Skocz do zawartości

Tajemnica "UFO nad Polską" z 20.08.1979 - WYJAŚNIONA


Rekomendowane odpowiedzi

32 lata temu byłem świadkiem niezwykłego wydarzenia na niebie. 20 sierpnia 1979 roku o godz. 20:40,5 w tajemniczych okolicznościach zobaczyłem na niebie grupę bardzo jasnych bolidów wolno lecącą po niebie zostawiających żółte smugi od każdego większego kawałka materii. Swoją relację wraz z wycinkami z gazet wstawiłem na swoją stronę internetową od początku jej istnienia, czyli ok. roku 2000/2001.

Jednak obecnie, po 32 latach dzięki p. Waldemarowi Zwierzchlejskiemu z Częstochowy poznałem prawdziwą naturę tego zjawiska. To nie były bolidy!

Zapraszam do lektury: http://www.astrojawil.pl/kolacja_1979.htm

AstroJaWil, ED80, MIKRON TN 630/122

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ słyszałem nie raz o tym zdarzeniu od astroamatorów bo  miałem wtedy tylko 6 lat  :)

W tamtych czasach (okres Zimnej wojny) wszelkie przeloty kosmiczne (szczególnie o tym charakterze) były objęte najgłębsza tajemnicą.

Gratulacje  Janusz jesteś prekursorem amatorskiej archeologii obserwacyjnej  ;) 8)

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaś ja się cieszę, bo miałem okazję poznać się razem na żywo z Januszem teraz i zawsze od minionego czasu mile widziany jest u mnie w domu, a co do tego historycznego zdarzenia to wiem, że zostawiło niezapomniane ślady w pamięci i nie tylko. Mam nadzieję, że i kiedyś może nie długo będziemy mieli okazję widzieć palący się obiekt ludzkiej pracy w ziemskiej atmosferze a za tym trzymajmy kciuki może nam się uda zobaczyć. Bo UARS zbliża się do nas ku naszej planecie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 lata później...

Nawiązuję do relacji p. Janusza Wilanda - odczuł Pan przymus wyjścia i zaobserwowania obiektu, który był w tym momencie daleko ( wchodził do atmosfery), potem zobaczył Pan rozpad " cygara " na mniejsze, dodam od siebie -  nadnaturalnie kolorowe kule różnych rozmiarów, lecące w zwartyn szyku....

Ja, w tym czasie siedziałem nad brzegiem leśnego jeziora w odległości 100 km na południe od Gdańska. Warunki do obserwacji były idealne, jeśli nie liczyć ściany lasu za plecami z kierunku nadlatywania obiektu. Znalazłem się tam "przypadkowo" i tak jak Pan Janusz- odczułem przymus obejrzenia się za siebie i też zobaczyłem jak obiekt, przypominający świetlistą kulę, wchodzący w atmosferę. To co działo się dalej przypomina raczej paranormalne zjawisko a nie spalanie się złomu po rakiecie.... najpierw zerwał się ostry wiatr - poczułem się nieswojo bo drzewa stały nieruchomo a tafla wody na jeziorze przypominała lustro.... zacząłem odczuwać i słyszeć osobliwe dźwięki o bardzo niskich częstotliwościach - widok zasłaniały drzewa, po chwili jednak, nad lasem wyłoniło się potężne cygaro i  poczułem jakby spięcie elektryczne w głowie - niepokój ustąpił, a jego miejsce zastąpiła fascynacja całym zjawiskiem - poczułem jakąś niewytłumaczalną więź z tym obiektem. Cygaro mało "okienka" ( jedno lub dwa były zamkniete - były jakby zarysowane na poszyciu), - widać było przez nie intensywne, niebieskie światło wewnątrz kadłuba. Element, który oderwał się z tyłu cygara zamienił się w chmurę wolno opadającego, rozpraszającego się ognia. To nie wyglądało naturalnie, bo element został odrzucony do tyłu, a chmura opadała pionowo w dół. Cygaro sprawieło wrażenie, że leci w fazie wznoszenia, a na wysokości Wisły w okolicy miejscowości Nowe wykonało zwrot w prawo...i nagle pojawiły się kolorowe światła. Nie potrafię do tej pory zrozumieć zmiany kierunku lotu, wyglądało to b. dziwnie, jakby zmieniała się geometria obiektu.....

Ta sprawa nie jest zamknięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)