostrość - brak filtra L. Jak na moje oko trochę trza będzie odsunąć korektor komy, a co na to szanowne grono?

Ogólnie jestem zadowolony - o takim sprzęcie marzyłem jeszcze do ogarnięcia małe niedociągnięcia i będzie ok. Poniżej zrzuty z ekranu i obiekty w rozdzielczości i wielkości pola widzenia jaka daje kamerka.  

Zapraszam do opiniowania po zdjęciach na co zwrócić uwagę. Mogę też podesłać do analizy surowe fitsy. Czuje się jak bym na nowo zaczynał astrofotografię :) 

C2015 V2 (Johnson) - 2017-05-19T21:50:30UT, L1x100s, CT8, Atik 383L, NEQ6, ScreenTransferFunction
2017-05-19_234047.thumb.jpg.11219d3895c692c9c90ca874f50d9ce1.jpg

59207ad535a53_C2015V2(Johnson)-0016L.thumb.png.f4c643e849fc09335ddbf7bde71b952c.png

M13 - 2017-05-19T23:29:23UT,  L1x100s, CT8, Atik 383L, NEQ6, ScreenTransferFunction
2017-05-20_011010.thumb.jpg.49b4849fd3f585e4c3ee1b958d868106.jpg

M13-0016L.thumb.png.3f6cd3a42b6bbefa908326e5e4ac4370.png

M92 - 2017-05-20T00:23:10UT, L1x100s, CT8, Atik 383L, NEQ6, ScreenTransferFunction
2017-05-20_021931.thumb.jpg.49bcdb6f7a447c41e168b9821b1d1ecf.jpg

M92-0005L.thumb.png.2ff2fb9ff95f2e1dfd12f6247b0a2284.png

Supernowej nie zarejestrowałem bo nie w tym miejscu się rozstawiłem - a nóż za tydzień będzie pogoda ;) 

7 osób lubią to